Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po czym stwierdziłeś, że to jest niepotrzebne? 

Opublikowano (edytowane)

hmmm.... nie wiem jak to napisać, po prostu w małej instalacji jaka jest w domach, nie spełnia swojej funkcji. Gdyby była jakaś duża, otwarta, to może tak, ale w małej zamkniętej jest bez sensu.

Ile masz tego powietrza(gazów) w takiej instalacji? samo po 2 dniach zniknie.

mam od roku, od kiedy uruchomiłem instalację.

Edytowane przez Gonzo19
Opublikowano

Dlatego bardziej ten separator skojarzyłem z instalacjami przemysłowymi, dużymi. On tylko będzie działał w układzie zamkniętym. 

Opublikowano

nie tylko, w otwartym też, jestem skłonny nawet stwierdzić, ze bardziej przyda się w otwartym niż w zamkniętym.

Opublikowano (edytowane)

Dla zamkniętych instalacji grzewczych i chłodniczych. Separatory można zastosować w instalacjach starych lub gdy układ otwarty jest zamieniany na układ zamknięty.

https://flamcogroup.com/pl/catalog/separacja-powietrza-zanieczyszczen-i-rozwiazania-do-dozowania/smart-air-and-dirt-separators/smart-air-separators/flamcovent-smart/groups/g+c+p+a+view

Wydaje mi się, że to tyczy się wszystkich separatorów powietrza innych producentów. To nie zadziała na układzie otwartym. 

Edytowane przez emigrant
Opublikowano

ja mam FAR Afriso http://www.far.afriso.pl/

i tam nic nie napisali do jakich instalacji tylko, ze do

Cytat

Opis produktu

Separatory powietrza i zanieczyszczeń FAR montowane są w instalacji centralnego ogrzewania oraz chłodniczych. Służą do usuwania rozpuszczonego w medium grzewczym/chłodniczym powietrza oraz zanieczyszczeń stałych, które mogą powodować uszkodzenie elementów instalacji.

 

Opublikowano

Separator zanieczyszczeń stosujesz? 

Opublikowano

Wydaje mi się, że wszystkie separatory powietrza działają na tej samej zasadzie bez względu na markę i Afriso po prostu nie sprecyzowało, że ich separator powinien być montowany w układach zamkniętych. Układy chłodnicze to raczej układy tylko zamknięte?  

Opublikowano (edytowane)
53 minuty temu, emigrant napisał:

@sambor

Co sądzisz o separatorze powietrza w CO? Warto to mieć w instalacji? Może to bardziej dla instalacji przemysłowych? Oczywiście taki separator powietrza może pracować tylko w układzie zamkniętym z jakimś tam ciśnieniem. W układzie otwarym nie zadziała z racji braku ciśnienia w instalacji. 

Ja u siebie mam Flamcoventa, brak ciśnienia w instalacji ( inst otwarta) nie ma nic do prawidłowego działania separatora., przynajmniej takiego jak stosujemy do CO - taki separator dajemy w kotłowni a inst może mieć ciśnienie statyczne nawet 1 bar.

Tu raczej idzie o małą skuteczność takiego separatora w inst otwartej.

Edytowane przez sambor
Opublikowano (edytowane)

Producent twierdzi co innego. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem? 

 

Cytat

Dla radykalnej eliminacji powietrza z zamkniętej instalacji grzewczej lub chłodniczej. Usuwa nie tylko najmniejsze pęcherzyki powietrza, lecz nawet powietrze rozpuszczone w wodzie, w tym mikropęcherzyki rzędu 15 - 20 μm! 

 

Edytowane przez emigrant
Opublikowano
8 minut temu, sambor napisał:

Tu raczej idzie o małą skuteczność takiego separatora w inst otwartej.

Acha, czyli mimo wszystko jakoś tam działa. 

Opublikowano

To przecież rodzaj odpowietrznika, więc musi działać - jest kilka możliwości montażu separatora - na zasilaniu , na powrocie - są podane w instrukcji  np Flamcoventa mam zamontowanego na zasilaniu między kotłem a buforem, pompę mam na powrocie.

Opublikowano

Koledzy, w jakim programie lub aplikacji robicie te schematy? 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kocioł już w piwnicy trochę zabawy bo ciasnawo w przejściu i po schodach ale nic na siłę wszystko młotkiem i siedzi :-) Część klamotów hydraulicznych też zamówiona   

IMG-20191228-WA0000.jpeg

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Uwaga na panel dotykowy za bardzo go nie czyść jest delikatny .(nie dociskać za mocno)

Edytowane przez pospisz
Opublikowano

@pospiszDzięki za informację o panelu, rzeczywiście w ferworze dbania o kocioł bo nowy i człowiek się cieszy jak zabawką można przedobrzyć :-). Faktycznie kocioł sprawia wrażenie delikatnego ale ja nie mam doświadczenia bo wychowany jestem na pancernych konstrukcjach chałupniczych a później groszkowców taki trochę jak gazowy mała komora spalania, brak ocieplenia, szamotu w ilościach jak na piec martenowski taki po prostu inny ;-). 

Opublikowano

Wełny nie widzisz bo musiał być blachy podejmować. Kiedy montaż?

Opublikowano

@eliks Klamoty te ważniejsze (tzn. droższe) już prawie wszystkie mam zakupione (oprócz trójdrożnego mieszającego i drobnicy śrubunki, zawory itp.) teraz tylko czas znaleźć, weekendowo działam bo robota no ale w sumie nic mnie nie goni byle do wiosny zdążyć bo później z kopyta ruszam bo muszę budowę kończyć.

Właśnie pytanie mam odnośnie zaworu trójdrożnego obrotowego z siłownikiem czy taki zawór można ustawić "na sztywno" tzn. tak jak zawór termostatyczny? aby stale utrzymywał np .42 *C na zasilaniu CO?  

Opublikowano
16 minut temu, Anerus napisał:

pytanie mam odnośnie zaworu trójdrożnego obrotowego z siłownikiem czy taki zawór można ustawić "na sztywno" tzn. tak jak zawór termostatyczny?

Można 

  • Lubię to 1
Gość Visitor1230
Opublikowano
3 godziny temu, Anerus napisał:

aby stale utrzymywał np .42 *C na zasilaniu CO?  
 

Dlaczego takie założenie?

Opublikowano

Dzięki właśnie tak myśle żeby dokupić jakiś sterownik do kotła bo wiadomo Biopellet ubogi jest ogólnie, a instalację chciałbym w miarę przyszłościowo wykonać bo władze gminne coś odgrażają się  ostatnio o gazie i w gruncie rzeczy nie wiadomo czym ogrzewać niedługo nam przyjdzie.

W ofercie firmy KEY jest taki sterownik UMS-4PRh z tego co wyczytałem to powinien ogarnąć i zawór mieszający i  kocioł, współracuje również z termostatem pokojowym a i cena zachęcająca i tu chciałbym zapytać czy ktoś z was miał z nim styczność?

@Visitor1230 te 42 *C to tylko tak przykładowo dałem,  Biopellet Pro grzeje on/off ( bez dodatkowego sterownika rozszerzającego) więc muszę na wejściu  wody do podłogówki utrzymać stałą temp. a dokładniej nie przekraczającą max temp. dla OP

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.