Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin pod pellet


Dejf

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, reded napisał:

Kurcze a ja myślałem, że to tak jak w lagunie, ale przynajmniej instrukcja nie mydli oczu że będzie bezobslugowo. 

Pozdrawiam RedEd 

Jestem żywym przykładem na to, że ferroli działa i to naprawdę dobrze. Już nie przesadzajmy, że jak raz na 2-3 dni zejdzie się i odkurzy w ciągu 20 sec komorę, to jest to coś strasznego. Ja za swojego zapłaciłem 7900 i jestem niesamowicie zadowolony.

Nigdy nie zgodze się z twierdzeniem, że to taki sobie budżetowy kocioł, bo czym niby różni się on od takiego red compact czy red selecty?

Takie pierdoły jakktoś mi pisze, ze tamte są lepiej zrobione?Nie interesuje mnie wizual tylko to jak pracuje a robi to identycznie jak te redy za 15k i więcej!

Tu masz moją kotłownie

https://www.youtube.com/watch?v=t_CKTtIRyM8

 

Czyszczenie 

 

Tu masz nową wersję i pewnie teraz brałbym tego !

https://allegro.pl/oferta/ferroli-biopellet-pro-12kw-piec-pellet-eco-design-8297488738

 

Tu masz moją przygodę z kotłownią.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?348312-Ferroli-biopellet-24KW-vs-lidia-compact-5-25KW-stalmark-eko-silver-24kw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sumując albo sobie odkurzysz raz na 2-3 dni albo siedzisz cały czas w kotłowni i walczysz z ustawieniami, ważeniem pelletu i skrobaniem kopciucha udającego peleciaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok. Ja mam palnik Skiepko Vip15 w kotle olejowym i nie wiem co to kotłownia puki się pelet nie skończy. Kocioł ten mało nie został zamówiony przez znajomego, teraz mogę mu potwierdzić moje obawy co do tego jak będzie wyglądała obsługa. Szkoda bo cena bardziej normalna. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RadoRado napisał:

 

Nigdy nie zgodze się z twierdzeniem, że to taki sobie budżetowy kocioł, bo czym niby różni się on od takiego red compact czy red selecty?

 

 

@RadoRado pisząc "budżetowy" nie chodziło nam, że to "gorszy" kocioł od Compacta czy Selecty. Bardziej mamy na myśli to, że to kocioł "podobny" do Compacta czy Selecta za o wiele mniejsze pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, reded napisał:

No i ok. Ja mam palnik Skiepko Vip15 w kotle olejowym i nie wiem co to kotłownia puki się pelet nie skończy. Kocioł ten mało nie został zamówiony przez znajomego, teraz mogę mu potwierdzić moje obawy co do tego jak będzie wyglądała obsługa. Szkoda bo cena bardziej normalna. 

Pozdrawiam RedEd 

Ale ze nie rozumiem? Piec olejowy, ale póki pellet nie skończy? Ten piec, czyli ferroli pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kocioł olejowy żeliwny z palnikiem samoczyszczacym podłączony do bufora. Znajomy zmienia sposób ogrzewania z smieciucha na pelet i pytał mnie o radę co do tego Ferroli. 

Pozdrawiam RedEd 

PS zasobnik na pellet mam obecnie 220kg i co tyle czyszczę kocioł szczotką i odkurzaczem 

PS 2 czasem spojrzę na wskazania ciepłomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zbiornik 100kg i tylko odkurzam, nigdy nie miałem szczotki w ręku żeby coś skrobać. Koszt takiej dostawki ~500-600 

Warto na to zwrócić uwagę, żeby brać kocioł z pionowym wymiennikiem, bo później będzie taki syf w kotłowni jak za czasów kopciucha...

Kocioł ogrzewa 300m2 a w tym roku dochodzi kolejne 100m2

6F8B36B2-FAF2-4F92-AFE1-132394B0EF18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany tutaj ferroli biopellet pro ma 105 kg pojemnik na pellet, samoczyszczący palnik itp... @reded, Ty rozumiem nie polecasz tego pieca? (Przepraszam, za 5x to samo pytanie ale myslenie mi.siada oatatnio).

 

Chyba najblizej minna razie do tego ferreli :/ musmusze jeszcze zasobnik wody dobrać, może w tym temacie koglibyście coś polecič? 100-150 l, prysznic. Nie uzywamy raczej wanny do kapieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Ferroli jak ma kolega @RadoRado i będziesz zadowolony. Jeśli chodzi o zasobnik ciepłej wody to polecam Galmeta 

https://allegro.pl/oferta/bojler-galmet-dwuplaszczowy-100l-wymiennik-z-anoda-6878775467?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Długo trzyma temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81, jescze dla pewności. 18 kw? Bo @RadoRado podlinkował 12. Zapotrzebowanie mam na 15-16, wg kalkulatora. Wiec chyba lepiej w wiekszy isc, tym bardziej ze cena niewiele tylko wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kalkulator pokazuje taką samą moc. Obskakiwalem zimę z kotłem 11,5KW, tyle że nie grzałem CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRado podlinkował Ferroli Biopellet Pro, a ma  zwykły tzn. Ferroli Biopellet (ten czerwony). Jakie są różnice tych modeli  i który byłby lepszy, najlepiej dopytać @Puławiaka. W Ferroli Biopellet Pro zbiornik jest chyba nad wymiennikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z @Puławiakiem, powiedział, że pro to nowość, ale ogólnie ferroli to dobra.marka, mają dobre kotły.

Dla mnie, na pierwszy rzut oka: czerwony jest drozszy. Ma mniejszy pojemnik na pellet, nawet dopłacając 700 zl Za dodatkowy, i tak jest 20 kg mniej niż w PRO.  

 

Ehhh... Kasa kasa i pusta bania. :/ Spróbuje pogadać jeszcze z Puławiakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile oferują CI ten kocioł? Ja za 24KW zapłaciłem 7900 plus zbiornik 550zł. Za 18KW powinno wyjść jeszcze taniej. Mam znajomego który wyrwał 18KW za 6 z hakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Otwocku k/Warszawy można go dostać za 6400 brutto. Z Puławiakiem nie gadałem o cenach.
Ja mam problem taki, że nie mam gotówki, bo wszystko poszło w remont, na którego końcu padł kocioł olejowy... :/ I muszę łapać jakieś raty albo pożyczki. Na allegro jest ten piec za 7600 w ratach 0%. Za pożyczkę z banku na 3 lata na 6400 spłacę 7800... do tego instalacja 2000 (tak mi powiedzieli w sklepie), do tego zasobnik 800 zł, kominiarz (podłączenie pieca do komina -nie wiem czy włącza się to w instalacje 0 jak nie to kominiarz za podłącznie bierze 700zł) wr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wyglada gwarancja pieca (ogolnie, nie konkretnego)? Slyszalem, ze piec kusi podlaczyc ktos uprawniony przez firme-producenta piecy? W innym wypadku gwarancja producenta jest nie wazna?

 

W przypadku ferroli mam problem taki, ze jesli nie kupie go w sklepie za gotowke, to zaden z serwisantow nie chce sie podjac montowania: "bo nie", mimo, ze piec ten sam... Mam hydraulika wspomnianego na poczatku, powiedzial, ze spoko, moze zamontowac, ale nie wie jak z gwarancja...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się podłączenie kotła niby proste jeśli ktoś wie do czego służy zawór 3D termostatyczny i strefowy. A czy odpał powinien być przez serwis, tego nie wiem, ale @RadoRado będzie wiedział.

 

Takie koszty też trzeba policzyć bo mi kocioł montował serwis, ale jest miejsce, gdzie handlują włoskimi kotłami, ale tylko sprzedają, możesz zamontować a do odpalu przyjeżdża serwis - 500zl + kilometrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na kontaz licze ok 3000.

2500 powiedzial serwisant ze sklepu, albo hydraulik, ktory wczesniej u mnie robil. A kominiarze ok 700 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wypisać papierek i "ogolić" z kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował mi znajomy hydraulik. W moim wypadku serwis nie odpalał i nie zapłaciłem ani grosza. Raz był wzywany, bo jak znosiliśmy go do kotłowni wypięła się kostka i kocioł nie chciał się rozpalić. Przyjechał hipek otworzył, podłączył przy okazji podbił kartę i pojechał, nic go nie interesowało zresztą jak zadzwonisz do ferroli to samo Ci powiedzą. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks Cośtam z podłączeniem do komina trzeba przykombinować, mogą to zrobić kominiarze, lub ktoś inny, kto będzie podłączał piec, ale kominiarze i tak powiedzieli, że dobrze, żeby sprawdzili później czy jest ok - tylko to już zrobią raczej po kosztach...

Generalnie w mojej okolicy podwarszawskiej (pow. Otwocki), ceny są z kosmosu wszystkiego... Hydraulika, elektryka, jak porównuję z kolegą, który mieszka z drugiej strony Warszawy, to różnica min. 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik robi ci przyłącze  kotła do komina. Tutaj cudów nie ma. Masz w Ferroli wentylator wyciągowy i pewnie presostat spalin, jak to w kotle włoskim, o brak cugu martwić się nie musisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.