Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za nalot !?


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu na górnych drzwiczkach zaczął pojawiać się dziwny nalot. Jest to strasznie tłusta substancja, ciężko to nawet usunąć..jest strasznie maziowate, klejące. Za tymi drzwiami wewnątrz są jeszcze jedne metalowe i one są czyste. Dalej zawirowacze i ogólne wejście do komina też czyste. Jedynie suchy pył. Pytanie skąd to powstaje i jak to zatrzymać. Kocioł Defro Komfort Eko Lux 20 KW. Temp. kotła 65st.; powrotu 60st. Kocioł użytkuje od czerwca br. Wcześniej było tylko troche tego nalotu, ale teraz jest masakra..

20191110_185658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze był pomalowany jaka farba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mik90 napisał:

Tak, nowy. Jakaś konserwacja? 

Tak wygląda. Musiał byś to odtłuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, drzwiczki są odizolowane od komory paleniskowej, i mają dużą niższa temp, i cały syf bardziej przyczepia się do nich. Jak masz możliwość zdjęcia tych wewnątrz metalowych to spróbuj, wtedy temp zrobi swoje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki syf? Tłusta maź? To by było również w wymienniku a nie na drzwiach przykrytych jeszcze wcześniej jeszcze jednymi metalowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc Panowie..kontaktowalem się z Defro. Mówią że żadnej konserwacji w drzwiach nie ma. Kazali dac więcej powietrza i zrobić korektę na +2. Tak zrobiłem ale ogólnie zacząłem szukać przyczyny u siebie. I stwierdziłem: ekogroszek był inny niż wcześniej(KGM Gold 29MJ) może i pali się ok. ale mocno kopci i robi syf w kotle(dobrze że suchy). Nie był mokry ale pewnie idealnie suchy też nie. Temp. na kotle 65 miałem. Na powrocie 60. 4d mam. Nawiew do kotlowni jest. Uznałem że to wina eko. Obecnie palę tak że temp. mam 68 st. Powrót 63. Eko suszę przez dwa tygodnie przed zasypem. Jest poprawa. Ale mimo wszystko zbiera się sadza. A z komina leci delikatny dymek czego przy wcześniejszym eko nie bylo. Jeszcze z 3 tygodnie i pozbede się tego KGM. Plus taki że ta sadza jest sucha i delikatne poruszenie po ściankach w kotle powoduje że spada suchy pył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko (na którym) zawiesiu masz deflektor?

Również mam suchą sadze w kotle, (drzwiczki jednak są suche) kocioł taki sam tylko że 15kW a groszek Energo premium + bardzo suchy.

W moim przypadku korekty powietrza zbytnio nić nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwiczkach jest poprawa. Teraz je wyczyszcze i zobaczę czy dalej będzie się tak robić. Jak dobrze pamiętam to mam to środkowe o ile się nie myle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

Myślałem, że z temat się powoli zamyka, ale niestety..po otwarciu, ale dolnych drzwiczek(tam gdzie popiół) nalot! Nie mam pojęcie skąd on tam jest? Myślę, że tam niec nie powinno być?? 

Macie jakieś pomysły?

 

Resized_20191204_130855.jpeg

Resized_20191204_130835.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę ze KGM na palniku. Kup inny groszek na próbę moja mam tez tak miała na KGM.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma palnik sv200


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mik90 napisał:

Proszę o pomoc!

Myślałem, że z temat się powoli zamyka, ale niestety..po otwarciu, ale dolnych drzwiczek(tam gdzie popiół) nalot! Nie mam pojęcie skąd on tam jest? Myślę, że tam niec nie powinno być?? 

Macie jakieś pomysły?

 

Resized_20191204_130855.jpeg

Resized_20191204_130835.jpeg

Najprawdopodobniej masz chol....mokry opał, i z tego dużo "pary" w kotle, która to kondensuje w pierwszej kolejności na najchłodniejszych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal susze w skrzynkach przewiewnych w kotlowni, więc generalnie sypiac go to się kurzy, ale może faktycznie nie jest to dobry opał i ma w sobie jakąś wilgoć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to przez tą zetke, najbliżej i najświeższe powietrze kociol wsysa i wilgoć kondensuje w kotle, bo po krótkiej drodze nie zdąży się osuszyć. To moje zdanie na ten temat.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść komorę pod paleniskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zetka wychodza drzwi, które od wewnątrz mają wyższą temp. OOkrecic kolano zetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł bezpośrednio podłączony rurą pod zetke i czy jest mróz czy deszcz nie ma problemu z kondensatem. To raczej nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał zapchana komorę powietrzną to tak się będzie działo, produkujesz smole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz myśli odkrecenie tej śruby pod polalnikiem co jest I wysylanie popiołu? Robiłem to miesiąc temu. Ale pewnie trzeba powtórzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.