Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin pod pellet


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

@eliks ma Lagunę P 12, po "tuningu" o mocy 16,5 kW i komin fi 130 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sambor napisał:

Oj tu się 12-14kW prosi a nie 20 czy więcej.

Taki Black Star 16 lub Laguna P 18 ewentualnie Ferroli Biopellet 18 byłyby wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81, czy to jest ten Ferolii?
https://allegro.pl/oferta/ferroli-biopellet-pro-18kw-piec-pellet-eco-design-8297517041

Bo z tych 3, które wymieniłeś chyba jedynie jestem w stanie udźwignąć finansowo... :/ Kosztuje 8 tys. a Black Star, czy Laguna ok 17-20 tys. Przepaść cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten model 

f6c1737b.jpg.6be18de0b75774cd18798da7a6546b71.jpgBlack Star coś około 14500 zł, Laguna trochę drożej a o ceny najlepiej dopytać dystrybutora np. @Puławiaka. Na stronach internetowych podają ceny katalogowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Star czy Laguna to już "marcedesy" . Ferroli Biopellet to kocioł budżetowy ale również bardzo dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli z układem pompowym, większym zasobnikiem i modułem internetowym wyrwiesz za jakieś 9800zl. W tej cenie jest bezkonkurencyjny.

 

Edit: jak widzę te nasze rodzime konstrukcje 12-14KW z wylotem spalin 160mm to myślę że długa droga jeszcze przed nimi jeśli chodzi o pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i..w sprawie kotła to raczej jak kolega Sambor podpowiada. Celuj od 12Kw. 

Komin mój sąsiad ma 16metrow fi 0,11 i kocioł na pelet .A dokładnie olejowy z dostawionym zbiornikiem, przerobił palnik tzn.kupił gotowy palnik peletowy i sterownik. Taniej wyjdzie. 

Ps. Do tego wkładu fi 11cm też zamontowal RCK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On też się nie bawił. Tylko instalator mu to wykonał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dejf napisał:

@eliks - chetnie taki wyrwe!

Kontaktuj się z kolegą @Puławiakiem. Polecam super fachowiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli biopellet tech 14sc bym raczej szukał, jeśli w pewnej firmie Pan się nie pomylił to cena około 9 kpln. Znajomy zamówił kocioł 14kW z palnikiem viper tego samego producenta, będzie to zobaczę co to jest. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor ale przekrój komina już 160 wymagany (wiem, czekam na kominiarza, jutro ma być, żeby sprawdzić ciąg.)
Na razie chyba najbliżej mi do tego ferolli. Napisałem do Puławiaka, zobaczymy co mi odpisze. :)
Jeżeli jeszcze jakieś piece możecie polecić, w budżecie w okolicy 10 tys zł. to chętnie popatrzę i porównam.

Jeszcze mam pytanie, czy przy opisie tego Biawara, czy "pojemność wodna" (tu 70 l) to zasobnik na wodę? Czy w ogóle te wszystkie piece mają zasobniki, czy trzeba dokupić oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

to inaczej... Do tej pory miałem piec + zasobnik 100l (wbudowany, w piecu). I nawet jak piec się wyłączał, to ciepła woda była - po awarii, jeszcze przez dwie doby mieliśmy ciepłą wodę.

Czy aby tak samo było z piecem na pellet muszę dokupić oddzielnie zasobnik (nie ma znaczenia pojemność w tym momencie), czy to jest to 70 l w przypadku biawara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dejf napisał:

@reded

pierwsza z brzegu strona - 13 tys. :O

https://wojciechowski.co.pl/ferroli-biopellet-tech-14sc-13-kw-kociol-piec-na-pelet-pellet-p-5313.html 

https://neofix.pl/ferroli-biopellet-tech-14sc-14-kw-kociol-na-pelet-p-5369.html

Nawet na aledrogo jest z VAT 23 poniżej 10k PLN 

wygląda nie najgorzej pytanie jak się urzytkuje... 

Przynajmniej instrukcja jest dobrze napisana

Screenshot_20190910_235236_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.232791efcb18c93956198a19678c6faf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli - niby wszystko pięknie ładnie, ale takie częste czyszczenie, odkurzanie, wytrzepanie paleniska, lub nie daj Boże jak coś się tam spiecze i zatka dla zielonej osoby może być ciężkie... Z punktu widzenia z obsługi pasowałoby mieć palnik samoczyszczący z dopasowanym softem i modulacją, półkowy wymiennik czyszczony na drzwiczkach i duży zbiornik na pellet.
Ewentualnie Kipi ustawiony na jedną moc i bufor. Użytkownik, który chce palić i nie interesuje się tematem spalania - nie chce ustawiać, odkręcać śrubek, czyścić palników itd. Chce sypać najrzadziej jak się da, czyścić najrzadziej i najprościej jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ferroli nie ważysz nie ustawiasz, jedynie trzeba zająć się palnikiem bo to kocioł na dobry pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja myślałem, że to tak jak w lagunie, ale przynajmniej instrukcja nie mydli oczu że będzie bezobslugowo. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zielony a temacie. Dodam jescze, ze mam w domu i podlogowke i grzejniki. Mam cala instalacje, mieszacze, sterownik do kieszaczy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.