Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin pod pellet


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie/zagwostkę.
W sklepie, w którym mam zamówiony piec powiedzieli mi, że zasobnik poziomy nie nadaje się do tego typu pieca (ferroli biopelet pro). Że do takich piecy to tylko pionowe. Poziome to dobre do pieca na węgiel... Ktoś mi może to jakoś wyjaśnić?

Przy okazji dostałem informację od producenta, że zaprzestają sprzedaży ferroli biopellet... Teraz tylko w model PRO idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Przecież oba kotły mają typowo pellletowe wymienniki pionowe z czyszczakami. Musiałeś czegoś nie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodzi o zasobnik CWU (bojler) :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa przepraszam. No tutaj nie pomogę, ale widząc robotę mojego serwisanta to tam większości raczej stoi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to raczej bez znaczenia, czy "stoi" , czy "leży" :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wpływ na dobór i rodzaj kotła albo jego pracę  jest żaden, a kolega o tym pisał w swoim poście , bo miał wątpliwości :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chcą mu opchnąć ten co stoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Odradzają galmet, ze niby nie nadaje się do takich piecy, a chcą sprzedać biawar 120L stojący. Ale cena dobra(?), bo za 1080 zł. brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stoi u nich na sklepie parę lat, nie mogą sprzedać i chcą wcisnąć Tobie. Bierz Galmeta (żółtego) z linka który Ci wcześniej wyslałem i będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, trochę się peniam wiszącego jednak od początku... Kupiłem dom w maju, robiłem generalny remont parteru i takich fakapów nie widziałem jak żyję :/ od podsypki pod wylewką, przez ściany, elektrykę i hydraulikę... boje się, że mi pierdzielnie ten bojler w końcu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziewięć lat wisiał dwupłaszczowy Stamar 100 litrów i nic się nie działo. Od lipca wisi Galmet i nic się nie dzieje. Śruby mocujące wieszaki pod bojler są przewiercone na "przelot" ściany, (ściana z pustaka 24 cm).

Jak się obawiasz, że ściana nie wytrzyma to faktycznie może weź ten stojący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, podnoszę wątek dotyczący komina do pieca na pellet. Mam taki komin i wkładkę średnica 120mm. Czy ktos z użytkowników forum czyścił taki wkład od dołu? Dodam że mam dosyć utrudnione dojście. Na popularnym serwisie aukcyjnym są oferty pręta kominiarskiego giętkiego, do którego można zamocować szczotkę z włosiem - tworzywo. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tego typu sprzetem? Podzielcie się opiniami. Za informacje z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjeżdża piec i monter, bojler stojący. Piec ferroli biopellet pro 18 kw.

Nie wiem jeszcze skąd i jaki pellet kupić (prócz informacji w instrukcji kotła, że musi mieć certyfikat DIN PLUS (czy jakoś tak))

Co do komina - ja nie czyściłem, szczerze nie myślałem jeszcze nawet jak to będę robił :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne produkty spalania, które osiadły na ściankach wkładu kominowego (sadza) spadną zgodnie z grawitacją do dołu. Proszę sobie wyobrazić skutki w okolicach otwartej wyczyski oraz czystość uchwytu szczotki na całej długości.

A nie da się od góry, tradycyjnie, szczotką na lince ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec zamontowany, ale nie mogę znaleźć w okolicy żadnego serwisanta do pierwszego uruchomienia :(
(woj. mazowiecikie, gm. wiązowna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób proszę zdjęcia kotła. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reded, nie wiem czy o mnie chodziło, ale proszę.

Kocioł co najmniej ładny, dizajnerski :)

zdjęcia lepsze, jak wymienię kalkulator na telefon :D

20191001_174502.jpg

20191001_174506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to, funkcjonalne i niedrogie. Zawołam kolegę który w takim pali i podpowie Ci co masz zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polityka Ferroli w Posce mi się podoba. Sieć dystrybucji i serwisów szybko rośnie i przykładają dużą wagę do szkoleń których jest mnóstwo i na które każdy instalator może się umówić. Poza tym ta cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dejf napisał:

Piec zamontowany, ale nie mogę znaleźć w okolicy żadnego serwisanta do pierwszego uruchomienia :(
(woj. mazowiecikie, gm. wiązowna)

A kto Ci powiedział, że kogoś potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRado gwarancja dołączona do pieca - obejmuje pod warunkiem, że pierwsze uruchomienie wykonuje autoryzowany serwisant. Jest na stronie ferroli wielu z mojej okolicy, ale żaden nie zajmuje się biopelletem. Tylko gaz i olej. Dlatego z tą polityką to nie tak kolorowo @eliks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.