Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

@maronka gdzie byles ostatnie 4lata? bo tyle mniej wiecej minelo od cytatu do ktorego sie odniosles. Chlopaki tu o lowieniu ryb dyskutuja a tu nagle w srodku lata wpis o spalaniu w kotle.

9 godzin temu, maronka napisał(a):

powinno być tak ustawione by przy danej (dopisek moj: chwilowej) mocy osiągał jak największą temp spalin bo wtedy wiadomo że przy danej dawce paliwa wyciągamy max energii cieplne

Chcialbym wykorzystac Twoje doswiadczenie i zapytam czy jesli  temp. spalin zaczela sie obnizac (patrzac tylko na termometr) to znaczy ze mam wiecej podac powietrza czy mniej aby bylo „optymalnie” najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @PioBin zadałeś ciekawe pytanie , jestem i ja ciekaw odpowiedzi .

10 godzin temu, PioBin napisał(a):

@maronka gdzie byles ostatnie 4lata? bo tyle mniej wiecej minelo od cytatu do ktorego 

 

Może po prostu tyle czasu potrzebował by dojść do pewnych wniosków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał(a):

dziwię że są jeszcze na forum osoby, które nie wyciągnęły odpowiednich wniosków w tym temacie

Dziwie sie ze sa osoby z niby doswiadczeniem ktore nie zrozumialy retorycznego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2024 o 21:19, PioBin napisał(a):

@maronka gdzie byles ostatnie 4lata? bo tyle mniej wiecej minelo od cytatu do ktorego sie odniosles. Chlopaki tu o lowieniu ryb dyskutuja a tu nagle w srodku lata wpis o spalaniu w kotle.

Chcialbym wykorzystac Twoje doswiadczenie i zapytam czy jesli  temp. spalin zaczela sie obnizac (patrzac tylko na termometr) to znaczy ze mam wiecej podac powietrza czy mniej aby bylo „optymalnie” najlepiej?

A tak sobie czytałem z nudów i stąd ten wpis,a co do ilości powietrza to jak wspomniałem tyle by temp spalin była największa do uzyskania bo wtedy spalanie jest optymalne,a więc trzeba próbować raz w jedną ,raz w drugą i spotkać się w pół drogi, w praktyce wg mnie to dać na tyle małe by dymił palnik z komina i zwiększać stopniowo o parę % aż przestanie dymić  ,wtedy powinno być optymalnie

W dniu 28.07.2024 o 07:27, Kordjano napisał(a):

 @PioBin zadałeś ciekawe pytanie , jestem i ja ciekaw odpowiedzi .

Może po prostu tyle czasu potrzebował by dojść do pewnych wniosków .

Jak już wspomniałem czytałem stary temat z nudów i stąd ten wpis , a te wnioski już odkryłem od 7 lat jak mam mpm-a, ale i u kumpla bo stroiłem mu palnik kipi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.