Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterownik cobra pid


grubyyy1982

Rekomendowane odpowiedzi



Ten sterownik potrafi rysować prostą kreske, musi do tego mieć dobrą i stabilną instalacje. 
...
Alarm brak opału wywala jak się nie może w danym czasie z mocą zebrać a po wykresie widać, że to wina jakiegoś rozbioru w instalacji i wszystko szaleje. 
 
Możliwe, że dla Twojego ukladu grzewczego masz za wysoka nastawe temp w stosunku do odbioru ciepła i szarpie Ci przez to na maxa. Spróbuj np nastawa CO na 50st.C a CWU daj 43st.C


Koledze ledwo 55 osiaga

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączeniu jak może pracować Cobra. Tak jak pisze Pieklorz odnośnie ustawień nadmuchu i temperatury. Instalacja może byc przewymiarowana i na tak wysokim zasilaniu wariuje. U mnie obecnie przy współpracy z pogodówką oscyluje w okolicy 48stC 

20190126_210354[1].jpg

20190126_210445[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz ci napisał jak ustawić wentylator. Do tego ustaw parametry wyjściowe podawanie 5sek przerwa 25sek moc minimalna 1% i temperaturę CO 50stC. Zrób tez fotkę z menu testowego i napisz czy masz w ogóle czujnik powrotu i czy jest podpięty i w którym miejscu. W tym sterze sa czujniki CO, CWU, Podajnika i powrotu. ten ostatni powinien być na rurze powrotnej tuż przy wejściu do kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grubyyy1982 napisał:

typ wentylatora promieniowy wpa x6/x2

WPa x6 to tania seria MplusM, tam nie ma niemieckiego silnika EBM tylko jest zapodane coś 67W po taniości, dla tych, którym prajs na pierwszym miejscu siedzi. 

Nie podam Ci nastaw dołu, bo nie znam charakterystki tego tanszego silnika.  Cobra jest wyjsciowo pisana pid WPa06/RV13AM silniki markowe EBM/EMC

Dół ustawiasz tak, aby wirnik się krecił i nie stał na zwarciu, możliwe, że bedzie to powyżej 10%.

Daj nizej temp CO na 50 CWU na 43 Nastawy dawki wyżej aby spokojnie dobijał np 8podawanie / 25sek pauza, najwyzej powoli będziesz wydłużać. Trafić musisz w to, co masz w instalacji, jak przewymiarowana, to nastawy temp nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TIMON120777 napisał:

Pieklorz ci napisał jak ustawić wentylator. Do tego ustaw parametry wyjściowe podawanie 5sek przerwa 25sek moc minimalna 1% i temperaturę CO 50stC. Zrób tez fotkę z menu testowego i napisz czy masz w ogóle czujnik powrotu i czy jest podpięty i w którym miejscu. W tym sterze sa czujniki CO, CWU, Podajnika i powrotu. ten ostatni powinien być na rurze powrotnej tuż przy wejściu do kotła. 

jak wejsc w menu testowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzałka w dół i trzymasz, potem jak pojawi się okienko z kluczykiem to piszesz kod 1982 za pomoca strzałek i potwierdzając środkowym. Wentylatora nie zmieniaj tylko zmień jego nastawy jak pisze Pieklorz. Jak będziesz ustawiał dół to zaczynasz od zera i słuchasz czy pyrka czy tylko buczy. Jak buczy to za nisko i podnosisz jak tyrkocze możesz zostawić ale moim zdaniem możesz zacząć od jakichś 10% a maksymalny nadmuch w okolicy 65% a potem skorygować zależnie od efektu w popielniku i na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko mówię, że wyjsciowo nastawy softu są pod WPa06 na silniku niemieckim EBM. 

Jak chcesz wentyl 40W na EMC np RV13AMs to dół trzeba dać 13-15% aby wirnik się obracał... 

Nie znam charakterystki pracy tej tańszej dmuchawy serii WPa x6, wiem, że jest tam tanszy silnik o mocy 67W, nie pracowalem na tym, więc nastaw nie podaje. 

Dół musisz ustawić tak, aby wirnik się kręcił może to będzie 10% może 15%,nie wiem, sprawdzić musisz sam. 

Z górą podobnie nie wiem, silniki EMC 75W górą wystarcza 75%-82%max, silniki EMC 40W górą ok. 85-92%, jak ma być na tej WPa x6 musisz też sam sprawdzić... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka w tym momencie jest temp. Na kotle

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym softem to już dawno nie miałem do czynienia. Masz niewielką różnice między zasilaniem a powrotem i algorytm może zbyt wolno reagować. do tego może też byc przewymiarowanie instalacji o którym pisalismy z Pieklorzem. Obniż temperaturę zadana do 50stC, zmień ustawienia dla mocy maksymalnej i nadmuchu i potem zrobisz tylko korektę.

mkaczko

na zdjęciu widać temperatury aktualne- 55,1stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze to temp. w obiegu

A nie kotla

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon też dobrze mówi, jak masz ekran, gdzie jest wybór ADC/PID to przestaw na samo PID...  ADC przy niestabilnym odbiorze ciepła mocniej wszystko rozjedzie. 

Pisze z fona, więc mniej wygodnie patrzeć na fotki, zapytam, bo szybciej będzie...  Masz jakiś termostat pokojowy podpięty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest podpięty i ze zdjęcia widać ze właśnie odciął dopływ ciepła z kotła- chyba że ma zamiast tego obniżenie ustawione ale nie pamiętam co jest w tym sofcie. jego też należałoby wyłaczyć dla stabilniejszej pracy albo zmienić charakterystykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam
...
dmuchawy 10%  min moc kotla 3% i ciezko mu idzie rozpalanie i trzymanie zadanej temperatury 55st jak juz odpala straszne robia sie spieki godziny poswiecone i nic prosze o pomoc.


Panowie na pewno macie wieksze doswiadczenie ode mnie

Ale dalej nurtuje mnie pewne pytanie
Temp. Co 55
Powrot 52

Pytanie skad taka wysoka temperatura powrotu czy to efekt dzialania otwartej non stop drabinki w lazience ???

Druga kwestia bo sie pogubilem

Jaki wlasciwie jest problem kolegi ???

Wykres mocy ???

Czy niedobor temperatury ???


Ustawienia z sppv podalem zeby zobrazowac zwiazek ustawien z moca kotla,

Kwestia ostatnia jak wlasciwie bedzie dzialac sterownik w trybie pid czy dwustanowo bo szczeze to sie juz pogubilem




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno mnie zastanawia. na fotce z menu testowego jest znacznik od położenia krańcowego podajnika tłokowego a ty masz podajnik fajkowy ???? nie wiem czy w tym sofcie ma to jakieś znaczenie ale ja by jednak poprawił ustawienia w menu spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy z termostatem ADC musi być wyłączone. 

Max pid,  chociaż ja sam przy podłączeniu termostatu pokojowego wolę przechodzić na dwustan lepiej dobierany. Tu musi utrafić z temp. na kotle wzgledem instalacji i tego, czego ona potrzebuje. Z termostatem pokojowym prostej kreski nie będzie, zał/wył cały czas zmyla automat. 

 

To tylko menu testowe pokazujace stan wyjść, nie wiem czy ma termostat

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby

ale w sterze masz go aktywny co powoduje wyłaczenie pracy pompy CO albo zmianę temperatury CO - jutro sprawdzę co jest dokładnie w tym sofcie. skoro więc go nie masz to ta funkcja powinna zostac nieaktywna bo domyślnie ster odcina pracę pompy CO gdy jest osiągnięta temperatura na sterowniku pokojowym co zreszta widać po zgaszonych kontrolkach- chyba że diody popalone???

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi w PID to nic nie zmieniaj. Podawanie w stosunku 1:5 dla mocy maksymalnej jest ok. Rano zobaczysz co w popielniku i skorygujesz nadmuchem tylko

Bardziej mnie martwi że masz aktywne funkcje ktorych nie ma w Twojej instalacji co może powodować że wszystko wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.