Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet genesis plus kpp z palnikiem Revo


TomekMM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobre? Właściciele włoskich kotłów to na forach raczej dla przyjemności sa
Najpierw musisz dokładnie wiedzieć czego oczekujesz od kotła i jego obsługi oraz możliwości jego sterowania. Nie każdemu włoska konstrukcja a raczej myśl techniczna gołego kotła odnoście sterowania może się podobać. Chociaż swoją role pełni bardzo dobrze. Czasem wystarczy tylko zmienić swoje podejście do tego jak ma kocioł działać i zapominasz o kotle. Chociaż nie musisz Pellet sypać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając pomiędzy np. Biawarem a jakimś Włochem musisz liczyć się z odmienną specyfiką prowadzenia kotła. Biawar z mini buforem w sobie zapewni Ci pełen komfort termiczny w duże mrozy (non stop ciepła podłoga, kaloryfery). Masz oczywiście możliwość wyboru sposobu, w jaki chcesz prowadzić kocioł, bo sterowanie Pluma daje taką możliwość. Oprócz tego jest EcoNet, który ma multum przydatnych funkcji (podgląd, edycja parametrów, historia danych, ostatnio również spalanie godzinowe i dobowe). Włoskie konstrukcje i prowadzenie takiego kotła jest proste do bólu (załącz, dogrzej chatę, wyłącz.). Pytanie tylko, czy każdemu to odpowiada. Niektórzy użytkownicy "Włochów" instalują w łazience dodatkowy grzejnik elektryczny, żeby zapewnić sobie komfort termiczny między kolejnym załączeniem grzania domu :-)

Nie licz też na to, że włoski kocioł spali Ci tonę mniej w zimie niż Biawar albo Galmet, bo to nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest tylko półprawda. . Komu tak na prawdę i po co na dłuższa metę te bajery z econetem itp?
Kocioł ma efektywnie spalać Pellet i dbać o ciepło w domu. Mi wystarczy.
Każdemu w końcu się znudzi zaglądanie do kotła czy to na żywo czy przez internet. Statystyki? Hmm. One nie grzeją. .
Bufor przy wlochu? Jaki problem?
A grzałka w łazience? To straszenie mające dogryźć jednemu z forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie chcę dogryźć, piszę tylko jak jest naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Econet  to nie tylko statystyki , to również możliwość zmian ustawień i podgląd pracy kotła przez internet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wrażenie jak by tylko włoskie kotły i duńskie na dodatek drogie a wszystko inne to be , a broń boże żeby ktoś wsadził palnik do śmieciucha , ja za swój kocioł dałem 9500 zł dokupiłem neta i ecostera kociołek sam założyłem , żaden serwisant mnie nie skasował 5000zł jak co po niektórych i co innego robię jak wy? jedyne co to popiół cześciej wynoszę bo nie mam kompresji popiołu , za to pellet zadziej dosypuję bo zbiornik spory , nie mam nic przeciwko jeśli macie dotacje , ale ja sam na własny koszt wszystko robiłem , wcale nie trzeba przepłacać żeby być zadowolonym , mija 3 sezon i nic złego się nie wydażyło , na dodatek dziś już wiem że w razie usterki palnika idzie dokupić każdą część i z palcem w tyłku można to wymienić bez łaski serwisanta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze mnie nie interesuje praca typu dogrzej i stop. U mnie pompy ida caly sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówi ze nie masz racji. Tylko argumenty które podajesz odnośnie bajerow jak dla mnie nie każdemu będą potrzebne.
Jak pisałem każdy musi sam określić na czym mu zależy.
Ja nie brałbym tych dodatków.
Mam Włocha i jestem zadowolony dlatego go chwale. I póki ktoś nie użyje argumentów które do mnie przemówią będę się upierał przy wlochu. mimo wszystko.

 

14 minut temu, TomekMM napisał:
Tyle ze mnie nie interesuje praca typu dogrzej i stop. U mnie pompy ida caly sezon.


A gdzie tu widzisz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko włochom , bo kociołek fajny ale świat na tym się nie kończy najważniejsze że by być zadowolonym z tego co się ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pastor napisał:


A gdzie tu widzisz problem?

Przy tak malych pojemnosciach wodnych tych kotlow to raczej by sie nie wylaczal  palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko włochom , bo kociołek fajny ale świat na tym się nie kończy najważniejsze że by być zadowolonym z tego co się ma .

Masz racje. Każdy wybiera taki jaki spełni jego oczekiwania.
I dobrze ze jest forum gdzie każdy ma co innego. Zawsze łatwiej albo trudniej wręcz wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benton661 napisał:

Nikomu nie chcę dogryźć, piszę tylko jak jest naprawdę

Kuźwa @Benton661 nigdy do Ciebie nic nie miałem ale chyba jesteś ograniczony bo kłamiesz po raz kolejny.  Pijesz do mnie o grzejnik elektryczny, pisalem że kupiłem go w kwietniu na okresy przejściowe, kiedy w kotle nie palę a mam małe dzieci a wiesz jak moja rodzina lubi ciepło.  Nigdy nie marzne w sezonie, mam w domu minimum 23* i piszę to po raz ostatni.  Jeśli teraz nie zrozumiesz to każde następne kłamstwo będę raportowal. Na prawdę miałem Cię za poważnego człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pastor napisał:

A niby dlaczego?

Mam duzy dom, wody moze i nie za duzo w instalacji ale dom jednaj troche potrzebuje. Przy tych 60 litrach troche slabo to widze przy ciaglej pracy pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzisz? Ja mam 300 litrów wody w samej instalacji. 

Poświęć te 10 minut i zobacz

https://youtu.be/6S5yTaGoniY

 

Kotły włoskie są specyficzne i są inne.  Samo dawkowanie paliwa nie odbywa się jak w "zwykłym" kotle tylko pelet podawany jest małymi porcjami cały czas 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy dom, wody moze i nie za duzo w instalacji ale dom jednaj troche potrzebuje. Przy tych 60 litrach troche slabo to widze przy ciaglej pracy pomp.

Czyli zakładasz ze kocioł o małej pojemności wodnej nie nagrzeje ci chaty?
Ni dobrze a w takim razie co twoim zdaniem zrobi inny kocioł przy stałej pracy pomp jak już mieszkanie się nagrzeje i nie będzie potrzebować więcej ciepła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych bajerow jak econet to chcialbym miec cos takiego zeby korygowac temperature w domu chociazby, bo moje panie kaprysne sa  :)

i jak juz inwestować to lambde tez wezme skoro ma pomoc zoptymalizowac spalanie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pastor napisał:


Czyli zakładasz ze kocioł o małej pojemności wodnej nie nagrzeje ci chaty?
Ni dobrze a w takim razie co twoim zdaniem zrobi inny kocioł przy stałej pracy pomp jak już mieszkanie się nagrzeje i nie będzie potrzebować więcej ciepła?

Nagrzac to na pewno nagrzeje, tylko bardziej mi chodzi o dlugosc przestojow palnika  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekMM napisał:
A co do tych bajerow jak econet to chcialbym miec cos takiego zeby korygowac temperature w domu chociazby, bo moje panie kaprysne sa  :)
i jak juz inwestować to lambde tez wezme skoro ma pomoc zoptymalizowac spalanie  :)


Widocznie musisz się na własnej skórze przekonać czy warto było bajery mieć.
I może będziesz zdalnie co godzinę paniom zmieniał temperaturę w domu? I one to odczują tak od razu?
Econet pozwala na bezpośrednia zmianę temperatury w salonie np tylko?

 

7 minut temu, TomekMM napisał:
Nagrzac to na pewno nagrzeje, tylko bardziej mi chodzi o dlugosc przestojow palnika  :)


No ta zależy od ciepła które potrzebuje twoj dom przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze kazdy z was proponuje inny piec, i co tu wybrac?  :)

A ten edilkamin sondy rozumiem nie ma czy ma? Ze tak pieknie niby sie dostraja pod kazdy pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pastor napisał:


Masz racje. Każdy wybiera taki jaki spełni jego oczekiwania.
I dobrze ze jest forum gdzie każdy ma co innego. Zawsze łatwiej albo trudniej wręcz emoji1.pngwybrać.

To prawda , chyba nawet trudniej niż łatwiej , jest też skłonność do chwalenia swojego , ale jeśli by ktoś faktycznie nie zadowolony to by nie chwalił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica w cenie miedzy biawarem a edilkaminem tez odstrasza troche od tego drugiego... 

Nie ukrywam ze milionow do wydania tez nie mam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eliks napisał:

Kuźwa @Benton661 nigdy do Ciebie nic nie miałem ale chyba jesteś ograniczony bo kłamiesz po raz kolejny

Nie miałem przecież zamiaru Cię urazić. U siebie dodatkowego grzejnika nie montuję , bo po co, skoro w każdym pomieszczeniu mam stałą temperaturę jaka mi odpowiada, bez względu na pogodę. Moja wypowiedź była w formie żartu, bo przecież każdy robi to co lubi i nic komu do tego. Jeśli odebrałeś to jako kąśliwą uwagę do Ciebie lub Twojej rodziny to przepraszam, nie tak to miało zabrzmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.