Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet genesis plus kpp z palnikiem Revo


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, TomekMM napisał:

Najgorsze jest to, ze kazdy z was proponuje inny piec, i co tu wybrac?  :)

A ten edilkamin sondy rozumiem nie ma czy ma? Ze tak pieknie niby sie dostraja pod kazdy pellet?

Edilkamin ma TO

 

Jeśli oglądałeś film to wiesz że palę peletem A2, forumowicze wiedzą jakim, skąd i po ile kupuję. W sumie obleciałem chyba z 6 różnych rodzajów. Jeśli Ci pasuje Biawar, bierz go, na pewno @Visitor1230 wirtualnie pomoże Ci i nakieruje jak trzeba będzie, on ma ten kocioł w małym palcu.

Edytowane przez eliks
Gość Visitor1230
Opublikowano
5 godzin temu, pastor napisał:

No ale to jest tylko półprawda. emoji1.png. Komu tak na prawdę i po co na dłuższa metę te bajery z econetem itp?
 

Np mi. Wcale sie to nie nudzi jak ktos jest szczegolarzem ;) A co do wlochow… zakupujac sobie Biawara nie zdawalem sobie sprawy jak dobre sa wloaskie kotly. Gdybym kupowal dzis napweno bylby to jakis wloski. Ale bez pelnego dostepu do neta, tych wszystkich ustawien i statystyk nie wyobrazam sobie nowoczesnego kotla.

Opublikowano

Takie możliwości, z tych zagranicznych, daje np Blackstar. Supernowoczesny wymiennik i sterownik. EcoNet-owi trochę brakuje do funkcjonalności rejestratora internetowego w w/w kotle

Gość Visitor1230
Opublikowano
4 godziny temu, TomekMM napisał:

Mam duzy dom, wody moze i nie za duzo w instalacji ale dom jednaj troche potrzebuje. Przy tych 60 litrach troche slabo to widze przy ciaglej pracy pomp.

Przy tak duzym domu to nie odgrywa wiekszej roli czy kociol bedzie mial 50 czy 80 L pojemnosci wodnej. I tak w sezonie bedzie pracowal caly czas. Omawiany wczesniej Biawar jest tu ewenementem bo ma 190. Pomimo to nie bedzie on mial zbyt dlugich przestojow. W przypadku ogrzewania bez bufora kociol musi wyjatkowo sprawnie modulowac moca. A system Leonardo i Galileo w Edilkaminie potrafia to chyba najlepiej. Firma moze poszczycic sie piedziesiecioletnia tradycja budowy kotlow. A to cos juz znaczy. Zawsze mozna kupic przecierz cos tanszego. Ale... W przypadku ogrzewania malych powierzchni jak np. u mnie. Niedoskonalosci instalacji, braku wyczucia palacza, i zlych nawykow w ogrzeawniu w polaczeniu z kotlem, ktory nie spali pelletu idealnie i w najbardziej sprawny sposob nie bedzie wielkiego bolu. Pelletu pojdzie np 3 zamiast 2,5 tony tony. Chodzi o strate w opale. Bo w przapadku pelletu kazda niedoskonalosc zawyza koszty drastycznie. Dlatego przy tak duzej powierzchni do ogrzania zrodlo ciepla musi byc idealne. Przy dobrym wloskim kotle, z instalacja sterowana pogodowo, stalymi temperaturami dobowymi, stalymi pracami pomp itd spalisz Kolego w dobrze ocieplonym domu np 3,5 tony pelletu. A gdy wstawisz smieciucha z palnikiem pelletowym i jakims tam sterowaniem spalanie bedzie wysokie. Zaczniesz wtedy robic obnizenia nocne, wylaczac pompki od termostatu, obnizac pogodowo zadana pogodowa kotla( co jest totalnym nieporozumieniem) myslac ze oszczedzasz. W kotle bedziesz mial czarno a sezon zamkniesz zuzyciem 6 Ton. Zadajac sobie pytanie gdzie ta ekologia, ekonomia i dlaczego zamieniles siekierke na kijek. 

Od siebie i swoich doswiadczen z Biawarem powiem tyle, ze pierwszy sezon przeznaczylem na nauke. Sterowanie Plum jest w tym kotle bez wszelkich ograniczen. A ze jestem szczegolarzem daze do jak najmniejszego spalania przy utrzymaniu stalego komfortu cieplnego. Ciagle oserwujac kociol ( a lubie ) na koniec sezonu doszedlem do ustawien, ktore powinny zapewnic na przyszly sezon min. 15 % oszczednosci w stosunku do wlasnie zakonczonego. No ale kto wie i bedzie umial ustawic wzmocnienie PI wentylatora. Stala jego calkowania? Albo wie jak na prace kotla odzialowuje parametr Fuzzy logic A, B lub C? Jak dla sondy ustawic progi nadmiaru tlenu w spalinach. Te same parametry dotycza Fuzzy Logica Sondy.  W instrukcjach te parametry sa opisane bardzo lakonicznie. I trzeba poswiec troche czasu na dojscie do perfekcji obserwujac zachowanie kotla, jego stan i zuzycie opalu.

Dlatego taki Biawar bije na glowe smieciucha z palnikiem. Z tym, ze jest to zadanie dla wytrwalych. Taki Edilkamin ze swoim Leonardo uwalniaja palacza od wszystkiego powyzszego. A na koncu okaze sie ze 5 czy 6 tys. PLN ktore wywaliles w porzadny kociol zwroca sie po trzech sezonach grzewczych. 

A na koniec to i tak powiem, ze jestem za buforami ;) wlasnie dostawiam sobie drugi 300L (bo piwnica jest niska) i tez ze wzgledu na zestaw PV wspomagajacy uklad CO. Dzis dochodze do wniosku, ze szkoda ze nie wywalilem dodatkowych kilku groszy. Moglbym sie cieszyc idealnymi wykresami. A nie musiec ich sam tworzyc. 

Opublikowano (edytowane)
47 minut temu, Visitor1230 napisał:

Przy dobrym wloskim kotle, z instalacja sterowana pogodowo, stalymi temperaturami dobowymi, stalymi pracami pomp itd spalisz Kolego w dobrze ocieplonym domu np 3,5 tony pelletu. 

 

Wielokrotnie było pisane, że sterowanie pogodowe i stała praca pomp to niestety nie we włoskich kotłach. Tam termostat pokojowy załącza i wyłącza kocioł i pompy.  No chyba że dostawisz bufor i jakieś dodatkowe sterowanie, ale wtedy koszty robią się niebotycznie wysokie..

Laguna nie ma opcji sterowania mieszaczem pogodowo, niestety

Poza tym, dobry "śmieciuch", jak go nieładnie nazywasz, z dołożonym palnikiem pelletowym, niekoniecznie musi oznaczać, że będzie od razu spalał 2 razy więcej od typowego pelleciaka. Wszystko zależy od wykonanej instalacji i umiejętności osoby obsługującej kocioł

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Gość Visitor1230
Opublikowano

Ok. Mozliwe. Zawsze mozna to obejsc stosujac autonomiczny sterownik zaworu. Ale fakt jest to minus. A co smieciuchow. Przyjales to zbyt osobiscie. W 91 roku sam mialem takiego troche lepszego smiecicha. Czyli dolniaka o konstrukcji  prostej jak budowa cepa. Ale zdania co do zestwu kociol jakis tam plus palnik to dla pelletu nie bedzie niczym optymalnym. Po pierwsze, ze wymiennik nie byl pomyslany pod spalanie pelletu. Po drugie nie ma tu np. samoczyszczenia.

Opublikowano

Sterowania pogodowego nie ma, pewnie by trzeba coś dokupić,  natomiast jest tryb współpracy z drugim alternatywnym kotłem np. gazowym i chyba solarami, buforem w standardzie.  To tylko kwestia poklikania w menu serwisowym.  Jest tryb pracy ciągły, wg harmonogramu,  praca start stop i najbardziej bezsensowne akurat w Polsce sterowanie kotłem za pomocą czujnika wmontowanego w kocioł (wszystkie Włochy to mają)

Opublikowano

Edilkamin 18kw na ile metrow jest do ogrzania?

Opublikowano

Pytanie od ilu a nie do ilu metrów. Przy pełnej mocy kocioł spalal by Ci ok.  70kg peletu a to przecież nie blok tylko dom. Wypelniales to? http://cieplowlasciwie.pl/start

Opublikowano (edytowane)
8 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Edilkamin oprucz Laguny z malym zasobnikiem ma tez inne propozycje:

https://piec.com.pl/kotly-edilkaminpellet-c-43.html

Te kotły które są na tej stronie to już dawno dawno temu zakończyły swoją karierę - nie są produkowane już od ładnych kilku lat zwłaszcza Maxima. Z kotłów dostępnych są tylko Laguny i termika. Termika prawdopodobnie z końcem roku zostanie wycofana a czym zostanie zastąpiona? Poczekamy zobaczymy. 

Edytowane przez Puławiak
Opublikowano (edytowane)

I dzięki Bogu, bo ceny na tej stronie  to śmiech na sali. Swoją drogą , ta Maxima miała Leonardo i sondę lambda w jednym, to dopiero musiał być niezły bigos :))

Edytowane przez Benton661
Opublikowano (edytowane)

No taki zdublowane system optymalizacji podobno działał dobrze. Ale Maxima była bardzo krótko na rynku - szybko została wycofana. Więc może w tym biosie coś było. 

A co do cen to każdy ma taką marże jaka mu pasuje. U mnie pewnie te kotły byłby tańsze - gdyby były dostępne. 

Edytowane przez Puławiak
Gość Visitor1230
Opublikowano
Godzinę temu, Puławiak napisał:

Te kotły które są na tej stronie to już dawno dawno temu zakończyły swoją karierę - nie są produkowane już od ładnych kilku lat zwłaszcza Maxima. Z kotłów dostępnych są tylko Laguny i termika. Termika prawdopodobnie z końcem roku zostanie wycofana a czym zostanie zastąpiona? Poczekamy zobaczymy. 

Aha, czyli sobie poszukali kotly z resztek za psie pieniadze. A od klientow zadaja nie wiadomo ile.

Opublikowano (edytowane)

Chyba nie zadzwoń do nich i powiedz ze chcesz kupić np maxime. Podejrzewam że nawet jej nie mają. Pewnie tylko na stronie wisi. A to jedna z firm handlowych która sprzedaje chyba wszystko co istnieje na rynku w PŁ (to co istnieje i jak widać też to co już nie istnieje) 

Edytowane przez Puławiak
Gość Visitor1230
Opublikowano
1 godzinę temu, eliks napisał:

 i najbardziej bezsensowne akurat w Polsce sterowanie kotłem za pomocą czujnika wmontowanego w kocioł (wszystkie Włochy to mają)

Mozesz to rozwinac?

Opublikowano

W kocioł jest wbudowany czujnik temperatury otoczenia. I to na tej podstawie kocioł się rozpala i wygłasza. (programowanie z poziomu kotła) Tylko po co sterować praca kotła na podstawie x temperatury w kotłowni? We Włoszech takie urządzenia są montowane normalnie w pomieszczeniach mieszkalnych wiec to się sprawdza. 

Opublikowano
2 godziny temu, eliks napisał:

Pytanie od ilu a nie do ilu metrów. Przy pełnej mocy kocioł spalal by Ci ok.  70kg peletu a to przecież nie blok tylko dom. Wypelniales to? http://cieplowlasciwie.pl/start

19kw wyszlo max zapotrzebowanie

Opublikowano
10 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Przy tak duzym domu to nie odgrywa wiekszej roli czy kociol bedzie mial 50 czy 80 L pojemnosci wodnej. I tak w sezonie bedzie pracowal caly czas. Omawiany wczesniej Biawar jest tu ewenementem bo ma 190. Pomimo to nie bedzie on mial zbyt dlugich przestojow. W przypadku ogrzewania bez bufora kociol musi wyjatkowo sprawnie modulowac moca. A system Leonardo i Galileo w Edilkaminie potrafia to chyba najlepiej. Firma moze poszczycic sie piedziesiecioletnia tradycja budowy kotlow. A to cos juz znaczy. Zawsze mozna kupic przecierz cos tanszego. Ale... W przypadku ogrzewania malych powierzchni jak np. u mnie. Niedoskonalosci instalacji, braku wyczucia palacza, i zlych nawykow w ogrzeawniu w polaczeniu z kotlem, ktory nie spali pelletu idealnie i w najbardziej sprawny sposob nie bedzie wielkiego bolu. Pelletu pojdzie np 3 zamiast 2,5 tony tony. Chodzi o strate w opale. Bo w przapadku pelletu kazda niedoskonalosc zawyza koszty drastycznie. Dlatego przy tak duzej powierzchni do ogrzania zrodlo ciepla musi byc idealne. Przy dobrym wloskim kotle, z instalacja sterowana pogodowo, stalymi temperaturami dobowymi, stalymi pracami pomp itd spalisz Kolego w dobrze ocieplonym domu np 3,5 tony pelletu. A gdy wstawisz smieciucha z palnikiem pelletowym i jakims tam sterowaniem spalanie bedzie wysokie. Zaczniesz wtedy robic obnizenia nocne, wylaczac pompki od termostatu, obnizac pogodowo zadana pogodowa kotla( co jest totalnym nieporozumieniem) myslac ze oszczedzasz. W kotle bedziesz mial czarno a sezon zamkniesz zuzyciem 6 Ton. Zadajac sobie pytanie gdzie ta ekologia, ekonomia i dlaczego zamieniles siekierke na kijek. 

Od siebie i swoich doswiadczen z Biawarem powiem tyle, ze pierwszy sezon przeznaczylem na nauke. Sterowanie Plum jest w tym kotle bez wszelkich ograniczen. A ze jestem szczegolarzem daze do jak najmniejszego spalania przy utrzymaniu stalego komfortu cieplnego. Ciagle oserwujac kociol ( a lubie ) na koniec sezonu doszedlem do ustawien, ktore powinny zapewnic na przyszly sezon min. 15 % oszczednosci w stosunku do wlasnie zakonczonego. No ale kto wie i bedzie umial ustawic wzmocnienie PI wentylatora. Stala jego calkowania? Albo wie jak na prace kotla odzialowuje parametr Fuzzy logic A, B lub C? Jak dla sondy ustawic progi nadmiaru tlenu w spalinach. Te same parametry dotycza Fuzzy Logica Sondy.  W instrukcjach te parametry sa opisane bardzo lakonicznie. I trzeba poswiec troche czasu na dojscie do perfekcji obserwujac zachowanie kotla, jego stan i zuzycie opalu.

Dlatego taki Biawar bije na glowe smieciucha z palnikiem. Z tym, ze jest to zadanie dla wytrwalych. Taki Edilkamin ze swoim Leonardo uwalniaja palacza od wszystkiego powyzszego. A na koncu okaze sie ze 5 czy 6 tys. PLN ktore wywaliles w porzadny kociol zwroca sie po trzech sezonach grzewczych. 

A na koniec to i tak powiem, ze jestem za buforami ;) wlasnie dostawiam sobie drugi 300L (bo piwnica jest niska) i tez ze wzgledu na zestaw PV wspomagajacy uklad CO. Dzis dochodze do wniosku, ze szkoda ze nie wywalilem dodatkowych kilku groszy. Moglbym sie cieszyc idealnymi wykresami. A nie musiec ich sam tworzyc. 

Dokładnie tak są różne kotły dla różnych klientów dla tych którzy lubią spędzać czas w kotłowni na dobieraniu parametrów ( zdecydowana większość forumowiczów) i takich którzy chcą mieć kocioł który trzeba włączyć i ma działać i dla takich klientów jest np Laguna. Ludzie na zachodzie się trochę od nas różnią jak dasz takiemu Włochówi takiego pluma i powiesz mu ze ma przez rok siedziec w kotłowni i konfigurować to chyba byś wylądował na dnie okoliczne rzeki w betonowych butach

Gość Visitor1230
Opublikowano
15 minut temu, TomekMM napisał:

19kw wyszlo max zapotrzebowanie

Daj linka jezeli to nie tajemnica

 

Gość Visitor1230
Opublikowano
29 minut temu, Puławiak napisał:

W kocioł jest wbudowany czujnik temperatury otoczenia. I to na tej podstawie kocioł się rozpala i wygłasza. (programowanie z poziomu kotła) Tylko po co sterować praca kotła na podstawie x temperatury w kotłowni? We Włoszech takie urządzenia są montowane normalnie w pomieszczeniach mieszkalnych wiec to się sprawdza. 

Wystarczy namierzyc ten czujnik, pociagnac go do domu i po sprawie :)

Gość Visitor1230
Opublikowano

No to jest problem czy nie. W takiej konfiguracji bezsensownosc tego czujnika przy kotle nie istnieje.

No dobra. A jak jest ze sprawa sterowania pogodowego? Bo koledzy nadmieniaja ze czegos takiego nie ma. Mam na mysli obsluge mieszacza. Jak generalnie jest sterowana temperatura na obiegi. 

Opublikowano
13 minut temu, Visitor1230 napisał:

Daj linka jezeli to nie tajemnica

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5nec

A co tu ukrywac  :)

Opublikowano
33 minuty temu, Puławiak napisał:

 Ludzie na zachodzie się trochę od nas różnią jak dasz takiemu Włochówi takiego pluma i powiesz mu ze ma przez rok siedziec w kotłowni i konfigurować to chyba byś wylądował na dnie okoliczne rzeki w betonowych butach

Mam do Ciebie kolego @Puławiak takie pytanie czy Ty wiesz co piszesz , odnośnie automatyki PLUM , że trzeba siedzieć rok czasu w kotłowni.

Skonfigurować automatykę to powinien kompetentny instalator pod daną instalację.

Z tego cytatu wnioskuję , że nie miałeś żadnej styczności z Tą automatyką i jej sterowaniem.

Dla mnie ta automatyka jest najbardziej przyjazną i intuicyjną dla użytkownika, w przeciwieństwie do włoskiej gdzie sprzedają swe produkty i nawet się nie wysilili na j.Polski w przeciwieństwie do PLUMA którego stać na w swej automatyce na różne języki w tym i włoski dla Włochów.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.