Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik APR Witkowski temperatura podajnika.


AdamKola

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Ja również palę na rynnie Witkowskiego ale mam ją zamontowaną do starego kotła camino.Było trochę zabawy ale się udało wszystko pracuje myślę,że dobrze.Spalanie oscyluje w granicach 25kg/dobe,dom nie ocieplony.Mam zwykły sterownik ale wczoraj zamówiłem timel skzp 02 f w full wersji.W poniedziałek ma przyjść także we wtorek montaż i próby ustawień,aż się boję co to z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jak wiekszosc ma do rynny Timela.

Dobry wybor .A ustawienie na rynnie to banał....wszyscy pomoga jak bedzie problem.

U mnie na dzis -przestalo wiac-spalanie spadlo do 23kg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekS1979 napisał:

Cześć.Ja również palę na rynnie Witkowskiego ale mam ją zamontowaną do starego kotła camino.Było trochę zabawy ale się udało wszystko pracuje myślę,że dobrze.Spalanie oscyluje w granicach 25kg/dobe,dom nie ocieplony.Mam zwykły sterownik ale wczoraj zamówiłem timel skzp 02 f w full wersji.W poniedziałek ma przyjść także we wtorek montaż i próby ustawień,aż się boję co to z tego będzie.

Nie musisz się obawiać. Pomogą koledzy z ustawiwniem :))

Zapraszam na wątek:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27413-przeróbki-pieców-miałowych-na-podajnikowe/

Pochwal się tam fotkami Twojego camino z rynną.

Ważne na początek to ustawienie potencjału podajnika i kaloryczności. Reszta to kwestia czasu i odrobiny cierpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konopka jak się sprawdza owies na rynnie? Jak to mie tajemnica to napisz jakie spalanie na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że pomożecie.Mój temat jest na forum odnośnie przeróbki camino.A powiedzcie jaki przesyp ma podajnik w zestawie od Witkowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale karlikiem i ekogroszkiem z tutejszego składu węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrekS1979 napisał:

No mam nadzieję że pomożecie.Mój temat jest na forum odnośnie przeróbki camino.A powiedzcie jaki przesyp ma podajnik w zestawie od Witkowskiego?

Posiadałem rynnę witkowskiego i w notatkach znalazłem zapisane że  ekogroszek 17,2 kg, miał 20,5kg/h. Miał suchy. Najlepiej jak sprawdzisz sam swój aktualny opał.

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmy jak sprawdzić,myślę że sobie poradzę tak czy siak będę pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 8010 napisał:

@konopka jak się sprawdza owies na rynnie? Jak to mie tajemnica to napisz jakie spalanie na sezon.

Żadna tajemnica,tylko tak naprawdę to nie ważyłem.Owsa była przyczepa 4ro tonowa,ale owies lekki,wagowo nie wiem.Cenowo powiem tak,gdyby przyszło kupować to nieopłacalne.A na rynnie idzie bez problemów,trochę dużo popiołu ale można go wysypać na pole.No i trzeba mieć trochę pola na zasiew a stale w jednym miejscu też długo nie da się siać.Piszecie o wydajności podajnika,u mnie na owsie przesyp wychodzi ok. 22kg a na groszku ok. 50,przekładnia daje 3 razy więcej obrotów od standardowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie po dłuższych testach też zjechalem z mocą do 13 kw...kociol ma 22kw.Bo lepiej się wypala i czysciej i spala mniej.Wykresu nie wkleję bo wymieniam panele...drzwi otwarte to termostaty wariuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,niedawno wróciłem z pracy patrze a tu paczuszka z nowiutkim sterownikiem.Koledzy proszę o jakieś rady jak zacząć co i gdzie wklepać.Jutro z rańca będę pidłączał sterownik nawet mam nowe wiertło 5mm aby wywiercić otwór w czopuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.