Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wysoką temperaturą podajnika


tortoise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam kocioł RBR Ekouniwersal z palnikiem batory 10, palę ekogroszkiem skarbek  i borykam się z wysoką temp podajnika temperatura po 40 min postoju dobija do 54-55 stopni, paliłem do tej pory w automacie, wczoraj przeszedłem na pracę ecoal ręczny bo myślałem że coś to pomoże niestety nie, podaję poniżej ustawienia:

czas pracy podajnika: 5s

czas postoju podajnika 22s

moc dmuchawy 35%

Po tych ustawieniach i po nocy  palnik wyglądał tak https://photos.app.goo.gl/UrDsCJvCWYe4BSwG8 dodam jeszcze że zdjęcie zrobione po 40 min postoju.

Wydaje mi się że przybyło też sadzy po przejściu na tryb ręcny

 

Prośba o pomoc.

Płomień w grzaniu wygląda tak https://photos.app.goo.gl/fBZNTinJC9Md97FW9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma nie rosnąć skoro na palniku kupa żaru i w podtrzymaniu stoi 40 minut, Nie widzisz tego. Pewnie jeszcze w podtrzymaniu dostaje dodatkowe dawki paliwa. 5 podawanie 35 przerwy i dmuchawa 30.

jeszcze podaj dawki i przerwę w podtrzymaniu

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do podtrzymania to wygląda tak jak na załączonym obrazku. Na innym forum wyczytałem żeby tem. podajnika była niższa to kopczyk nie może się zapadać a mi się wydaje że u mnie nie może nawet tego kopczyka utworzyć i po 40 min w podtrzymaniu kopczyk jest na równo z koroną i dmuchawa na 30 nie będzie za mało w tedy tem spalin będzie bardzo niska dodam też jeszcze screen z wykresów jak teraz wyglądają

 

Zrzut ekranu z 2022-11-27 15-12-40.png

Zrzut ekranu z 2022-11-27 15-22-21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wykres ze spalinami

Zrzut ekranu z 2022-11-27 15-24-34.png

Uszczelka jest ok sprawdzałem już wszystko w tym roku wymieniłem też cały palnik poprzednio miałem firmy żeliwny i temp była 70-80 i myślałem że to rozwiąże problem ale nie

i skarbek też bardzo wysoką wartość opałową https://www.weglokokskraj.pl/ekogroszek-skarbek/ nie wiem czy to coś wam pomoże. dodam jeszcze że z kim nie rozmawiałem to każdy tylko mówił zwiększać podawanie zmniejszać czas postoju żeby utworzyć kopczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz namacalny dowód że ci co proponowali zwiększenie kopczyka nie mieli racji albo zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek-z-Ulicytak masz rację jest dosuszanie myślisz że to coś pomoże.

@1mps bałem się że u mnie jest zapadnięty kopczyk a z tego co mówisz to okazuje się że mam żaru jak w elektrowni 🙂 kiedy mam się martwić zapadniętym kopczykiem czy otwory doprowadzające powietrze mają być widoczne czy nie bo nie wiem jak powinna wyglądać  prawidłowa ilość żaru żeby się nie martwić zapłonem groszku w podajniku 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tortoise nie podałeś jakie masz podawanie i przerwę w podtrzymaniu a to właśnie parametr utrzymuje żar na odpowiednim poziomie.  A z tym zaślepieniem dosuszania się nie zgadzam. To tak jakbyś przelewał litr wody jednym lub dwoma lejkami. Jak dwoma to będzie jej mniej ? A powietrze ktore idzie do zasobnika co znika ? No pomyśl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb pracy ustaw jak mówiłem. Tryb podtrzymania  do poprawy. Przecież to jest 3xpo 12 sek w ciągu 40 minut tak, nie mylę się ?  Znacznie lepiej mniej a częściej , palenisko jest wzruszane i ten żar jest w miarę stabilny. Druga sprawa to czas jaki piec stoi w podtrzymaniu. Przecież to nie jest sposób na oszczędności. Podtrzymanie-czyli podtrzymanie żaru do następnego cyklu pracy. Osobiście uważam zę 30 minut to jest max okres czasu w tym stanie. Im więcej żaru na palniku tym ten czas jest dłuższy ale rośnie równiej jego temperatura. Dmuchawa nie chodzi i palnika nie chłodzi i tak mozna by jeszcze wiele pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1mps Tak dokładnie jest jak mówisz, a jak byś polecił jeszcze ustawić podtrzymanie oprócz czasu postoju podajnika który mówiłeś żeby dać na max 30 min ? bo powiem szczerze że myślałem że kopczyk ma być z żaru ale teraz wiem że się myliłem i im więcej żaru na kronie tym bardziej nagrzewa 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzanie zasobnika-jesli NIE teraz na nowym palniku przylaczone,to zatkac dziure w zasobniku.!!

O to isto chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Chodzilo o nie sczelny zasobnik,bo potym cofa žar slimaczkom.Cisnienie od dmuchawy idzie nim z palnika w zasobnik,poki tam cos nie sczelne.Tež usczelka na dole zasobnika,czy jest 100% OK...Ja mam na batorym 32-34 na pracy ciaglej,przy postojach bylo do 40.Czujnik jest przy zasobniku po stronie kotla trzymany blaszka aluminiowa,ta trzyma sam zasobnik.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zbywa,niž mniej tam pchac opalu w podtrzymaniu.Jesli stoi 40 min.,dmuchawa nie chlodzi korpus,to nagromadzona kupa rozpalonego opalu pozwoli rozgrzeje to želiwo.Bywa tak,že pomiar czasow postoja poczatkowo ustawujemy jak w pracy podanie/dmuchanie/moc dmuchawy i do czasu dmuchawy dodamy jescze czas na jej rozkreczenie i rozdmuchanie paleniska.Možemy podac wiecej paliwa,no analogicznie wydlužamy nadmuch by sia nie gromadzilo i rozpalilo jak w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.