Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Adamkiewicz 10kw ekoenergia 10kw


Arczichw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec roboty nie bylo duzo.. Komore od nadmuchu wyczyscilem odkurzaczem. Reszte rowniez. Nalozylem uszczelniacz i wygladzilem palcem tak zeby wszedzie byla rowna warstwa bez zadnych ubytkow. Co do efektu i czy bylo warto okaze sie za pare godzin. Jestem tylko ciekawy czy nie bede musial zmienic parametrow podawania, pauzy i powietrza. Bo jezeli tak to przesiedze do pozna nad nowymi ustawieniami zeby jakos przez noc sie palilo :) 

 

IMG_20181124_165105.jpg

IMG_20181124_165359.jpg

IMG_20181124_165404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz będzie mi łatwiej wytłumaczyć odnośnie zabiegów które zrobiłem ze swoją koroną.

Nacięcia które widać przedłużyłem do samego końca, tu gdzie masz czarno tam wcale powietrze nie dochodzi a to za sprawą zmielonego groszku a co za tym idzie wcale się nie pali i przesypuje ten miał do popielnika . Ja tam naciąłem dodatkowe szczeliny i na rancie nawierciłem otwory fi 2,5 mm .IMG_20181124_155250.thumb.jpg.5d02629b410a30957cbae668d1ca05a7.jpg.2cefa673106cfa600e51411399535cfa.jpg.6d02685790e184c339eed64cd8d2a3bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego Arczichw.

Już podsunął Tobie kol. domario pomysł na dalsze modyfikacje palnika. Przecież nie problem za jakiś czas odbić koronkę i te modyfikacje wprowadzić u siebie jeśli samo uszczelnienie nie da Tobie zadowalającego efektu.

Robotę widzę że zrobiłeś starannie, Przypuszczam że korektę wiatru będziesz wykonywał, tzn. zmniejszał , albo skracał przerwy. To wszystko jednak po rozpaleniu i nagrzaniu palnika.

Kobiecie swojej powiedz, że dziś śpisz z inną kochanką :)))  Pisz co i jak...jestem ciekawy. 3mam kciuki.

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię foty później i zamieszczę.Teraz nie mam możliwości bo dzieciak okupuje mi telefon. Chociaż już gdzieś wczesnej pisałem jaki był efekt modyfikacji.

Szczeliny przez większość znienawidzone moim zdaniem są lepsze od nawiertów ponieważ bez problemu się odpopielają. Otwory u mnie po jednym dniu palenia są już zatkane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej...znalazł się mój kociołek od bigosu.... :))))

Ładnie równo się pali, a jaki groszek idzie teraz?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobieski z domieszką wapna.  Zostało mi go z tamtego roku, wypale i już więcej go nie chce widzieć na oczy. Spieka się jak diabli, zresztą widać te spieki na palniku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Teraz podajnik wmiarę szybko podaje i mam 26 st. Jak pali się z mniejsza mocą to max 29 st. 

365E7E73-6172-4DB1-B264-C658FDE18CB4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba u ktorej widze garnek zamiast deflektora.. Powiedzcie jak to dziala w praktyce. Deflektor ma za zadanie rozbijac plomienie na plaszcz kotla tak? A garnek w jaki sposob to robi skoro plomienie uderzaja w jego srodek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arczichw.

Napisz jak postępy w "ujeżdżaniu" kotła  :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arczichw napisał:

Kolejna osoba u ktorej widze garnek zamiast deflektora.. Powiedzcie jak to dziala w praktyce. Deflektor ma za zadanie rozbijac plomienie na plaszcz kotla tak? A garnek w jaki sposob to robi skoro plomienie uderzaja w jego srodek? 

Deflektor ma za zadanie utrzymać jak najwyższą temperaturę w okolicach palnika tak żeby dopapliły się wszystkie gazy. Kocioł powinien mieć wydzieloną komorę spalania i komorę wymienną. Garnek to taka imitacja komory spalania. W nim dopalają się gazy które powstają w procesie spalania a ciepłe wyziewy przekazują powstałą energię do wymiennika.

Jak Cię temat zainteresuje to poczytaj treści z tego wątku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam panowie

Pale aktualnie sztygarem ultra 28mj i pali sie troszke lepiej niz ta czarna perla..  dalej robia sie spieki nie tak jak predzej kalafiory ale taki maly popcorn.. Znajomy pali tym samym weglem z tego samego zrodla i spala ten groszek na pył doslownie mowiac.. Próbuję teraz jakies regulacje powietrzem moze cos dam rade jeszcze ugrac.. Tylko teraz ciekawe co bedzie z czarną perła jak mam jej jeszcze ponad 700kg.. 

A i bym zapomnial, dalej w lewym rogu nie dopala wegla robi sie taki mial i niestety stoi do momentu przezucenia. 

Na zdjeciach bedzie widac

Ostatnie zdjecie jak jeszcze rozpalalo sie

IMG_20181125_100152.jpg

IMG_20181125_100129.jpg

IMG_20181125_094040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak myślisz, czemu u znajomego spała się na pył a u ciebie spieka?

odpowiem za Ciebie. Wina leży po stronie palnika. Na bank ma inny niż Ty. Ta Ekoenergia to słaby twór, jakbym wiedział tyle co teraz to nigdy bym jej nie kupił. Musisz pokombinować z koroną żeby w miarę równo ją napowietrzyć. W tym sezonie już nic nie zrobię ale na przyszłym to napewno zmodyfikuje ślimak tak żeby nie mielił groszku lub mielił w minimalnym stopniu. Na końcu ślimaka jest taka gwiazdka czteroramienna która robi za młynek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz zabawa... :)) Wiadomo jak spieki pewnie żużlowe to zmniejszaj wiatr wydłuż przerwę aby wolniej się spalał z niższą temperaturą to nie będzie popiołu topić w szlakę tylko wypchnie piasek lub pył z wiatrem. wieczorem się odezwę.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada aktualnie moje palenisko 

Troche popcornu i pelno kamieni w popielniku tak jak na fotce mozna wychwycic te wieksze to biale kamyczki :) 

 

Kupilem dzisiaj wapno hydratyzowane czy jakos tak i dodalem teraz do tego sztygara zobaczymy czy cos poprawi 

IMG_20181125_180633.jpg

IMG_20181125_180640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te kamienie to tylko "dziadowski" opał, i nie ma takiej opcji aby te kamienie spaliły się w pyłek jak mówił twój "sąsiad" (chyba że coś pomyliłem)

Tak to zupełnie nieźle się wypala, skoro w popielniku szaro-biało, napisz jak wygląda wymiennik, czy nie ma sadzy? Pojedyncze jakieś ciemniejsze kawałki, czas przerwy masz już dosyć długi, więc spróbuj troszeczkę wiatr do góry podnieść, ale tylko źdźbło....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 6sek podawanie przerwa podawania 79sekund wiatr na sterowniku od 0 do 24 mam ustawione 0 i klapka calkiem zakrecona przy dmuchawie 

Mam jeszcze pytania do was czy to jest normalne czy tez nie. 

A wiec gdy kociol pracuje tylko na ogrzewanie jest ok,a jak zalaczy sie pompa cwu tem na kotle spada z 65 nawet do 49 az wylaczy sie pompa samoczynnie poniewaz ustawione mam pompy na start przy 49stopniach i kociol potem jedzie do tych 65 stopni zadanych jakby od nowa a troche to trwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz tą klapkę na stałe .. ile tego wiatru masz ustawione? zero?

Przy załączeniu bojlera zawsze tak się dzieje, i nic nie kręć z tym .. znaczy kotłem a temperaturę załączenia ustaw  sobie wyżej to nie będzie aż takich spadków.

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatru 0 na sterowniku i klapka zamknieta a dalej dmucha i to mocno probowalem kartką papieru ta szpare zakryc przy dmuchawie

IMG_20181125_184703.jpg

IMG_20181125_184709.jpg

15431680671194033180454005086829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator stoi a dalej dmucha????????

Oj coś ze mną nie tak jest... nie mogę tego pojąć....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kreci tylko 0 to juz sa najmniejsze obroty jakie mozna ustawic na sterowniku.. dalem na 24 to eldorado w kotle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.