Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nagłym skokiem ciśnienia.


Barto216

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam pewien problem z moim kociołkiem mianowicie ciśnienie w instalacji patrząc na manometr z niewiadomej mi przyczyny skacze. Moja instalacja składa się z 4 pomp.

Pompa Wilo Pico 1-4 zasilanie CWU

Pompa Wilo Pico 1-6 zasilanie kaloryferów

Pompa Wilo Pico 1-4 pompa obiegowa kotła

Pompa Wilo Star Z Nova - cyrkulacja

 

Układ składa się z 12 kaloryferów przy czym z 2 pseudo instalator podpiął podłogówkę [ korytarz, kuchnia, 2x lazienki ] dom jest 2 piętrowy. Nie ma rozdzielacza.

 

Proszę o informację co możeby być przyczyną takiej sytuacji. Jeżeli podałem za mało informacji to też proszę o info. Nadmienię, że dzieje się to wtedy gdy piec działa w trybie pompy równoległe. Po przełączeniu pieca na tryb letni nie ma takiego zjawiska.

 

 

https://youtu.be/psb6iDEDZ1U    - link do filmiku przedstawiającego problem. Z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że pompy walczą o wodę , możliwe zbyt małe średnice zasilania przed pompami , brak zaworów kierunkowych . Może być potrzebne sprzęgło ale za mało widać instalację wiec trudno coś więcej powiedzieć .Przydał by się jakiś rysunek tego rozwiązania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak na szybko udało mi się coś takiego z pamięci nabazgrolić. Jak tylko wrócę z pracy to jeszcze zagadnę dokładnie jak to jest podłączone. Jeśli masz jakieś uwagi to proszę pisz. Dodam jeszcze, że piec to Defro Agro Duo Uni R 20 KW a bojler to Elektromet wymiennik wody WGJ-S FIT stojący 220l 066-22-106

 

 

schemat instalacji.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Barto216 napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak na szybko udało mi się coś takiego z pamięci nabazgrolić. Jak tylko wrócę z pracy to jeszcze zagadnę dokładnie jak to jest podłączone. Jeśli masz jakieś uwagi to proszę pisz. Dodam jeszcze, że piec to Defro Agro Duo Uni R 20 KW a bojler to Elektromet wymiennik wody WGJ-S FIT stojący 220l 066-22-106

 

 

schemat instalacji.png

Raczej niemożliwe żeby to tak ktoś podłączył , masz 3 obwody +1 kotłowy a w każdym musi być inna temperatura , bojler nigdy za zaworem 4d . Czy 4d jest ze sterowaniem czy ręcznie go ustawiasz ? ach i znowu te  4 d do wszystkiego i do niczego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.