Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet genesis plus kpp z palnikiem Revo


TomekMM

Rekomendowane odpowiedzi

Odniosłem się tylko do wcześniejszej wypowiedzi która też zacytowalem żeby nie było wątpliwości. Dlatego ty masz taki kocioł jaki chciałeś a inni mają takie jakie chcą. Znam automatykę pluma i inne też. Kiedyś robiłem dużo takich układów i cały czas telefon był gorący a teraz robię takie włoskie na skomplikowanej automatyce i mam święty spokój. A w pewnym wieku to już jest bardzo bardzo potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Visitor1230 napisał:

No to jest problem czy nie. W takiej konfiguracji bezsensownosc tego czujnika przy kotle nie istnieje.

No dobra. A jak jest ze sprawa sterowania pogodowego? Bo koledzy nadmieniaja ze czegos takiego nie ma. Mam na mysli obsluge mieszacza. Jak generalnie jest sterowana temperatura na obiegi. 

 NIE MA Pogodowki nie ma sterowania mieszaczem. Do podłogówka można np zastosować termostatyke co bardzo często robię i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak edilkamin za drogi sport jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Puławiak napisał:

Do podłogówka można np zastosować termostatyke co bardzo często robię i działa. 

Mozesz to opisac? Napewno nie chodzi tutaj o termostatyke jako dzial termodynamiki a chyba o zawory termostatyczne np. RTL. Ale jak wyglada sterowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Przy srednim zapotrzebowaniu 7kW koszty beda wysokie.  Ile ci poprzedni ekogroszkowiec wciagal wegla na sezon?

Kiedys szlo 6 ton. Po dociepleniu stropu strychu i wymianie okien i drzwi plus pare modyfikacji w instalacji mam teraz zuzycie okolo 3200kg ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czyli cieplo wlasciwe ci troche przeszacowalo.  Przy dobrym kotle i ustawieniach, pelletu spalisz jakies 4 -4,2 Tony. Jezeli piwnice masz odpowiednio wysoka to warto by cos w niej na sufit wrzucic. Styrodur albo XPS. Duzo zaoszczedzisz na kosztach ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Visitor1230 napisał:

Czyli cieplo wlasciwe ci troche przeszacowalo.  Przy dobrym kotle i ustawieniach, pelletu spalisz jakies 4 -4,2 Tony. Jezeli piwnice masz odpowiednio wysoka to warto by cos w niej na sufit wrzucic. Styrodur albo XPS. Duzo zaoszczedzisz na kosztach ogrzewania. 

Bardzo bym chcial strop w piwnicy ocieplic, ale niestety bardzo nisko mam kolo 175cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata ciepla przez piwnice wg cieplo wlasciwe jest znaczna... 30% ciepla ucieka...

Jedyne co moge zrobic to fundament ocieplic.

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stropem piwnicydużo ucieka,  to prawda, mnie też to czeka ale w tym roku część piwnicy będzie ogrzewana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230, masz u siebie na EcoNet opcję wizualizacji zużycia paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od 2 dni:-). Teraz zacznie się zabawa, bo ostatni sezon to były nudy na maxa:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

@Visitor1230, masz u siebie na EcoNet opcję wizualizacji zużycia paliwa?

No ja też mam, ale ostatnio mi go córka pogryzdała kredkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Visitor1230 napisał:

a dlaczego dopiero od dwoch dni? Zeby wskazywalo w miare ok nalezy wykonac mozliwie dlugi przesyp.

Zaktualizować soft w sterowniku musiałem:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Visitor1230 napisał:

Ha ha. Nowoczesnosc w domu  i zagrodzie te wasze wloskie wynalazki. A kociol przestal nagle zuzywac pellet bo sie dlugopis wypisal. 04icon_rotfl.gif

Używam ołówka,  wystarczy natemperowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę żonę utemperować, żeby nie lała tyle wody do wanny przy kąpieli. Teraz widzę, ile tego idzie. Mam to na piśmie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Takie problemy zawsze mozna prosto rozwiazac. Wlaczasz jej harmonogram CWU tak zeby miala ciepla wode do moczenia od 16 do 16.15 i wystarczy. Same plusy. Ekonomicznie i wogole. A jezeli postanowisz sie zlitowac i pojsc w koszty to masz szanse wiele zyskac. Kobieta przyparta do muru zgodzi sie na wszelkie zabawy bez mrugniecia okiem hihi 0bicz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słabo znasz się na kobietach :-):-):-)

Moja żona kąpie się, kiedy chce i jeśli nie miałaby wody byłaby 3 wojna światowa:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tu biedny plum musi jeszcze  wymyślić żeby wam nie nudziło ? @Benton661sam aktualizowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zaprzyjaźniony serwisant Pellasx. 5 minut roboty:-):-)

Polecam, super opcja:-)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.