Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Adamkiewicz 10kw ekoenergia 10kw


Arczichw

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj mi kolego yarko jakie ustawienia dac na podtrzymanie i bede obserwowal i wrzucal fotki. Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marvin83 napisał:

to pokaż chociaż jak aktualnie wygląda u ciebie spalanie na retorcie

Płomień przy 18% czyli 1,2kw

 

62631326-E660-477B-B754-EDC91834C26B.jpeg

2D610F9B-A83E-498A-92BC-F423AA17D570.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dormario napisał:

Płomień przy 18% czyli 1,2kw

 

62631326-E660-477B-B754-EDC91834C26B.jpeg

2D610F9B-A83E-498A-92BC-F423AA17D570.jpeg

ładnie to wygląda, a garnek zdaje egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz tak nisko deflektor czy mi sie wydaje? Bo ja to mam z 15 cm nad paleniskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek już nigdy nie opuści mojego kotła mało tego mam zamontowaną tak jakby wieżę z trzech naczyń tak żeby spaliny odpalały się na całym zakresie mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arczichw napisał:

Kolego masz tak nisko deflektor czy mi sie wydaje? Bo ja to mam z 15 cm nad paleniskiem

Właśnie napisałem co to jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek sluzy ci jako deflektor? Jakie on ma zadanie w twoim kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sadzicie? 

Podawanie 5

Przerwa podawania 55

Przeslona wentylatora otwarta na okolo 1 cm 

Co prawda dlugo dochodzi do temp zadanej ale juz nie mam chyba na dzisiaj sil siedziec w kotlowni

 

 

Edit. 

Puściłem obieg na grzanie wody temp spadla do 37stopni i koniec stoi. Ten wegiel musi byc malo kaloryczny bo nie idzie dobrse rozbujac tego kotla

IMG_20181111_183419.jpg

IMG_20181111_183411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego węgla i ciężko mi ocenić. Nie mniej jednak patrząc na płomień to jest ostry czyli za mocny strumień powietrza. dałbym ciut mniej ale poczekaj parę godzin i daj jeszcze raz zdjęcia zobaczymy co na palniku się zadziało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tylko centralne ponieważ zasobnik mam 200 litrow i jeszcze na drugi dzien mam wrzatek w kranie dlatego dogrzewam ja co 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Żeby wygrzać dom to trzeba grzać minimum dobę a ty chcesz za dwie godziny aby ci kocioł grzał i nie bral opału , grzać nonstop to jest podstawa , jak bedziesz grzał co dwa dni to zapomnij o ekonomi wiem cos na ten temat , a to że jest 37 co to za problem ? za kilka godzin dojdzie do swojej zadanej pojedzie tak kilka godzin a potem poleci w dół z moca ale nie temp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w/g mnie patrząc na twoje fotki to spod korony wieje wiater i tu jest połowa problemu.... zacznij od tego bo i tak wszystko wydmuchasz kominem...

IMG_20181111_103458.jpg.f167ffca8d2076e143d2f0cbdcb00396.thumb.jpg.3a1f5662a47ac26bf30007dc9c575a43.jpg

Pozdrawiam. YARO  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Podobnie było u mojego kolegi. Uszczelnił i piec normalnie się nagrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem jeszcze filmik na którym jeszcze lepiej widać jaki efekt uzyskałem poprzez modyfikacje korony. 

Kociol w aktualnej chwili pracował na 3,1kw

Obserwacje prowadzę poprzez wizjer w drzwiczkach popielnika. Jak zauważycie płomień inaczej zachowuje się przy zamkniętych drzwiczkach niż przy otwartych  (jest spokojny, na wpół przeźroczysty)  

 

D9CD4404-C073-4E18-B10E-EC5053308F47.jpeg

2806A7F4-91C1-4D2F-906F-11C75E620E72.jpeg

045CCDD2-3274-4D89-A19C-AF698192BFF3.jpeg

4A1B55F1-E3F5-4A48-82E4-A145BEC49719.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy poradze sobie z ta korona poniewaz z tego co widze musialbym wypinac caly podajnik a wowczas dopiero sam palnik.. moge sie mylic, okolo 17 wrzuce fotki i cos doradzicie.. 

 

 

A co do palenia to troche lepiej sie spala sa spieki ale dziwnie z jednej strony.. Tak jakby inaczej z kazdej strony dmuchalo. Z przodu spala sie na piasek a z tylu takie delikatne kalafiory ale po dotknieciu pogrzebaczem sie rozpadaja. Ustawienia na dzien dzisiejszy 

 

Podawanie 5sekund

Pauza podawania 52 

Jest w miare optymalnie.. Chociaz nie musze biegac co chwile do kotlowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba odkręcać, wygaś piec i poczekaj aż przestygnie, potem wybjerz węgiel z korony i jak jest nie przyklejona to wycjagniesz bez problemu a jak czymś troche posmarowali to młotek i kawałek drzewa w rękę i jedziesz tylko nie za mocno. Trochę popukasz i odskoczy, potem wyczyść koronę i kanał powietrzny. Dalej to sylikon na dolną płaszczyznę można na bogato a na górną to już delikatnie żeby w otwory nie poszło. Dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już kolejna osoba z problemami przy paleniu na mini ekoenergii 10 kw. Przerabiałem ten temat w zeszłym sezonie, ponieważ posiadam kocioł tylko innego producenta, ale też z tym palnikiem.

Początkowo dowierciłem kilka otworów w koronie (jest taka sugestia kilka postów wcześniej). Spalanie się poprawiło (mniejsze żużlowanie). Za radą kolegów z forum zadzwoniłem do ekoenergii i w ramach gwarancji otrzymałem nową koronę palnika rzekomo dostosowaną do spalania paliw "trudnych". Kurierem otrzymałem nową koronę i wkleiłem na silikon wysokotemp. (stara też była wklejona). Koronę wklejałem już kilka razy i na pewno trzeba uszczelnić zewnętrzną część. Co do wewnętrznego rantu gdzieś widziałem, że lepiej go nie smarować silikonem. Faktycznie u mnie ciężko było tą koronę potem zdjąć tak ją posmarowałem, a palnik czasem trzeba czyścić. Ok 2 tyg temu już nie smarowałem wewnętrznego rantu silikonem i nie zauważyłem żadnych zmian w spalaniu.

 Zdjęcia nowej korony wrzucałem tu gdzieś na forum w temacie o tym palniku. Nowa korona nie posiada już nacięć, a same nawiercone otwory i spalanie wyraźnie się poprawiło. Aktualnie spalam ekomiał PGG Greenpal. Dodaje do niego trochę wapna, aby mieć św spokój i czysto w kotle. Teraz spalanie mam 5-7 kg/ dobę i ok 140 m2 do ogrzania. 

Podaje 5/45 przerwy i dmucham mało bo 36%. Zauważyłem, że mniej mi się żużluję jak otworzyłem przesłonę na wentylatorze na max i zmniejszyłem siłę nadmuchu. Klapkę ustawiłem tak, aby pozostawała malutka szczelina tak ok1-2mm i nie zamyka się podczas postoju całkowicie. Żar nie schodzi mi wtedy tak nisko. Temp spalin mam narazie max 120 stopni, ale jak jest duże zapotrzebowanie to dobija i do 150 stopni.

Duże znaczenie ma jakość stosowanego opału. W marcu testowałem zwykły miał ze składu podobno 26Mj i szedł mi bez żadnych domieszek, spalał się na pył. Niestety z powodu problemów z suszeniem i wieszaniem się w zasobniku nie zdecydowałem się na większy zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 10:30, Lorlen napisał:

I jak tam? Kolego Arczichw opanowałeś to spalanie? No i jakie nastawy dały temu radę? Przyda się komuś ta wiedza.

Nie podzieli się.... bo działa ...i zapomniał o problemie..... jak większość niech sobie sama radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nie zapomnialem o forum a problem dalej jest w trakcie opanowywania.. Na dzien dzisiejszy doszedlem w miare do ustawien zuzluje i spieka ale juz nie tak tragicznie.. Z 25 kg na dobe zrobilo sie aktualnie z 15kg.

Sterownik fuego foster v2

Ustawienia 

Podawanie 6s

Przerwa podawania 74s

Nadmuch w skali od 0-24 ustawiony na 2 a klapka uchylona na ok. 5mm

Moze i sie to pali w miare lecz problem jest taki ze dalej w palniku nie chce sie palic wegiel po przeciwnej stronie podajnika.. Cale palenisko sie pali oprocz malego kawalka na przeciw podajnika w tym miejscu wegiel przesypuje sie do popielnika w bardzo drobnych kamyczkach z domieszka jakby mialu i w ogole sie to nie spala chyba bedzie trzeba jednak uszczelnic palenisko. Na wekend sie za to zabiorę. Kupilem juz tski uszczelnuacz do temp +1500 stopni wrzuce fotke niech ktos mi powie czy to sie nada. 

 

15428946791993670796748768706939.jpg

15428947673927826215498165278961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.