Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym co napisał @Visitor1230 należy dodać że w kolejnym filmie okazuje się że gość przez 16 miesięcy nie zaglądał do wyczystki rury przewodu kominowego a ma tam 2 kolumny nastawne po 90 stopni. Z rury 160mm zostało 60. Cholera wie jak często do kotła zaglądał, chociaż Defro Sigma to akurat jedyny peleciak który bym brał z tej firmy (jeśli bym musiał).

 

Edit: Mimo to uważam że spalanie nie jest super wysokie.

 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Mnie wychodzi ok 3,5 tony na rok a nie na sezon i wcale filmów o tym nie kręcę - uważam to za całkiem naturalne zjawisko przyrodnicze.

Lepiej nie kręć filmów, bo ludzie rzucą się na kupno pelleciaków, a potem zarzucą Ciebie i całe forum tematami typu: "Kocioł miał spalać 3,5 tony na rok, a pali 5... Pomocy!!!". :-):-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Gdyby to był nieocieplony piętrowy klocek z PRL-u to bym się nie dziwił ale gościu ma nowy dom 165 m² z b. dobrym ociepleniem i nowymi oknami. Do tego podłogówka. Przy takich temperarurach jak trzyma a szczególnie 19 w nocy, mój DS obszedłby się 2 tonami ruskiego węgla. Tylko pewnie jadałbym na mieście, bo za takie temperatury obiadu czy śniadania bym nie dostał. No i tona pelletu na grzanie cwu.  w sumie 5,5 tony na sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ruski węgiel to gorszy ? Mniej kaloryczny ? 

 

 

PS Kto bogatemu zabroni drogo grzać ?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, o6483256 napisał:

Ten ruski węgiel to gorszy ? Mniej kaloryczny ? 

 

Jedyny, jaki u nas sprzedają... 670/tona kostki przy kaloryczności jakieś 24MJ/kg- płomienny. Kiedyś paliłem polskim, był bardziej kaloryczny ale koksujący i w ds-e trochę problematyczny, chociaż absolutnie można było nim palić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SONY23 napisał:

   Gdyby to był nieocieplony piętrowy klocek z PRL-u to bym się nie dziwił ale gościu ma nowy dom 165 m² z b. dobrym ociepleniem i nowymi oknami. Do tego podłogówka. Przy takich temperarurach jak trzyma a szczególnie 19 w nocy, mój DS obszedłby się 2 tonami ruskiego węgla. Tylko pewnie jadałbym na mieście, bo za takie temperatury obiadu czy śniadania bym nie dostał. No i tona pelletu na grzanie cwu.  w sumie 5,5 tony na sezon...

No to co napisał Visitor i ja + jakieś błędy w instalacji. Normalnie na CWU w rodzinie 2+2 powinien zamknąć się w ok. 5kg na dobę. 

Pomijam sam kocioł ponieważ uważam że to czynnik który ma najmniejszy wpływ na to ile kto pali. Czy jest kocioł za 10 000 czy za 20 000, spalanie będzie podobne w obu przypadkach na poprawnych instalacjach i poprawnym prowadzeniu kotłów. Różnica jest tylko w mniejszej lub większej obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? Kocioł zawsze spala pellet z wysoką sprawnością, tylko kiepska instalacja to wyprodukowane ciepło " wyprowadza" gdzieś poza dom ? Czy kiepska instalacja tak ogłupia kocioł, że ten spala z niską sprawnością i energia ucieka kominem w postaci niespalonych gazów lub zbyt wysokiej temperatury spalin ? Samo stwierdzenie kiepska instalacja może być usprawiedliwieniem dla zasypowca z brakiem modulacji ale dla peleciaka...  Co konkretnie ? Trochę to grubymi nićmi szyte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dokładnie @SONY23 wygszanie i rozpalanie kotła co godzinę, co pół to spadek sprawności. I jeszcze raz przypomnę. Obniżenia nocne.  A w sumie daje to brak stabilności w pracy kotła i dystrybucji ciepła. I nie odpowiedziałeś na pytanie czy dla tego domu 8,5 mp drewna to dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam... Mnie z grubsza wyszło 9,4m³ buka, czyli 13,5 metra  przestrzennego. I to byłby bardzo dobry wynik. Tak mi właśnie na oko wyglądało patrząc na ten domek i porównując do mojego szałasu. Czyli upraszczając grzejąc drewnem koszt by się zmieścił w 2k z cwu. A pelletem 5,5×800=4,4k  Cenę pelletu przyjąłem taką średnią ani zbyt tanio ani nazbyt drogo.  Co tu komentować. Mammma się nie odzywa ale bywa na forum. Ciekawe co by na to powiedziała, pewnie ma już jakieś przemyślenia i porównanie.

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie dużo,u mnie pellet można kupić w sezonie za 700 a na wiosnę za 650 więc licząc moje potrzeby na poziomie 24000 kw potrzebował bym z 6 ton =4tys dziś wydaję 2,5 więc mniej ale jakbym nie lubił się kotłem zajmować to te 1,5 tys było by do zaakceptowania ,ale mnie najbardziej zniechęca do pelleciaka potencjalna awaria wkluczająca jego pracę na parę dni lub dłużej ,np po 10 latach palenia,bo nie wierzę że są w stanie bezawaryjnie pracować 20 lat ,tak jak np mój ds (wierzę w to że tak będzie ) lub stare kotły które przez 35 lat obsługiwałem 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SONY23 napisał:

Najmocniej przepraszam... Mnie z grubsza wyszło 9,4m³ buka, czyli 13,5 metra  przestrzennego. I to byłby bardzo dobry wynik. Tak mi właśnie na oko wyglądało patrząc na ten domek i porównując do mojego szałasu. Czyli upraszczając grzejąc drewnem koszt by się zmieścił w 2k z cwu. A pelletem 5,5×800=4,4k  Cenę pelletu przyjąłem taką średnią ani zbyt tanio ani nazbyt drogo.  Co tu komentować. Mammma się nie odzywa ale bywa na forum. Ciekawe co by na to powiedziała, pewnie ma już jakieś przemyślenia i porównanie.

Sony ale nie zaczynaj znów tematu opłacalności bo masz wrażenie że komuś dużo pali. Złóż do kupy wszystko to co zostało napisane i cytuj dokładnie bo ja nie pisałem o "kiepskiej" instalacji tylko o jej możliwych błędach, poza tym napisałem również spójrz na jego drugi film o sadzy, no i nie ma ogrzewania podłogowego, bo już nie pamiętam dokładnie ale kaloryfery ma na pewno.

Zawsze możemy odwrócić tabele i zapytac się czemu nikt nie ma takiego spalania w zasypowcu jak ty. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Visitor1230 napisał:

@sambor ty masz bufor do tego sterowany pogodowo i nawet jakbyś wstawił do niego ognisko pelletowe obudowane blacha to zawsze będzie lepiej.

A kto wam broni taką instalację zrobić?

Ale jak pamiętam z 8-7 lat wstecz to były śmichy- chichy i  zarzuty że to niemożliwe, ale wtedy paliłem i nadal palę tak samo , teraz to inni sami do tego dochodzą że można spalić pellet  prawidłowo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że problem nie tyczy się tego kto ile spala, tylko dlaczego stać go na takie, czy inne spalanie. Dlaczego ktoś ma kocioł z podajnikiem i STAĆ go na niego. Dlaczego mój DS jest gorszy itd itd.

Gadka jak w kawale poniżej.

 

Radziecki statek podpływa do afrykańskiego portu. Marynarz rzuca linę cumowniczą na brzeg, krzycząc do Murzyna stojącego na nabrzeżu:
- Dierżi linu!
Murzyn nie rozumie. Rosjanin znów rzuca linę, krzycząc: "Dierżi linu!". Murzyn stoi bez ruchu. Rosjanin pyta:
- Gawari pa ruski?
Cisza.
- Parlez vous francais?
Cisza.
- Sprechen Sie Deutsch?
Cisza.
- Do you speak English?
- Yes, I do!
- No to dierżi linu!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kawału można wyciągnąć wniosek   iloma językami byś rozmawiał z murzynem i tak się nie dogadasz.  Z prezentacji nie wyciągniesz żadnego, prelegent nie dostarczył danych porównawczych " jakie by one nie były". Pozdrawiam Hermogenes 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   I jak dochodzimy do wniosku, że wcale nie jest tanio to wyciągamy kontrargument, że zazdrościsz, że innych na to stać a ciebie pewnie nie... Marny to argument... Jak rozmowa schodzi z ad rem na ad personam, to znaczy że argumentów brak... Co znaczy, że ds jest gorszy ? Jeżeli zużywa mniej opału to pomijajac koszty jest nawet bardziej ekologiczny niż automat spalajacy więcej. Kurcze tak sobie patrzę, że jak wszyscy powstawiają sobie takie cuda, to tego opału może nam nawet zabraknąć... Tu nie chodzi o stać czy nie stać. Tylko o świadomość. Na drugim filmiku właściciel pokazuje rurę za czopuchem a w niej wiadro popiołu. I sobie tłumaczy to tym, że to jasna sadza - wynik dobrego spalania. Taka jest jego świadomość i taki świadomy wybór. Swoją drogą pewnie dlatego w pelletowcach tak mało popiołu. Ciekawe, żeby ktoś sprawdził ile rzeczywiście wylatuje tego przez komin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ty pisząc takie bzdury jak powyże,j udowadniasz że twoja świadomość się cofa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Sony23, ale pitolisz jak potłuczony.  To Ty cały czas wyciągasz argumenty oszczędności, ceny itd. Nikt tutaj z użytkowników podajnikowców, nie dyskutuje nt. ceny. Wszyscy natomiast chętnie podkreślają zaletę wygody itp.

Ty z uporem maniaka, co rusz wklejasz i piszesz info o tym, że to nie takie oszczędne, kotły drogie etc. Co Cię boli ? Nie stać Cię ? No bo z tych postów można to wywnioskować. Marudzisz jak stara baba.

 

To tak jakbyś teraz jeździł Wartburgiem i krytykował kogoś kto kupił nowe Audi, bo drogie, bo nie takie trwałe, bo drogie części. Nie widzisz w tym śmieszności ?

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Śmieszne jest to, że wszyscy namawiacie do pelletu ale dopiero potem, gdzieś na końcu " drobnym druczkiem" trzeba się doczytywać że wychodzi jakoś sporo drożej, na równi z gazem... Piszcie od razu : " wstawiaj bracie pellet, zapłacisz dwa razy więcej niż za drewno czy węgiel w zasypowcu ale za to będziesz miał czysto i bez roboty ". I to by było uczciwe. A nie po fakcie - wstawiaj bufor, dociepl poddasze, załóż solary a najlepiej siedź w swetrze to wyjdzie porównywalnie z tym co miałeś przed tą świetną inwestycją. Chcecie to mogę wstawić jeszcze kilka filmów z osobami, które średnio są zadowolone z tego akurat ogrzewania. Pytanie, czy przed decyzją o wyborze wiedziały na co się decydują.  Jak ktoś zrobił to świadomie , to jego wybór ale jak ktoś naiwnie nasłuchał się samych pozytywów a resztę mu życzliwie przemilczano to czyja to wina ? Jesteśmy na forum gdzie ludzie przychodzą po pomoc. Wypadałoby pisać o wszystkich aspektach a nie tylko o niektórych...

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiać to każdy może filmy jakie tam chce. Ja np mogę wstawić filmy jak kopcą zasypowce i jakie są upierdliwe w obsłudze tylko co z tego ?!

 

Jeszcze raz napiszę ! NIE STAĆ Cię na kocioł automatyczny, to nie kupuj, ale nie dorabiaj ideologii jaki to on zły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napiszę, że to forum o ogrzewaniu a nie klub dla VIP-ów gdzie będziemy się licytować kogo na co stać. Tutaj piszemy ,że ogrzewanie paliwem X może być nawet dwa razy droższe niż paliwem Y i tylko o kilka procent tańsze niż paliwem Z. A już każdy niech sam sobie policzy na co go stać. A ocenianie ludzi po tym czy na coś ich stać czy nie, to może i dobre jest dla prostaków a nie dla ludzi na jakimś poziomie. Tak sie akurat składa, że najwięcej dobrego dla świata zrobili akurat Ci co wcale nie mieli najwięcej i odwrotnie...

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to Ty sam piszesz i piszesz i piszesz i piszesz, JAKIE TO DROGIE ! Nikt oprócz Ciebie tak nie przeżywa tych wydatków na opał !

Jestem ostatni, od oceny kogokolwiek przez pryzmat posiadanych pieniędzy, co sugerujesz na tutaj "wcisnąć"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.