Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterownik cobra pid


grubyyy1982

Rekomendowane odpowiedzi

czekam teraz jak bedzie sie zachowywac piec ustawione tak jak napisales zastanawiam sie jak mam podlaczyc sterownik zeby wgrac nowy soft pisze przez usb ale jakies dziwne jest wejscie w sterowniku a nie moge znalezc kodu zeby przywrucic ustawienia fabryczne w takim sprzecie powinno byc to w menu lecz nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaw

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam teraz jak bedzie sie zachowywac piec ustawione tak jak napisales zastanawiam sie jak mam podlaczyc sterownik zeby wgrac nowy soft pisze przez usb ale jakies dziwne jest wejscie w sterowniku a nie moge znalezc kodu zeby przywrucic ustawienia fabryczne w takim sprzecie powinno byc to w menu lecz nie ma 
Nic nie aktualizuj

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27Mj wegiel. co ustawione na 65 cwu na 50 priorytet przy tych nastawach sam jest wylaczony
Odwiedz casto lub obi lub cos innegi

Kup

3 worki wegla brunatnego ekogroszku
3 worki najtanszego pelletu

Masz mocny wegiel beda kalafiory



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze teraz jak instalacja sie uspokoji

Kociol odzyska temperature zobaczysz jak wyglada palenisko

Jak bedzie duzo kalafiorow, beda czopy

To bedziesz musial o tym pomyslec

Kaloryfer w lazience robi za ochrone powrotu jak sie bedzie spisywac zobaczymy

Na wiosne proponuje montaz esbe vtc 511 lub inny zabezpieczy powrot i nie bedzie tak bujac temperatura na kotle

Wrzuc potem fote instalacji i palnika


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz drabinke zostaw ja odkrecona

I sedno sprawy

Jak jest podlaczona podlogowka

Zrob zdjecie i wrzuc

Jest zawor z kapilara ??? Jaka temp. Idzie na podlogowke ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw troche mniej wiatru

 

Np 45

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawor rtl ustawiony na 3

Jak dziala 2

Masz czujnik powrotu ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby

Jaka wersja oprogramowania??? sterownik aktualizuje się poprzez wejście USB drukarkowe. w menu kodowym kodem 1982 wchodzisz w ekran testowy i tam na dole masz wersje oprogramowania.  Podaj tez model wentylatora bo ustawianie na czuja bo ktoś tak ma nic nie da.  Ten ster fajnie sie zachowuje gdy ma w miarę stały odbiór ciepła więc jak masz podłogówke która ciagnie cały czas to nie powinieneś mieć problemów pod warunkiem wprowadzenia dobrych ustawień startowych. Wiem bo testowałem dla tego sterownika różne softy przez dobre 3 sezony. na zdjęciu z wykresem widac że przeciaga i sie odstawia a potem temperatura leci mocno w dół. Pewnie na skutek przerw w odbiorze ciepła. Dodatkowo widzę wyświetlenie info od korekty mocy czyli pewnie włączone ADc- sugeruję wyłaczyć i ustawić go w trybie PID ale nieco inaczej. Jak dokładnie to napisać moge jak będe wiedział jaki wentylator bo kazdy pracuje inaczej i dla jednego 50% to juz coś dmucha a inny będzie już wywalał  wszystko w komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik potrafi rysować prostą kreske, musi do tego mieć dobrą i stabilną instalacje. 

Usb masz takie, jak było uzywane do drukarek. Zrzut softu jest prosty, sęk w tym, że przy wprowadzeniu nowszego windowsa Bill Gates wymyslił soboe tak, że do zrzucanego pliku windows sam dogrywa jakieś ścierwa i z nowych windowsow softu nie wrzucisz. Trzeba albo XP albo windows7. Operacja to odkrecasz od przodu panel, masz po rogach 4blachowkrety... Wypinasz zielone kostki I idziesz z panelikiem do kompa. Podpinasz pod usb, zasilanie i transmiska po tym pojdą. Windows rozpozna Cobra jako pendrive, wycinasz stary soft (do archiwum),  wklejasz nowy i po sprawie. 

 

Co do pid i nastaw, masz obrotowy Azpp, jak idzie z dmuchawa WPa06 to dół dmuchawy 4-5%*a góra 75-82% zależy od węgla.  Bez pid dmuchawa max pewnie widelki ok. 45-55% wystarczą. 

Jak dmuchawa WPa07 taka 36-40W to wtedy dół nadmuchu 13-15%...

Alarm brak opału wywala jak się nie może w danym czasie z mocą zebrać a po wykresie widać, że to wina jakiegoś rozbioru w instalacji i wszystko szaleje. 

 

Możliwe, że dla Twojego ukladu grzewczego masz za wysoka nastawe temp w stosunku do odbioru ciepła i szarpie Ci przez to na maxa. Spróbuj np nastawa CO na 50st.C a CWU daj 43st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik powrotu?? masz instalacje na zdjeciu z tego co mi wiadomo jest tylko zawor zwrotny czujnika powrotu nie mam a o co chodzi jak dziala 2
Glowica rtl steruje podlogowka jest na 3 zalozmy ze to 40 stopni (nie moge znalezc do niej instrukcji)
To kociol o temp 55 jest zalewany woda o temp 40 dlatego sa te skoki na wykresie

Jesli masz w lazince drabinke i ta podlogowke

To zakrec do konca ten zawor rtl i przetestuj do jutra

Na koncu wykresu widac ze skoki sa mniejsze pewnie przez to ze drabinka jest otwarta i ciepla woda miesza sie z ta z podlogowki


Zastanawia mnie jeszcze te ustawienie wentylatora

Bo polomien masz jasny

A powinien byc zolty




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkaczko, nie podawaj mu nastaw z SPPV2, bo tam 10sek podawanie na 43sek pauza to dla Cobry 10sek podawanie i 33sek pauza....,

W SPPV2 od czasu pauzy należy odjąć czas podawania, Cobra jest inaczej skknstruowana i tak to nie działa. 

 

  nastawa nadmuchu w Sppv2 na 40 dla WPa06 /RMS120 /DM80 to dla Cobry z grupowym sterowaniem silnika jakieś 65-70%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.