Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Adamkiewicz 10kw ekoenergia 10kw


Arczichw

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos moze zdjecia ze swojej pracy jak to wyglada gdzie nalozyc ten silikon ewentualnie gdzie nawiercac otwory lub naciecia? 

Palnik ekoenergia 10 kw, jakis taki dzowny kwadratowy z zaokraglonymi rogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 zdjęciu na dole sa tylko 2 otwory czy to moze byc przyczyna nie spalania sie wegla z jednej strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Moja dobra rada. Zostaw na razie wszystkie przeróbki, uszczelnij palnik poprawi się ciśnienie powietrza idącego na złoże a nie uciekającego bokiem.

Jeśli masz ruchomą klapkę w wentylatorze w/g mnie musi być cała otwarta na stałe(nie mylić z przesłonką na wlocie powietrza)

Palnik uszczelnij na razie zewnętrznej części w rowku, oraz w miejscu styku części wewnętrznej korony z korpusem, tak jak wskazano strzałkami na zdjęciu.  silikon(uszczelniacz) kupiłeś ok.

Wstrzymaj się z wierceniem korony bo może samo uszczelnienie wystarczy.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Yaro mam na wentylatorze z zewnatrz taka zaslone jest ona okragla i zakrecana na 2 motylki mam ja calkowicie zaslonieta ponieważ jak ja otworze na maksa to na palniku mam tak ogromny podmuch ze popiol z palnika wydmuchuje a przy tym kalafior siega deflektora oczywiscie nawet jak obroty mam ustawione na 0.. Wyglada na to ze eko spala sie w malych temperaturach, przy wyzszych kalafior i popcorn murowany.. Walcze juz z tym kotlem odkad zalozylem ten temat. Na weekend wygaszam kociol i idzie uszczelniacz, zeby tylko ten uszczelniacz nie pogorszyl mi sprawy bo jezeli dobrze mysle silikon spowoduje wiekszy nadmuch na wegiel co da wyzsza temperature i kalafior do deflektora.. Takze nie wiem co robic

 

Dodaje pare zdjec jak wyglada palenisko teraz i jak z boku stoi wegiel i sie poprostu nie pali oraz dmuchawe. 

Plomien jest spokojny siega do deflektora na luzie, troche dziwi mnie tylko jego kolor takbz 3cm nad groszkiem plomien jest niebieski a wyzej juz zolty 

IMG_20181122_191630.jpg

IMG_20181122_191642.jpg

15429107008036440703480844108849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model tej dmuchawy?? WPA 07??. Druga sprawa, że strasznie duży ten kopiec usypujesz. U mnie jest połowę mniejszy. Widzę, że nie dopala Ci, ale po przeciwnej stronie od podajnika, a nie tam, gdzie nie ma nacięć?? Kolor płomienia to zależy od typu węgla. Też taki kolor miałem jak paliłem Ekoretem.

Jakie masz obecnie ustawienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiec ma wysokosc okolo 3cm a dmuchawa taka jak na zdjeciu. Wole zeby mi 3 ziarna przesypalo do popielnika niz rano codziennie rozbijac kalafior siegajacy do deflektora

Nie wiem z ktorej strony sa naciecia poniewaz nigdy tego nie demontowalem. 

Stajac przed kotlem mam po lewej stronie niedopalony wegiel a z lewej znajduje sie podajnik 

Ustawienia 

6sek podawanie wegla

79 sekund pauza podawania 

Dmuchawa 2 bieg z 24 mozliwych klapka calkowicie zamknieta

Sterownik jak na zdjeciu ponizej nie wiem czy dobry nie znam sie :) 

15429170405851502436346725143703.jpg

15429174044505335101739323088309.jpg

15429175681823015493033394344863.jpg

15429175812418301413847585840607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc masz 2x mocniejszą dmuchawę niż moja. Ja mam wpa 07, 34 waty i dmucham ok 33%. Dodatkowo mam taką klapkę, która się przymyka i też ogranicza dmuchanie. Nic dziwnego, że Ty masz dmuchawe na minimum a ona tak daje. Ponadto nie widzę, żebyś miał napowietrzanie zasobnika z dmuchawy (ja mam) co jeszcze ogranicza jej moc. A po zdjęciach palnika to podstawowa rzecz:

USZCZELNIJ WKOŃCU TEN PALNIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arczichw.

Właśnie podkreśliłem że klapka taka bujana (w niektórych modelach jest montowana) a nie przesłona wlotu dmuchawy. U Ciebie jej nie ma.

Dmuchawa oczywiste i tak za duża, pewnie jeszcze komin posiada niezły ciąg, a jak policzysz tą łukowatą szczelinę(ok. 5mm x 8cm) to w kwadracie może wyjść otwór 2cmx2cm a to już nie taka mała dziurka tylko pokaźny otwór, oj napiszę inaczej będzie "propagandowo"  20mm x 20mm :) .... ładnie brzmi, nie prawda?

Powietrze z racji braku ciśnienia (sprężu..) bo połowa ucieka pod koroną, nie może dostać się głębiej w złoże węgla, a do tego jeśli to słynny "młynek do węgla" czyli mała ekoenergia :) to z jednej strony będzie dużo drobnej frakcji i  nawet w ogóle nie może wepchnąć, co ma zdarzenie właśnie u Ciebie. Bardzo wielu osobom pomogło uszczelnienie koronki. Wydłuż czas przerwy miedzy podawaniem gdyż masz za wysoki kopczyk, kolor płomienia zależy od ilości powietrza ale również od rodzaju węgla.

Pozdrawiam Ciebie.YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dmucha mocna probowalem juz nawet ta szpare co jest wzdluz dmuchawy zakrywac kartka papieru bo tamtędy tez ciagnie jakby lewe powietrze i tak jak mowisz na przeciw slimaka jest jakby zmielony wegiel nawet bym powiedzial pare grudek wegla i mial. Noi temperatura na kotle maks 50 stopni. A co do mieszania groszku z wapnem to chodzi o takie co na pole sie daje czy nie bo nie bardzo mam pojecie. Co do komina bardzo wysoki czyszczony caly przez kominiarza zaraz przed pierwszym startem kotla. Ciekawostka jest tez ze mieszkam na parterze a kociol mam w piwnicy i zauwazylem ze na scianie gdzie jest komin mam plytki i podloge wyczuwalnie pod reka cieple nie jest to jakas tam mega temperatura ale jednak wyczuwalna. Moze to znaczyc ze energia idzie w komin czy poprostu od ciepla spalin tak sie nagrzewa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego Arczichw.

Bardzo dobrze że się nagrzewa będzie suchy komin :), jeśli spaliny np. mają 130stopni to część ciepła oddają w kominie i może być nawet dobrze ciepły, oczywiście zwykłe kominy i może nie najnowsze kotły 5klasy , które często nie mają 100stopni na wylocie spalin. Ja mam obecnie ok 120-130 stopni temp. spalin a komin dotykając ręką taki nie gorący ale dobrze ciepły.

Wapno zwykłe budowlane hydratyzowane takie do zaprawy lub tynków, worek 20kg 15-20zł.Ale to pomaga tylko spieki a nie niedopalanie węgla, i bez obaw o komin, Tak szufelka (ok.200g.) na każdy worek. Z czasem jak będzie ok. to oczywiście zmniejszysz dawkowanie.

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi koledzy. Duzo pomogliscie. Teraz wezme sie za uszczelnienie palnika i wrzuce jakies foty z modernizacji. I oczywiscie zdjecia pracy kotla przed i po takze narazie dziekuje bardzo za aktywnosc na weekend biore sie za palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi koledzy. Duzo pomogliscie. Teraz wezme sie za uszczelnienie palnika i wrzuce jakies foty z modernizacji. I oczywiscie zdjecia pracy kotla przed i po takze narazie dziekuje bardzo za aktywnosc na weekend biore sie za palnik. 

 

Edit. Przed uszczelnieniem palnika kupiłem na probe 3 worki wegla sztygar ultra 28mj bodajze tak zeby rozwiac moje watpliwosci czy rzeczywiscie wegiel jest kiepski. Znajomy takim pali jest drogi ale z wegla zostaje mu w popielniku tylko piasek.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arczichw napisał:

Edit. Przed uszczelnieniem palnika kupiłem na probe 3 worki wegla sztygar ultra 28mj bodajze tak zeby rozwiac moje watpliwosci czy rzeczywiscie wegiel jest kiepski. Znajomy takim pali jest drogi ale z wegla zostaje mu w popielniku tylko piasek.. 

Tylko po uszczelnieniu rozpal i popal chwilkę poprzednim węglem aby poznać różnicę. Miłego weekendowego wypoczynku.:)

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arczichw napisał:

dit. Przed uszczelnieniem palnika kupiłem na probe 3 worki wegla sztygar ultra 28mj bodajze tak zeby rozwiac moje watpliwosci czy rzeczywiscie wegiel jest kiepski. Znajomy takim pali jest drogi ale z wegla zostaje mu w popielniku tylko piasek.. 

Tak piasek i kupa kamieni:((Nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamieni to wlasnie doszly mnie takie sluchy i postanowilem to sprawdzic abwiec wsypalem pol worka i zamieszalem pogrzebaczem i jaki efekt? A no taki jak na zdjeciu :)

 

Dzieki yaro na pewno spedze wekend z kotlem :) 

IMG_20181123_223018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod tym linkiem założyłem wątek o różnych takich uszlachetniaczach   :)

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27664-węgiel-dodatki-uszlachetniacze-itp/

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratujcie mowcie gdzie ten silikon dawac bo u mnie zamiast otworow sa takie ponacinane paski i nie wiem jak sie zabrac za to. 

Sama retorta odeszla bez zadnego uzycia sily mozna powiedziec ze plywala sobie na palniku. 

Teraz druga sprawa czy w tych 2 komorach w srodku powinien byc groszek bo jakos to dziwnie wygląda??? 

Dziwne tez to ze w tym rogu co wegiel sie w ogole nie spalal sa naciecia.. Wychodzi ze powietrze nia mialo jak sie przebic czy co?? Juz nie wiem co o tym myslec wszystkim. 

Testowalem tez ten groszek sztygar ultra 28mj i pali sie troche lepiej od tej czarnej perly lecz tez robi sie popcorn co prawda mniejszy ale za to twardszy nie daje sie juz tak latwo rozbic.. 

@YaroXylen ratuj kolego musze to dzisiaj zrobic zeby do 11 rozpalic na noc bo w domu 4 letnie dziecko. 

 

IMG_20181124_155243.jpg

IMG_20181124_155250.jpg

IMG_20181124_155257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsze co to wywal ten śmietnik ze środka, oczyść szczeliny palnika z kamyczków i nałóż w rowek silikonu, połóż koronkę i przyciśnij ręką aby wypchnęło silikon, rozsmaruj po zewnątrz i wygładź. Myślę że za 2-3godzinki możesz powoli rozpalić, jak masz opalarkę to podgrzej z 15 minut , odczekaj pół godziny i ognia....

IMG_20181124_155250.thumb.jpg.5d02629b410a30957cbae668d1ca05a7.jpg.2cefa673106cfa600e51411399535cfa.jpg

Gdybyś miał jeszcze problemy, podobno te wiercone koronki u niektórych spisywały się lepiej, może sobie z czasem kupić, ale jeszcze zdążysz.

A skąd węgiel pod koroną? proste,kleił się żużel korony, podczas podawania unosiło koronkę , groszek wpadał do środka, palenisko przygasało , szlaka stygła kruszyła się, i koronka czasami opadała i trafiała na swoje miejsce.

Rób szybko i pochwal się jaki efekt.

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ten rowek glebiej nie ma potrzeby dawac uszczelnienia w sensie tu przy nacieciach? 

 

I powiedz mi czy w tych 2 komorach co mam wlasnie smietnik to w obydwu ma byc wegiel tak jak jest teraz czy to cos nie tak jest? 

Bardzo dziekuje ci za szybki odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku koronek wierconych można się pobawić , w nacinanych możesz również, pod warunkiem że zaraz po wciśnięciu koronki na miejsce, weźmiesz jakąś blaszką poprawisz szczelinki aby nie zatkało ich silikonem.

DO ROBOTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 :)

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego kanału wywal wszystkie śmieci, co powietrze jest podawane !!!!!!!!! Ma się błyszczeć jak....... :)

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie naciecia nie bede dawal silikonu.. 

A powiedz mi jakim sposobem dostal sie tam wegiel do tej komory gdzie idzie powietrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczichw kolego

Trzy posty wyżej pod zdjęciem ..... popatrz........raczej przeczytaj.....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.