Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wczoraj Kocioł Ekologiczny, Dziś Kopciuch


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko się zdarza, aby lata egzystencji w komunizmie nie pozostawiły trwałych śladów na umysłach. Zmienili teorię klas na teorię kast, komunizm na kaczyzm, urawniłowkę na prostowanie i rozliczają wyzyskującą burżuazję, żeby było prawie sprawiedliwie i wszyscy mieli po równo...

 

Wracając do sedna tematu:

Proszę przeanalizować Scenariusz Węglowy. W 2050 roku Polska będzie węglowym bankrutem z miliardami utopionymi w infrastrukturze górniczej, a bez importu węgla zimą większość kraju zwyczajnie zamarznie. http://forum-energii.eu/files/file_add/file_add-78.pdf

 

Ekologiczny kocioł na paliwa stałe jest jak świnka morska  :) Najśmieszniejsze jest to, że pokolenie weteranów kopciuchów, które zatruło powietrze w Polsce do takiego stopnia, że oddychanie nim stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia upiera się, że musi jeszcze bardziej zatruć, bo nawet jak trują to czysto :D Młode ekooszołomstwo nie ma pojęcia o czystym kopceniu, a nowoczesne rozwiązania są zbyt skomplikowane, żeby każdy mógł je sam naprawić, czy nawet obsłużyć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety socjalizm to taki wirus, który leczy się tylko ołowiem dlatego ile lat było u nas komuny tyle lat będziemy się z niej leczyć. Twardogłowi umarli ale mają swoich naśladowców zaradność im się pomyliła z kradzieżą i bandyctwem, zamiast wolny rynek to gospodarką dalej rządzi komisarz za pomocą ustaw, dlatego ceny energii nadal mamy urzędowe i ludzie będą truć się nawzajem najtańszym świństwem.

 

Bo najważniejsze jest państwo i jego funkcjonariusze, którzy niestety na siebie nie zarabiają nie budują PKB tylko  żyją z podatków wiec podatki wysokie żeby urzędnikom 13tki po 4 tysiące wypłacić a jest ich wszystkich milion. Milion ludzi, którzy nie pracują a zarabiają dużą kasę trudno się dziwić, że obywatel nie ma na tonę dobrego węgla bo musi zapłacić  PIT, CIT, srit a od tego co mu zostanie jeszcze VAT, na życie kredyt bierze bo jak wszystko co zarobisz oddajesz na państwo to niestety brakuje. Wystarczy sobie uświadomić jaka jest kwota wolna od podatku w tym kraju.

 

Problem górnictwa u nas jest prosty do rozwiązania niestety bardzo niepopularny społecznie bo górnictwo działa bez większych zmian jak w komunie. Skoro gość chce kupić kopalnie od państwa i mu się opłaci wydobywać u nas węgiel a musi rozmawiać ze związkami o przywilejach a nie o pracy to o czym tutaj gadać? To samo ze służbą zdrowia i ubezpieczeniami społecznymi to jakiś koszmar, który musi sam upaść żeby zbudować wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie krótka piłka ,  JAKI NARÓD TACY RZĄDZĄCY , w większości jesteśmy porabańcami pokomuszymi więc czego wy oczekujecie ? klasa polityczna z nas wychodzi więc jest jak jest i bez sensu psioczenie aby sobie ulżyć innym napluć a dalej niczego to nie zmieni , co to da że ja teraz wszystkie pomyje wyleję na PO czy tam inną partię ? nic bo te partie to my ograniczone typy w trochę innym odcieniu czasami , dajcie spokój to sie zmieni za jakieś 30 lat być może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiódł ślepego kulawy z wadą wymowy. Szanowni Panowie. Wasze wypowiedzi przypomonają szarpanie krótkiej kołderki. Każdemu z Was, w Waszej słusznej wypowiedzi zawsze brakuje jakiegoś elementu (argumentu) do logicznego zapięcia ostatniego guzika. Czytam, że węgla wystarczy tylko należy go umiejętnie spalać (niby w czym?), że węgiel należy zakazać i zainteresować się innymi źródłami energii, że wszystkiemu winni są politycy,... Otóż polityk to taki w d... uprzejmy menel który na parkingu wskazuje wolne miejsca i wyciąga łapę. Jakosci polityków jest winna ordynacja wyborcza. Odnawialne źrodła energii w naszym kraju są w powijakach i są obłożone LICHWĄ. Pomimo doświadczeń Niemiec, nasi "inżynięrzy" mówią i idą przez meandry już przez owych Niemców przetarte. Niemcy rezygnują już z małych biogazowni, małych wiatraków. Pompy ciepła nie są dla niedouczonych Kiepskich a już Badziewiakowie z komunalnych mieszkań są w totalnie patowej sytuacji. Pompy ciepła są nie rentowne i wymagają energetycznie pasywnych mieszkań. Filtry pomiędzy kotłem a kominem będą działać warunkowo bo ich działanie zostanie udowodnione tylko w laboratoryjnych warunkach i to wystarczy. Wystarczy aby wziąć granty na badania, aby wziąć premię za bezproduktywną innowacyjność, wystarczy aby ogłosić sukces.

Jedynym rzeczywiście ekologicznym prekursorem jest ojciec dyrektor. Ku Bożej chwale zainteresował się geotermią i za nasze w nią inwestuje. Jesteśmy w sytuacji płynacych detką od koła traktoru, a każdy ma widelec do wiosłowania.

Może dopłyniemy, tak nam dopomóż Rydzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie mają bardzo dobre określenie dla tego typu ludzi jak powyżej koledzy " paduczany durak"... Wolny rynek i kapitalizm rozwiąże wszystkie problemy, państwa zbyt dużo ale jak są jakieś problemy, to czemu rząd i państwo nic z tym nie robi ? A jak już robi to dlaczego takie duże podatki i tak w kółko... Normalnie małe dzieci... Szkoda czasu, żeby na spokojnie tłumaczyć, przekonywać czy dyskutować. Pożyjecie dłużej to jeszcze pięć razy zmienicie poglądy. A na razie tylko postawa roszczeniowa. Już kiedyś pytałem, co sami robicie żeby było lepiej ?

@ defie to oczywiście nie odnosiło się do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że wielu z was, bez obrazy nie chce nikogo urazić, to stare byczki na emeryturce, którzy swoją młodość i dorosłe życie spędzili w komunie, gdzie dwóch pracowało a ośmiu stało, dobrze się żyło za Gierka bo ten nabrał kredytów od kapitalistów i każdy chłopo-robotnik miał w tym kraju dobrze bez względu czy robił czy siedział wystarczyło słuchać państwa. Malucha dostał na talon, kartki na benzyne i kiełbasę a bezwartościowej kasy było dużo. Ale litości! Dlatego PRL zbankrutował bo tak się  NIE DA na dłuższą metę.

To samo jest z ustawami, które zakazują smogu, alkoholu, papierosów, narkotyków czy czegokolwiek innego, bo bogaci się szara strefa, równie dobrze mogą zakazać występowania zimy i co? I nic. Jeśli nie będzie konkurencji na rynku energii a będą obowiązywały ceny urzędowe to zawsze będzie drogo, jeśli państwo będzie zabierać obywatelowi 85% jego dochodów to dalej wszyscy równo g*wno będą mieć. Bo to obywatel wie lepiej niż państwo jak ma alokować swoje zasoby, a tam gdzie jest urzędnik tam jest korupcja i zrobią to co się opłaca wąskiej grupie a nie obywatelowi.

I tutaj przyznaje racje koledze wyżej, że politycy zrobili z państwa takiego menela na parkingu a raczej gang meneli, którzy stoją na parkingu i wskazują wolne miejsca żądając za to całego twojego portfela a jak nie dasz to pałą bo złodziej jesteś.

 

Ustawy nic nie dadzą bo Polak ma kilkaset lat zaborów i okupacji własnego kraju za sobą, przez ten czas wszyscy nauczyliśmy sie jak omijać szykany okupantów, ustawy, zakazy, nakazy, kontrole, łapanki i jesteśmy w tym mistrzami świata. Kiedy ludziom się będzie opłacać i będą dostatecznie majętni to problem sam się rozwiąże. Bogaty obywatel to bogate państwo a bogaty obywatel lubi swoje państwo i dba o nie, czy ktoś z was może powiedzieć, że lubi swoje państwo? No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać lubi; skoro przez 50 lat swojego dorosłego życia miał 50 tysięcy okazji żeby wyjechać ! A Ty młody inteligentny nie możesz tego pojąc że wolno nam tak jak każdemu " dokładać do pieca " . Praliśmy Wam pieluchy wskazaliśmy nową drogę  co jeszcze mamy podać na tacy do pracy teraz na Was pora. Jest takie stare powiedzenie jak chcesz uderzyć psa kij się zawsze znajdzie. Jedyne co możesz nam zarzucić to że słabo wyszło nam wychowanie młodych pokoleń.  poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sadownik12: Tak, dobrze ze poprawiles ten wpis ;-)

 

Po prostu innowacje nie sa im potrzebne. Dlatego nie raz pisalem ze pewne decyzje beda wymagaly nowego pokolenia.

 

To samo bylo z naszymi dziadkami i ojcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.. Zgadzam się z Tobą @Norman, mam identyczny stosunek do władzy jak Ty a do omawianej problematyki ogrzewania jednak nie. Na temat władzy powinniśmy założyć osobny temat i omówić go gruntownie ( wszyscy analizują od Jaruzelskiego do Kaczyńskiego a to za krótko). Upadające banki, spekulacyjne fundusze są mi obojętne bo golą do krwi nieuków i naiwnych spekulantów. Ekologia to problem podobny do sikania do własnego ujęcia wody. Za to "sikanie" odpowiedzialność ponoszą władze i intelektualiści. Temat ogrzewania i smogu, jak do tej pory, jest na marginesie zainteresowania wszystkich, nawet profesjonalistów co te sprawy mają wpisane w zawód i stanowisko). Mamy tu do czynienia z biernością lub dyplomowaną miernością. Pospólstwo zaś jest w ogromnej części nie zdiagnozowane. Na nich nie można polegać ani liczyć. Dotychczasowa polityka dopłat przynosi zadowolenie producentom i obsłudze handlowej oraz bankom. Dopłaty są dobre dla rozgarniętych którzy potrafią lewą ręką sięgać do prawej kieszeni. Uważam, może naiwnie, że społeczne (ze Skarbu Panstwa) pieniądze należy wydawać na komunalne rozwiązania na wzór prądu, wody, ścieków i śmieci. Wymusza to budownictwo wielorodzinne oraz ekonomicznie uzasadnia gęstość zabudowy. Przy takiej polityce można stosować kogenerację produkcji energii, inteligentne filtry, wdrażać nowości, wykorzystać nadmiar dyplomowanych inżynierów. Domostwa oddalone od infrastruktury należy uzbroić w gotowy, technologicznie skończony kontener grzewczy o wyglądzie Toi toi'ki Tak przy okazji mój PESEL zaczyna się od 51........ I mam tylko wykształcenie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zbudował podwaliny postępu oseski . " Mam dwadzieścia lat czy dobrze zrobię jeśli na złość babci zdejmę czapkę w przeciągu."  " Jestem inżynierem czy może ktoś napisać dlaczego jak żona włączy okap do dym z kominka wraca na salon " poz .Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek walczyl z weglem - dymil

Ojciec walczyl z weglem - dalej dymi

Skoro obaj przez 60 lat nie dali rady nic wymyslic to syn tez ma z tym walczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze pokolenia,emeryci nie rozumieją czegoś takiego jak postęp.

Gdyby nie ten postęp starszych i emerytów to dalej kolega Sadownik by w czerwonym krawacie  na 1 Maja portrety brodatych i wąsatych nosił a na akademiach szkolnych  fałszował  Międzynarodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż PioBin co zrobiłeś żeby nie kopcić dlaczego nie wstawiłeś  kotła na olej  tak jak Twojego ojca sąsiad. A może masz gaz w Sochaczewie? co inżyniera będącego awangardą innowacji nie stać na ekologiczne rozwiązania w myśl głoszonych deklaracji. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Norman zbyt dużo państwa i biurokracja to źle ale zbyt mało lub słabe państwo to jeszcze gorzej. Zostawić wszystko samemu sobie daje taki efekt, że 5% populacji ma 85% zasobów. Może nie jest tak dokładnie ale coś koło tego. Można się sprzeczać, czy ubezpieczenia społeczne, publiczna służba zdrowia czy szkolnictwo działa dobrze ale to są i tak dobrodziejstwa. Bez tego jakbyś miał szczęście, to może byś nauczył się pisać i czytać i tyle. Jakoś byś wegetował dopóki dałbyś radę pracować i nie miał jakiegoś wypadku czy choroby a potem albo na łasce dzieci albo pod kościół. Ta wolność i samoregulacja już w historii świata miała miejsce i wiemy do czego doprowadziła. Co tam szukać daleko, jeszcze kilka lat temu a i teraz taka samowolka szalała u nas. Całe pokolenie pracowało na śmieciówkach a właścicele firm nie wiedzieli w jakie dobra luksusowe inwestować pieniądze.

Wszyscy chcą dopłat do nowoczesnych źródeł ogrzewania a z czego to niby ma być ? Prezent ktoś nam zrobi ? Wszyscy zapłacą w podatkach i to niekoniecznie za coś, co rzeczywiście przyniesie długoterminowe korzyści. Prędzej będzie to kolejnym długoterminowym obciążeniem budżetu, czyli nas wszystkich. To już sensowniejsze jest jakieś dofinansowanie termomodernizacji. To przynajmniej jest jednorazowe i procentuje przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazania ogrzewania dostalem w spadku.

 

Nie podoba mi sie to wiec szukam innych pomyslow.

 

Zrobilem tyle ze przebudowalem palnik rynnowy. Jest lepiej jak bylo, ale nie jestem z tego rozwiazania calkowicie zadowolony.

 

Mam prad i bede chcial to wykorzystac przy wsparciu innych zrodel energii.

 

Edit: to jest do postu @hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie mają bardzo dobre określenie dla tego typu ludzi jak powyżej koledzy " paduczany durak"... Wolny rynek i kapitalizm rozwiąże wszystkie problemy, państwa zbyt dużo ale jak są jakieś problemy, to czemu rząd i państwo nic z tym nie robi ? A jak już robi to dlaczego takie duże podatki i tak w kółko... Normalnie małe dzieci... Szkoda czasu, żeby na spokojnie tłumaczyć, przekonywać czy dyskutować. Pożyjecie dłużej to jeszcze pięć razy zmienicie poglądy. A na razie tylko postawa roszczeniowa. Już kiedyś pytałem, co sami robicie żeby było lepiej ?

@ defie to oczywiście nie odnosiło się do Ciebie...

Doszedłem do takiej wprawy że teraz rozpalam trzema plastykowymi butelkami, a kiedyś szło dziesięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo Tobie idzie ja spaliłem ; zależy w którą stronę policzysz średnio 3 tony butelek i torebek rocznie . poz Hermogenes

 

liczyłem wg. tego przelicznika http://spalarnie-odpadow.pl/paliwo-z-plastikowych-smieci-to-mozliwe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj na trasie Wrocław-Szklarska Poręba-Drezno. Zrobiliśmy z Polski cuchnący, rakotwórczy grajdołek Europy. Nawet nie wiecie, jak to widać i czuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.