Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wczoraj Kocioł Ekologiczny, Dziś Kopciuch


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Wam opiszę przykład miasteczka Białobrzegi nad Pilicą nawet nie wiem ile ma mieszkańców i jak teraz im się powodzi . Jakieś 30 lat temu jeździłem nad rzekę nawet trzymałem tam motorówkę , miasteczko kwitło. Wszyscy mieli jakieś zajęcie chociaż tylko sezonowe . Miejscowa władza naciskana przez eko mieszkańców i pewnie nie tylko drążyła urzędnikom wyższych struktur dziury w biurkach aż wydrążyła obwodnicę. Jeździłem tam jeszcze ze 2-3 lata i patrzyłem jak Białobrzegi zniżają się do rangi wiochy na uboczu. Mają za to trochę lepsze powietrze i luźniejsze ulice pewnie tylko w sezonie letnim. Teraz tak wygląda plaża

post-25399-0-31848500-1516712424_thumb.jpg

 poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sa dwa zaklady (z tego co wiem), jeden w branzy rozlewniczej drugi przetworstwa owocow. Maja ladny urzad miasta, nowa hala sportowa, stadion, sklepy, ulice w miare wyrementowane. Zyje sie jak wszedzie. Wyobrazasz tam sobie teraz ruch tranzytowy S7 przez centrum? Co tam jest nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustki na plaży, dyskoteka padła chyba że ktoś otworzył nową . Kiedyś przejeżdżałem  w sezonie było wymarłe . Skoro piszesz że się wyprostowali to fajnie. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to w sezonie mam przez swoją miejscowość trasę tranzytową do jezior. Tam nowobogaccy pokupowali sobie działki i postawili domki a w samym sezonie jedzie tam również reszta biedniejszego pospólstwa... Nie życzę nikomu takiej atrakcji. Od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór ruch jest jak na trasie szybkiego ruchu. Absolutnie nikt nie przestrzega ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Rejestracje w lepszych autach przeważnie warszawskie, w słabszych miejscowy plebs. Psy, koty i dzieci najlepiej zamknąć gdzieś na klucz, bo nie mają szans na przeżycie. Okna w domach trzeba zamykać, bo nie słychać nawet własnych myśli. Policji jeszcze w żaden weekend nie widziałem. Boją się ryzykować, żeby nie zatrzymać jakiejś szychy i zmarnować sobie kariery... Mówię szczerze, że czasami mam ochotę wysadzić jedyny most na trasie, żeby to chociaż na jakiś czas zatrzymać... Tak to wygląda z drugiej strony medalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze przychodzi na myśl dobrodziejstwo degradacji słynnej 44 w USA do rangi drogi lokalnej. Z drugiej strony gdyby Sony miał obwodnicę przez Rospudę to mostu by nie wysadzał . Zawsze jest tak jak pisałem wcześniej  że kij którym chcesz uderzyć psa ma dwa końce .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekolodzy a właściwie pseudo ekolodzy po to są - eko terror to całkiem niezła ścieżka na zarobek dla leni i rozrabiaków.

Ja rozumiem że Białowieża, że Rospuda ale np w centrum Warszawy?

 

Akurat kilka lat temu miałem okazję porozmawiać z pewną panią z Augustowa sprzedającą bilety na spływ doliną Rospudy oraz innymi mieszkańcami tego uroczego miasta.

Zapytana,o co tak naprawdę chodzi z tą "Rozpustą",a temat był wtedy gorący odpowiedziała,że ekoterroryści mają wykupione swoje duże i b. duże działki akurat przy tej trasie,którą tak nachalnie chcieli przeforsować za wszelką cenę.

Rozsądek nakazywał zrobić tak,jak było to wcześniej planowane

Ot i cała tajemnica tej hucpy,w wykonaniu "zawodowych" miłośników przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Rospuda jest nie tak daleko ode mnie. I z tego co mi jeden miejscowy opowiadał, to dopiero turyści po tej całej aferze zrobili z z niej syf jakiego wcześniej nie było... To co jest dobrodziejstwem dla jednych odbiera chęć życia innym. Wiadomo, że ludzie muszą którędyś jechać ale niech szanują tych, którzy tam mieszkają. Wybaczcie ale jazda 100 km/h i więcej przez teren zabudowany to już przesada. Jak ktoś odbierze kluczyki pijanemu kierowcy to pokażą go w telewizji i zrobią bohaterem. To może barykada na drogę, baseball w rękę i zatrzymywać takich szaleńców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zdrowy rozsądek i zrównoważenie poszanowanie całokształtu. Moje drzewa się cieszą jak spalacie "my" węgiel mają z tego papu a pył i popioły też się im chyba przydają do budowy kory, nie wiem ale pewnie tak. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płynęliśmy z żoną tzw. tramwajem wodnym(w sumie kilkanaście osób,widzieliśmy nie naruszone przez człowieka miejsca, brzegi tej rzeczki.

Płynąć można było,aż do miejsca gdzie gł. wody  wynosiła 0,5m,płycej to tylko kajakiem.

Pewnie się zmieniło na gorsze,jak całe hordy kajakarzy zaczęły masowo tam pływać,zaśmiecili i zas.... te piękne miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię szczerze, że czasami mam ochotę wysadzić jedyny most na trasie, żeby to chociaż na jakiś czas zatrzymać...

 

Ekoterrorysta jak malowany :) A popatrz tacy ekoterroryści z Norwegii, nie dość że nie kopcą, nie dość że odchodzą od ropy i gazu to jeszcze cuś takiego wymyślili:

 

Norweski narodowy operator lotnisk Avinor poinformował, że do 2040 roku planuje, by wszystkie samoloty operujące na krótki trasach w Norwegii (do 1,5 godziny lotu) były samolotami w pełni elektrycznymi. Elektryczne samoloty mają zmniejszyć poziom emisji dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń, a także obniżyć poziom zanieczyszczenia hałasem. Szczególnie w walce z emisją gazów przez transport Norwegowie są liderami - samochody elektryczne i hybrydowe stanowiły połowę nowo zarejestrowanych pojazdów w tym kraju w 2017 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a akumulatory czym będą ładować pewnie błyskawicami, wybacz że zadaję dziecinne pytania ale one są bardzo budujące te pytania oczywiście.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bogatych fajnie sie rownac.

A taka Rumunia, biedniejsza ale stac na ogrzewanie gazem...

Powietrze az milo popatrzec i oddychac. Rumunii - tak trzymac!

 

PS. Pewnie sami eko-oszolomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zanieczyszczenia będą mniejsze jak np 1000 samochodów lub samolotów będzie napędzane elektrycznie z akumukatorów do ładowania których prąd będzie wytwarzany w elektrowniach ,spalającej nawet węgiel, nie muwiąc już o oze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bogatych fajnie sie rownac.

A taka Rumunia, biedniejsza ale stac na ogrzewanie gazem...

Powietrze az milo popatrzec i oddychac. Rumunii - tak trzymac!

PS. Pewnie sami eko-oszolomi.

A w szkole nie uczyli, że Rumunia ma jedne z największych w europie złóż ropy i gazu a nawet węgiel. Pewnie sporo już tego wypompowali ale dla siebie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze ogrzewanie miejskie/komunalne oraz ciepla woda jest na gaz w Sochaczewie?

 

I dalej smog. O co tu chodzi? Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw straż miała fotoradary i zarabiali teraz będą drony do takiego zarobku aż ludzie znowu się nie wkurzą i im zabawki odbiorą. Przez fotoradary przynajmniej do domów nie chcieli wchodzić, natomiast teraz jest sprawa bardziej niebezpieczna bo ktoś w końcu będzie chciał własności prywatnej i miru domowego bronić to taka straż nie raz ze szpadlem w doopie wyjdzie z posesji o ile ktoś im otworzy wogóle, przecież może nie być nikogo w domu. Pic na wode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak trzeba robić ? A nawiasem może ktoś coś podpowie - nie zapisują mi się "emotki". Wstawiam je, są widoczne a po wysłaniu posta ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna przestrzeń powietrzna sięga tak wysoko jak można np. kopnąć piłkę czy uderzyć piłkę tenisową, więc np. zdalnie sterowana wyrzutnia piłek tenisowych z kamerą zamontowana na kominie daje pełne prawo do strącenia drona, a następnie zgłoszenia straży miejskiej na policję XD

 

Dron może pomóc w skanowaniu obszaru, lokalizowaniu źródła zanieczyszczeń, ale żaden sąd nie uzna mandatu wystawionego na podstawie pomiarów drona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.