Skocz do zawartości

Adrian-edi

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Adrian-edi

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Niestety z wymianą jest problem, musiałbym kuć ściany przez 2 kondygnacje. A jak kilkanaście lat temu zakładano instalacje to o tym nie wiedziałem (w sumie aż do dzisiaj).
 2. Ma kolega rację, własnie przeglądam nomogramy na stronie Afriso i wychodzi 3/4" lub 1". Zawór 5/4" zalecił sprzedawca kotła. Spróbuje jutro zamienić na mniejszy.
 3. Zawór 5/4" już zamówiony. Instalacja w kotłowni jest na rurkach 28mm, piony i do naczynia 22mm. Rzeczywiście jest mały problem ze śrubunkiem do pompy 6/4"x5/4".
 4. Kocioł 20 kW, Zawór planuję 5/4 cala powinien być ok, pomimo króćców w kotle 6/4. Czy czujniki analogowe są bardziej niezawodne od cyfrowych. Jedną przewagę jaką widzę, to to, że działają podczas braku prądu.
 5. Zawory ZZ są na schemacie, brakuje tylko kulowego przed pompą CWU i filtrów przed pompami. Piec będzie z Ogniwa ze sterownikiem E-Coal tam chyba jest wizualizacja temperatur w kotle, na powrocie i za zaworem 4 drogowym.
 6. OK. Nanosząc wszystkie zmiany (o ile dobrze zrozumiałem) powinno być coś takiego:
 7. Czy w ten sposób będzie poprawnie. W poprzednim poście zapomniałem o naczyniu wyrównawczym, które oczywiście jest w układzie. Zastanawiam się nad montażem zaworu klapowego w powrocie z zaworu 4 drogowego, aby zabezpieczyć się przed zasysaniem z powrotu wody przez pompę do CWU. Oraz czy jest sens zakładania zaworu różnicowego przy tym układzie.
 8. Dzień dobry. Jestem na etapie wymiany kotła. W poprzedniej instalacji nie miałem zabudowanego zaworu 4 drogowego. Chciałbym dowiedzieć się czy poniższy schemat jest prawidłowy. mam zastrzeżenia co do miejsca zabudowy pomp, ale tak było zabudowane ostatnie 14 lat i działało wszystko ok. A może podczas modernizacji warto by to przerobić by pompy były na zasilaniu instalacji. Pozdrawiam Adrian.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.