Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Wybrać?


xxameliniumxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką małą sprawę chodzi o kocioł jaki wybrać? i przede wszystkim na co? mianowicie niedawno kupiłem mieszkanie w którym piec znajduje się w mieszkaniu ale chciałbym przenieść piec do piwnicy. Mieszkanie znajduje się w bloku na parterze, powierzchnia tego lokum to 65m2 w mieszkaniu znajduje się 6 grzejników i podłogówka na powierzchni mniej więcej 10m2. Mieszkanko ocieplone styropianem 15cm. Tu nasuwa się pytanie jaki kocioł wybrać i na co? Szczerze powiedziawszy zastanawiałem się nad ekogroszkiem lub peletem. z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz gazowego to na tak małą powierzchnię bufor+grzałka+IItaryfa lub jakiś mały odleciał.

Wybij sobie z głowy węgiel, no chyba, że zasypowca z buforem dużym. Ale chyba nie warto.

Ale ja bym brał kondensata gazowego. Będzie najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o gazowy piec to jaki ten piec kupić? i co trzeba załatwić aby go założyć? chodzi mi o jakieś plany, pozwolenia.Dodam że przyłącze do gazu mam pod samymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Termet Ecocondens Gold Plus 25kW.

U rodziców taki zakładałem na jesieni. Po konsultacjach z serwisantem różnych kotłów.

Działa dobrze.

Kosztowo wychodzi taniej niż przewymiarowanym DSem Zębca.

Dodatkowo masz tanie CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.