Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagle Skoki Ciśnienia


Krzysiek21

Rekomendowane odpowiedzi

Rara do której wpięty jest ciśnieniomierz od czego jest?

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A woda sie nie gotuję bo na piecu 65 stopni

To, że na piecu 65 stopni, nic nie znaczy dla miejscowego chwilowego wrzenia wody. Wcale nie musi się gotować cała woda w układzie.

Napisz może w ogóle, w czym i jak palisz, czy np. jest ruszt wodny.

I coś o zaworach, przecież masz zwrotne. Kiedy pojawiają się te skoki, przy jakiej temperaturze itd.?

Nie da się podsłuchać zaworów w czasie skoków ciśnienia?

Jakoś skąpisz info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czujnikom nie ma co wierzyć w 100%.

Ciekawy przypadek miałem u teściów. Nowy kocioł a skubany miał problem dobic do 55 stopni a woda w cwu już 75. Wyjęłam czujnik z fabrycznego miejsca/dziury i przyczepilem go do rury wychodzącej z kotła. Problem się rozwiązał od razu. Kocioł uzyskuje teraz temp bez żadnego problemu.

 

Patrz też co pokazuje analogowy termometr jak takowego nie masz to obowiązkowo go zamontuj.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tam widze nagły ale.. spadek ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nagły ale chwilowy spadek. Dzieje się to rzadko nie codzienne i jak temp na kotle jest od 55 do wzwyż. Temperatura jest raczej dobra bo mam dwa czujniki od tego. Jeden od sterownika głównego a drugi od elektronicznego miarownika ciągu. Piec to samorobny kocioł na drewno z rusztami wodnymi na dole i przystosowany jest do przyłączenia palnika na pelet. A o zawodach nie napisze nic bo po prostu nie znam się na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł bym w stronę o której wspomniał @heso: zawor zwrotny. Powinienes słyszeć takie otwarcie zamknięcie na rurze w miejscu zaworu.

Naliczyłem tam 6 pompek - po co tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manometr tez można.

 

Dobrze policzyłem /zauważyłem ale te spadki są w równych czasowo przedziale np. 4-5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spadki wydają się być w równych odstępach tak jak zauważyłeś.

A pompek jest 5

1-grzejniki

2- podłogowa

3 bojler

4 napędza ciepła wodę do wymiennika

5 napędza rozgrzany glikol od wymiennika na osobny obieg

A z tym manometr raczej jest wszystko ok bo wyraźnie słychać te spadki

A ten zawór zwrotny? powinienem słyszeć to otwarcie zamknięcie podczas tego uderzenia czy kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to wina manometru ani zaworu. Skoro jest ruszt wodny, to wystarczy nawet drobny błąd przy jego wstawanie,aby dochodziło do takich sytuacji.

Dlaczego wskazówka manometru skacze odwrotnie? Bo powstaje podcisnienie

Dlaczego podcisnienie? Bo taka jest fizyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, dlaczego wcześniej się nie działo. Na odległość to tylko pozostaje się domyślać, tworzyć teorie.

Może paliłeś inaczej, czymś innym, nie tak mocno itd.

Jest prosta próba, aby przekonać się co do tego rusztu. Zasłoń go kawałkiem blachy albo płytkami szamotowymi

i tak pal. Jeżeli skoki ciśnienia uspokoją się, to ruszt. Jeżeli dalej będzie skakać, to... nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mogą. Te zrobione fachowo mają lekki wznios.

 

Częstym błędem- niedoróbką spawającymi ruszta wodne jest oprócz tego poziomu

spawanie rur bez wcześniejszego usunięcia po cięciu ostrej pozostałości na brzegu

we wnętrzu rurek. To stanowi później przeszkodę w odpowietrzaniu rusztu.

Powietrze, a właściwie para wodna powstaje tam przy byle podgrzaniu, tym łatwiej

bez odpowietrzenia, skutkuje to miejscami bez ochrony w postaci wody i miejscowego przegrzewania.

 

Później napiszę, skąd podciśnienie, chyba że ktoś zechce wcześniej podjąć rękawicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam ruszt pochylony. W jakims celu jest tak zrobiony (odpowietrzenie?)

Nie zastanawialem sie co bedzie gdy by byl w poziomie. Ale skokow cisnienia nie ma. Nie skojarzylbym ze ma to zwiazek.

 

Tworzy sie banka pary / powietrza ktora peka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam ruszt pochylony. W jakims celu jest tak zrobiony (odpowietrzenie?)

Nie zastanawialem sie co bedzie gdy by byl w poziomie. Ale skokow cisnienia nie ma. Nie skojarzylbym ze ma to zwiazek.

 

Tworzy sie banka pary / powietrza ktora peka?

 

Też tak myślałem, jak okazało się, że jest tam ruszt wodny. Może niekoniecznie pęka, ale uwalniając się

z rusztu może ulegać gwałtownemu ochłodzeniu w wodzie i tym samym zmniejszeniu objętości, co moze

powodować to chwilowe podciśnienie w instalacji. Ale to raczej słaba teoria.

Skłaniam się ku temu, że uwolniona z rurki bańka wędruje szybko w górę rurą zasilającą, mija trójnik

z manometrem i na chwilę powoduje zassanie wody od strony manometru (efektem eżektora).

Gdyby jeszcze dało się zauważyć subtelny wzrost ciśnienia przed skokiem "wstecz", to byłoby to.

Do wyboru...

 

edit: Chociaż i zawór zwrotny może w tym skoku brać udział. Na lekkie zaburzenie ciśnienia

w rurach może reagować gwałtownym zamknięciem( lub otwarciem), na co reaguje manometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził, czy to się nie dzieje w momencie przechodzenia tej bańki przez pompę obiegową. Nie ma tam dodatkowo gdzieś po stronie ssawnej pompy "otwartego" odpowietrznika automatycznego?

 

Nawiasem mówiąc, ten zawór zwrotny przy 3D nie powinien tam być. Przy drugim mieszaczu (TZM) ZZ jest dobrze zamontowany.

 

post-51897-0-72748400-1515407495_thumb.png

 

PS: Dodatkowo nie podoba mi się podłączenie tego wymiennika płytowego, Jak i sam pomysł zasilania czterech pomp z "kolektora" PP 32 (PP25 ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.