Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł z podajnikiem?


karol255

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
26 minut temu, karol255 napisał:

witam, niestety panele nie wchodza w grę chodzi mi o piec na ekogroszek lub pellet tylko taka opcja, jaki dobry piec i ile kw dla mojego mieszkania by pasował? prosze o konkretne odpowiedzi

 

26 minut temu, karol255 napisał:

prosze o konkretne odpowiedzi

Odpowiedz też, czy system spalinowy od piwnicy po dach jest tylko jeden dla Twojego przyszłego kotła... O tym nie piszesz, a jest to dość ważne... Kocioł to nie wszystko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Domniemywam, że będzie to wkład z kwasówki. Do pelletu jak najbardziej, ale jeżeli chodzi o groszek i kocioł 5klasy, to musisz się dowiedzieć czy przy groszku i kotle 5 klasy będzie udzielona gwarancja. 

Jeżeli idziesz w pellet, to na forum jest mnóstwo propozycji na temat kotłów. Wszystko zależy od Twojego portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówił mój instalator jak robił mi wkład: 1.4404 (316L) z blachy 1mm na pellecie jest prawie wieczne (pierwszy wkład do peleciaka zamontował 10 lat temu i nadal ma się dobrze) a na ekogroszek 5-8 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Trener40 napisał:

Domniemywam, że będzie to wkład z kwasówki. Do pelletu jak najbardziej, ale jeżeli chodzi o groszek i kocioł 5klasy, to musisz się dowiedzieć czy przy groszku i kotle 5 klasy będzie udzielona gwarancja. 

Jeżeli idziesz w pellet, to na forum jest mnóstwo propozycji na temat kotłów. Wszystko zależy od Twojego portfela. 

tak to bedzie kwasowka, nie wiem co tansze wyjdzie w eksploatacji czy groszek czy pellet? a i wklad jaki moge najwiekszy dac to fi 130 a patrzylem na piece to producenci pisza ze ma byc 160 ale u mnie nie wejdzie do komina 160 czy to duzy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny kalkulator: 

http://www.dinoflame.info.pl/srednica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włoskich pelleciakach masz wylot spalin 100mm. Dasz 120mm rurę i starczy. Nie idź w stronę węgla, nie w takim mieszkanku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wyjdzie podobnie ale "obsługa" nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić ten który sam mam, Lagunę Edilkamina moduluje już od 3kW. Godny uwagi jest też Black Star. Z budżetowych polecam Ferroli Biopellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie na pellet to tylko albo Blackstar (startuje od 2KW) albo Laguna (startuje od 3KW). Bo u Ciebie najważniejsza jest moc minimalna a nie maksymalna kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych ale dobrych kotłów to myślę, że jedynie chyba Ferroli Biopellet, koszt kotła z zestawem pompowym to coś około 8000 tyś. ale Ferroli moduluje dopiero od 5,5 kW. Black Star możesz dostać za jakieś 14 tyś ale tu modulacja już  od 2 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, karol255 napisał:

dzięki za porady, kotły co polecacie fajne tylko nie za bardzo na moja kieszeń teraz są jakieś tańsze i też w miarę dobre? no i jaka moc dla mnie była by ta minimalna?

No ty będziesz potrzebował 2-3KW dlatego tak Cię tu nakłaniamy ku prądowi i ogrzewania kanałówka. Za 3/4 ceny w/w kotłów kupisz i zamontuejsz. Bo jeśli nie stać Cię na coś odpowiedniego i bezobsługowego na paliwo stałe, to lepiej całkowicie ten pomysł porzucić.

Jak to kiedyś ktoś powiedział: "biednego nie stać na tanie rzeczy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 23:03, karol255 napisał:

dlaczego nie wegiel? i czy pelet duzo wiecej by mnie wynosił niz groszek?

Pelletami mniej więcej o 50% drożej niż ekogroszkiem bo sprawność kotłów podobna a paliwo o 50% droższe, chyba, że masz dostęp do producenta tanich i dobrych pelletów np. z lokalnej stolarni. Skam-PV 9 kW może spalać ekogroszek lub same pellety w sezonie grzewczym gdy się podtrzymania nie używa za wiele [ nie ma zapalarki a pellet szybko wygasa więc grzanie samego CWU latem odpada] więc przy nim masz wybór czym palisz, do tego jest sporo tańszy od typowego pelletowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja nie jestem aby kocioł na pellet " kisił" palnik na 2 czy 3 KW.  Jakie są tego konsekwencje, to chyba każdy wie. Przeciez autor może dogrzewać mieszkanie na zasadzie czujnika pokojowego. Dogrzanie - wygaszanie - kolejne dogrzanie w zależności od ustawień temp w domu i tak samo CWU. Tak u siebie prowadzę kocioł i przynajmniej wymiennik kotla wygląda przyzwoicie. Oczywiscie wiąże się to z częstymi rozpaleniani szczególnie gdy na zewnątrz jest - 5 st ( mi to nie przeszkadza), ale okresach przejściowych jesień /wiosna gdy w południe jeszcze grzeje słońce, to kocioł w większości czasu podczas dnia odpoczywa.  Wszystko zależy jak szybko mieszkanie autora traci ciepło.

Palnik mam tak ustawiony, że po rozpaleniu " nie bździ" od min mocy, a śmiga od 50%  do 100.  

Pozdro ludziska :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SUSPENSER napisał:

Pelletami mniej więcej o 50% drożej niż ekogroszkiem bo sprawność kotłów podobna a paliwo o 50% droższe, chyba, że masz dostęp do producenta tanich i dobrych pelletów np. z lokalnej stolarni. Skam-PV 9 kW może spalać ekogroszek lub same pellety w sezonie grzewczym gdy się podtrzymania nie używa za wiele [ nie ma zapalarki a pellet szybko wygasa więc grzanie samego CWU latem odpada] więc przy nim masz wybór czym palisz, do tego jest sporo tańszy od typowego pelletowca.

Paliłeś pelletem w najmniejszym palniku Sv200? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SUSPENSER napisał:

Pelletami mniej więcej o 50% drożej niż ekogroszkiem bo sprawność kotłów podobna a paliwo o 50% droższe

Powiedział, co wiedział... widziałeś kiedyś w akcji dobry kocioł pelletowy, że wysnuwasz takie teorie?. Tymi "50-tkami" tak nie rzucaj na lewo i prawo, bo ja sam po kilku "pięćdziesiątkach" zacznę rozważać wymianę kotła pelletowego na ekogroszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trener40 napisał:

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja nie jestem aby kocioł na pellet " kisił" palnik na 2 czy 3 KW.  Jakie są tego konsekwencje, to chyba każdy wie.

Większość palników pelletowych nie potrafi pracować efektywnie na takich mocach, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja nie jestem aby kocioł na pellet " kisił" palnik na 2 czy 3 KW.  Jakie są tego konsekwencje, to chyba każdy wie. Przeciez autor może dogrzewać mieszkanie na zasadzie czujnika pokojowego. Dogrzanie - wygaszanie - kolejne dogrzanie w zależności od ustawień temp w domu i tak samo CWU. Tak u siebie prowadzę kocioł i przynajmniej wymiennik kotla wygląda przyzwoicie. Oczywiscie wiąże się to z częstymi rozpaleniani szczególnie gdy na zewnątrz jest - 5 st ( mi to nie przeszkadza), ale okresach przejściowych jesień /wiosna gdy w południe jeszcze grzeje słońce, to kocioł w większości czasu podczas dnia odpoczywa.  Wszystko zależy jak szybko mieszkanie autora traci ciepło.

Palnik mam tak ustawiony, że po rozpaleniu " nie bździ" od min mocy, a śmiga od 50%  do 100.  

Pozdro ludziska :) 

 

 

Ja się z Tobą zgadzam w pełni, włącz/wyłącz jak u mnie jest ok. Tylko przy kotle który będzie mu pyrkal od 5,5KW to wiesz że tych odpaleń będzie miał dobowo kilkanaście, ale to zawsze jakaś alternatywa. Nie wyobrażam sobie żeby kocioł groszkowy pracował na 2-3KW. A tego spalania 50% więcej nie skomentuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu autora wątku jakąś klimę bym założył albo pompę ciepła przy tak małym mieszkaniu ( o ile jest to możliwe ). Na pewno by to taniej wyszło niż kupno kotła na ekogroszek tym bardziej na pellet a i jeszcze został do założenia wkład kominowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.