Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji z dwoma kotłami


Zajaszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jedno? Jak masz dwa kotły to każdy musi mieć własne naczynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura do naczynia 1 cal, a pozostałe?

Przyłącza do pomp są na 3/4"

Obiegową cwu 1/2"

Trzymać się wszędzie 1" czy mogę sobie zredukować obiegi do 3/4" a obieg do cwu na 1/2".

 

Dodam jeszcze, że na tą chwilę mam jeszcze w ścianie rurę 2" z grawitacji do 4 grzejników. Przy najbliższym remoncie korytarza rury bezproblemowo będę mógł wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, wracam po pół roku, niestety musiałem pilnie wyjechać do pracy i temat modernizacji kotłowni został wstrzymany do wiosny. Podczas mojej nieobecności zrobiłem prosty projekt 3D mojej instalacji. Czy wy fachowcy mogli byście na niego spojrzeć.

W projekcie nie uwzględniłem zaworów zwrotnych. Projekt bez problemu można odpalić na WINDOWS 10. W win7 trzeba sciągać programy. 

 

Jedyne co mnie martwi to połączony powrót obiegu 3 (jeden kaloryfer) i 2. Czy to będzie działać tak jak chce czy muszę przerabiać dojście do tego jednego kaloryfera.

 

 

kotłownia.3mf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 12:42, Zajaszcze napisał:

Przecież kotły nigdy razem nie będą pracować, stary będzie tylko jako zapas w razie awaria/serwisu nowego

to poco tyle pomp ,zz  jak i tak pewnie będziesz sam to uruchamiał

poprawiony.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle pomp?

1. Ponieważ mogę pozwolić sobie na taki koszt.

2. Ponieważ schludnie będzie to wyglądało.

3. Ponieważ na chwile obecna, z jedną pompą nie dogrzewa mi 3 obiegu i chciałbym to naprawić (tego, który ma jeden kaloryfer).

4. Ponieważ mam takie hobby - remonty (dom ten kupiłem celowo do gruntownego remontu aby w nim sobie grzebać a na końcu może się do niego wprowadzić.

5. Ponieważ mój sterownik jest w stanie obsłużyć taką ilość pomp.

6. Ponieważ lubię komplikować, utrudniać sobie prace i uczyć się wielu technicznych rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło ni o pompy na powrocie do kotłów , bo i tak jedna wiecznie będzie stać(zarastać kamieniem)  - patrz śmieciuch , a jak Ci się zawiesi ZZ to dodatkowo może dojść do grzania wody w śmieciuchu bezsensu ,a pompy przy GRUPACH POMPOWYCH to jak najbardziej jestem za !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem o co tobie chodzi. Na tą chwilę mam pompę wilo yonos pico, ona już pracuje 4 lata, więc na pewno przy kopciuchu ona zostanie (do 2024r, potem prawdopodobnie w to miejsce trafi kominek, może wcześniej. Mam już przygotowane przyłącze pod posadzką " w razie w").Ta pompa będzie zasilała sprzęgło od kopciucha, oraz taka sama będzie zasilała sprzęgło przy pelleciaku. Na grupach będzie willo stratos z autoadapt-em.

 

Największy problem w tej chwili to informacja na temat czy grupa 3 i 2 przez połączony powrót jednego grzejnika będzie działać w praktyce tak jak myślę. wszystko jest w modelu 3D. Do wiosny mamy czas, żeby to rozkminić. Niestety tej zimy, będę musiał jeszcze codziennie jeździć palić do tego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie coś się sprawdzi:

6432182_Beztytuu.jpg.5249c8f531ea7ca64ecdcd6a299f245a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt nie będzie specjalnie instalować programu do jednego zdjęcia. Jak chcesz uzyskać pomoc to zamieszcz to w jakimś normalnym pliku.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w dalszym ciągu Windowsa 7. Nawet na nowym komputerze który nie dawno kupił też przeinstalowałem na 7 bo miałem wolną licencję. Nie możesz wrzucić tego w jakimś dostępnym formacie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zajaszcze napisał:

No nie sprawdzi się, zasilanie do sprzęgła jest a od sprzęgła grawitacyjnie ma iść :D.

Wiadomo,że za sprzęgłem pompa i zawór mieszający,ale to było już wcześniej rysowane.

Rozważyłbym też zasilanie bojlera przez zawór elektromagnetyczny.Sterowanie napięciem 230 V ze złącza CWU sterownika.Zawór by się otwierał gdy na stykach pojawi się napięcie.

1548080874_Beztytuu.jpg.3989564bdb17a19f2ecdcf097b0ee348.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69  a po co ten ATV przy sprzęgle , ono utrzyma gorący powrót , co prawda nie otwarłem tego w3D  ale wydaje mi się zeschematu powyrzszego  ,że kolega ma 3 obiegi na grupach pompowych , to poco ten zawór 3D przed rozdzielaczem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mironw napisał:

 a po co ten ATV przy sprzęgle , ono utrzyma gorący powrót , .

A czy samo sprzęgło jest w stanie utrzymać odpowiednio wysoką temperaturę powrotu?

W układzie jest kocioł na pellet i na ogół zapewnia się wysoką temperaturę powrotu zaworem temperaturowym.

Jeśli doświadczenie CI podpowiada,że nie trzeba,to zawsze kilka stówek do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te rzuty i wiem,że już nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.