Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w wyborze kotła na pellet.


kamehamek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich bardzo serdecznie. 

Dwa lata temu kupiłem mały domek ogrzewany ekogroszkiem.. Przy zakupie nie zwróciłem uwagi na to, że instalacja C. O była wyspawana z tego co było pod ręką 30 lat temu.. A kocioł był kupiony w castoramie w 2009 roku.😐

Dlatego w tym roku postanowiłem wymienić cała instalacje, a kocioł węglowy zastąpić kotłem na pellet.. 

Mój hydraulik przedstawił mi 3 kotły  do wyboru, ale ja nie mam pojęcia jakimi parametrami się kierować przy takiej inwestycji.. 

Dlatego znalazłem się tutaj i chciałbym poprosić o pomoc w wyborze najlepszego dla mnie kotła..? Jeżeli ktoś ma doświadczenie z urządzeniami z poniższej listy, proszę o opisanie wad i zalet.. 

Z góry dziękuję za pomoc.. 

Pozdrawiam. Screenshot_20220509_230021.jpg.fff3b518cc0c58b45dfa7ea07fd69f44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak mały ten domek dla jednych to 80m a dla innych 350m więc coś więcej a najlepiej zacznij od wypełnienia a[likacji dość żęte lnie bo inaczej to szklana kula ci pozostaje. 

I przedstaw wynik na forum https://cieplo.app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie taki Black Star 10kw https://www.pelletexpert.pl/blackstar kocioł który naprawdę dobrze pracuje nawet na małej mocy, tylko poszukaj kumatego instalatora.

A kocioł Daspell to produkt Heiztechnik  jest tu o nich temat mają problemy z pękającymi palnikami ponoć z win użytkownika 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz raptem 80m, tu moc 8kw to będzie mieć zapas.

 

Jak masz trochę miejsca w kotłowni, to warto wybrać z koszem z boku (większy zasyp, dłużej bezobsługowy)

Jak chcesz miejsce zaoszczędzić może być z koszem na górze, na takim małym metrażu przy ocieplonym obiekcie nie będzie to uciążliwe.

 

Taki PellPal 8kW jest przyjazny cenowo i bardzo prosty w obsłudze. W wersji z koszem na górze występuje też w innych firmach jako SztokerBio 8kw albo w Per Eko jako Qmpell 8kW

 

Zapraszam po niebieski, można mieć z większym koszem i kolorowym, dotykowym sterownikiem na więcej pomp z cz. pogodowym i strefami

 

PellPal 8kW boczny2 sekom.jpg

PellPal 8kW.jpg

PellPal 8kW przekrój.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi..  

Mój instalator przedstawił  mi do wyboru te 3 kotły.. Być może stwierdził że budynek jest słabo ocieplony i dlatego te 12kw.

Rano do niego zadzwonię i dowiem się co i jak. 

W kotłowni będzie bufor 300l bo większy się nie zmieści.. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.