Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdzawy nalot na wymienniku po odstawieniu letnim - czy to normalne?


krpvvk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piec Defro Komfort Eko przez lato nie pracował. Po otwarciu drzwiczek zauważyłem rdzawy nalot na ściankach wymiennika. Na elemencie widocznym na 1-szym zdjęciu zebrały się suche rdzawe "kropelki', niestety zanim pomyślałem o zdjęciu, ściągnąłem je szczotką (widać trochę tego po lewej stronie). Na drugim foto z górnej części wymiennika - spod wyższej półki również nieco wytarłem ale na dolnej widać rdzawą materię, którą zastałem. Moje pytanie jest takie - czy to jest rdza? Dlaczego to się wytrąciło? Czy powinienem się martwić czy to jednak normalna sytuacja? Czy da się podjąć jakieś środki zaradcze?

IMG_20180901_141733492.jpg

IMG_20180901_141801594.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krpvvk napisał:

Piec  przez lato nie pracował. Po otwarciu drzwiczek zauważyłem rdzawy nalot na ściankach wymiennika.

To  mogłeś po wyłączeniu, wyczyścić i naropować go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goła blacha musi pokryć się rdzawym nalotem, to normalna korozja, można pokryć blachę np. olejem jadalnym po frytkach, jeżeli  ropa  śmierdzi. Taka powłoka na ten krotki okres poza eksploatacją utrudni kontakt blachy z wilgocią i powietrzem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek jest to defekt w sumie tylko estetyczny, macie też preparaty typu Cortanin, które zapobiegną powstaniu rdzy w sezonie letnim. Są też spraje do konserwacji bronilub iinhibitory korozji magazynowe. Tylko po co to wszystko, w takim tempie przerdzewieje pewnie za 100 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.