Skocz do zawartości

romano78

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez romano78

 1. romano78

  Termet gold plus 25kw

  Nie znam tego kotla ale żeby takie coś się działo musiał by się zawor trojdrogowy nie domykać do konca. Chyba masz zawory przy zbiorniku bardzo łatwo to sprawdzić czy przepuszcza tylko wylacz wcześniej grzanie cwu na kotle.
 2. Zawory zwrotne na powrotach podłogówki raczej zbędne.
 3. Nie wiem jak masz, to pospinane naczynie sprawdza się gdy ciśnienie z instalacji czy bufora nie napiera na nie ,a prościej w rurze ktora biegnie do naczynia ma być zerowe ciśnienie. Na naczyniu jest zaworek identyczny jak w kole samochodowym.
 4. Czyli naczynie masz odpowiednie jak będziesz miał instalacjie i bufor wychodzony to spuść do 0 z instalacji i wtedy sprawdź w naczyniu ok.1at.bedzie ok .następnie dobij do 1bar na zimnej instalacji.
 5. Napisz chlopie jaki masz bufor od tego powinieneś zacząć w pierwszym poście.
 6. Kolega ma naczynie 100l a każesz mu dokładać następne nie wiedząc jakiej pojemności jest bufor🙄 zamiast wcześniej sprawdzić czy naczynie jest sprawne i czy nie jest w nim za wysokie lub za niskie ciśnienie.
 7. Naczynie 100l to bufor by musiał mieć 1500l żeby to naczynie było za duże. Jeśli zawór 2bar to ciśnienie wstepne w naczyniu powinno być ok.1bar.
 8. Woda wcale nie musi krążyć pójdzie przez przewodzenie rurą zasilajaca jeśli będzie pol bufora cieplej wody to do tego samego poziomu nagrzewal będzie się kociol tutaj różnicowy na powrocie nie służy do zatrzymania krążenia wody bo gdy pompa nie chodzi to woda przez niego może przepływać swobodnie w obu kierunkach jak juz pisałem grzybkowy zalatwia sprawę w 100%
 9. Ponad 20kw nigdy nie montowałem mniejszego.
 10. Po co się montujie bufor do smierdziela(kopciucha) po to aby mieć większy komfort i nie latac zbyt często do kotlowni a żeby mieć jeszcze większy to trza go grzać calutkiego do wysokich temp.a grawitacja tego nie zalatwi bo żeby pracowała musi być różnica temp miedzy kotlem a buforem a za pomocą pompki można całego nabić do 90stopni. U szwagra zamontowałem 1000l i pali co 2dni zwykle do południa ze 2-3godziny a w lecie raz na tydzień.
 11. Grawitacjia jest potrzebna na wypadek braku prądu zwłaszcza gdy w tym czasie się hajcujie w kotle ,ja dałem różnicowy na powrocie i się sprawdza klapowy tez będzie i grawitacja go otworzy ale juz na zasilaniu po doświadczeniach klapowy zawsze puszczal w kociol dlatego stosuje tam grzybkowy z tworzywa z wyciągnięta sprężyną w pionie i trzyma w 100%
 12. O brakach w dostawach prądu czy wody to słyszałem a gazu ,🙄 gaz to nie woda nie zamarznie A za ta kasę którą wydasz na te duperele potrzebne do spięcia tych dwóch kotlow miałbyś na grzanie farelkami pewnie przez całą zimę jakby niedajboze zabrakło tego gazu.
 13. No to napisałem ze różnicowy w tamtym miejscu daje najmniejszy opor dla grawitacji nie ważne jaka instalacja bo gdy pompa nie chodzi jest zawsze otwarty a klapowy grawitacja musi podnieść.
 14. Mieszana ale nie narysowana.a ze używam telefonu to nie dojrzałem tego drobnego druczku.
 15. A po co sprzęgło? na wyjściu z wymiennika plytowego pompa co i cwu tak aby były rownolegle i zawory zwrotne w odpowiednich miejscach.
 16. Jaki zawor ma być to ja wiem bo parę instalacji z buforami zrobiłem i problemem zawsze była ucieczka ciepła z bufora ale ucieka ono zasilaniem bo u góry mamy gorącą wode zawor różnicowy na powrocie zamyka się gdy chodzi pompa a jednocześnie stanowi najmniejszy opór dla grawitacji z wszystkich dostępnych zaworów zwrotnych. A na zasilaniu jest odpowiedni zawór który zamyka całkowicie ucieczkę ciepła i nie jest to klapowy.
 17. Przy instalacji z buforem czterodrożny? Tylko na trójdrożnych.
 18. Może być też poziome chociaż jednocześnie jako odmulacz pionowe jest lepsze.
 19. W końcu metodą prob i bledow doszedłem z nim do ładu chwile to potrwało na serwis nie można było zabardzo liczyć bo nic prawie onim nie wiedzą zwłaszcza o automatyce teraz go mam prawie w jednym paluszku.
 20. Taki zawijas jest zalecany ale chyba tu nie ma takiego znaczenia a bardziej przy zbiornikach buforach ktore grzejemy wysoko np.solarami Tak jak u mnie bufor na gorze ma nieraz prawie 95stopni
 21. ten spadek w stronę kotla akurat nie ma znaczenia dla grawitacji wystarczy ze nie będzie po drodze syfonu gdzie by się zbierało powietrze .
 22. Ten detrich to jakaś porażka założyłem drugiego tc smarta teraz każdy obieg ma swojego ustawiłem według wewnętrznej temp.i tryb ręczny po obnizeniu temp.po niżej zadanej na obu obiegach kociol się wyłącza i ok żądana temperatura zasilania na obu strefach jest 0 ale pompki ktore są wpięte w kociol nadal chodzą Na MM100 np jak obie strefy mówią stop to wszystko się wyłącza.
 23. Najważniejszych rzeczy z instrukcji i tak się niedowiedzialem ,budynek ma dwa obiegi grzejniki obieg bezposredniA tak zapisane na smart tc i podlogowka obieg B mieszaczowy sterownik smart podpięty pod obieg A Czyli grzejniki ,dlaczego gdy obieg A osiagnie temp.zadana w pomieszczeniu nie wylacza pompki zewnętrznej grzejnikowej mimo ze na sterowniku t.zadana obiegu A wyswietla się 0 Natomiast na obiegu B który nie ma żadnego sterownika /termostatu jeśli ustawie na piecu temp.ponizej osiągniętej np o 1 stopien to nie pokazuje t.zadana dla obiegu B 0 tylko około 30
 24. No i klient polozy sobie drewno a miały być kafelki i nici z projektu niby można nadrobić temp.zasilania ale tu jeśli chodzi o drewno są ograniczenia nie jak przy kafelkach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.