Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z buforem


hamis

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informację. Doczytałem się że membrana powinna pracować w temperaturze do 70 stopni. Czy to oznacza że nie można zamontować naczynia na zasilaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie montujesz na powrocie jako pierwsze odejście od kotła / pieca czy co tam jest - tak się przyjmuje z racji na niższą temp.
Z punktu widzenia funkcjonalnego naczyń nie ma czegoś takiego jak na zasilaniu czy na powrocie - jest przed pompą albo za pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli naczynie najbliżej możliwie kotła na powrocie, czyli u mnie będzie za pompa. Czy mogę dać naczynia w 2 miejscach, jedno przy kotle zaraz na powrocie , drugie na tej samej róże ale bliżej bufora? Powinno być chyba ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz grupę bezpieczeństwa na zasilaniu to nie potrzebujesz jej na powrocie (manometr można gdzieś wrzucić żeby był więcej niż jeden, zawór bezp też - ale 2 belki do każdego naczynia przegięcie). Daj do każdego baniaka uchwyt teleskopowy i podwieś dodatkowo każdy na 2 opaskach dedykowanych do takich baniaków. Jeżeli baniaki wyżej to zawory stopowe wrzuć z możliwością spuszczenia wody (np. te z afriso) żeby naczynie było lżejsze przy ściąganiu i wodą nie waliło po oczach na wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje wiem że zawór bezpieczeństwa wystarczy jeden ale wolał bym mieć z dwa tak na wszelki wypadek. Jak jeden nie zadziała to zawsze jest drugi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dać trójnik i na górze bufora odpowietrznik oraz zawór bezpieczeństwa? To chyba najlepsza opcja. Myślicie że zawór 2.5 bara będzie ok? Chyba nie dojdzie nawet do takiego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale kombinowałem żeby powrót był zabezpieczony a pompa na zasilaniu, i wpadłem na taki pomysł. Ponoć jak pompa na zasilaniu a naczynia po stronie ssawnej to wysokość może być o 30 cm wyższa niż najwyższy punkt instalacji. Tym się kierowałem. Teraz mam na powrocie i naczynia po stronie tłocznej( jeśli tak się mówi wogole) i wodę mi wypycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, romano78 napisał:

Zawor czterodrogowy do ładowania bufora?

Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.

Przeszkadza w czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.