Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za wysoka temperatura podajnika.


karol1232705

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. jestem posiadaczem kotła Witkowski 19 kw z sterownikiem timela.  mam problem z temperaturą podajnika jak widać na zdjęciu jest 47 stopni, to bardzo dużo. Myślałem że mam lewe powietrze w podajniku ale wszystko uszczelniłem łącznie z rurą ślimaka która łączy całość z piecem i dalej to samo.Żar się cofa za bardzo. Wrzuciłem fotki z ustawieniami , doradźcie co mam zrobić aby temperatura spadła (przepraszam za jakość fotek ale mam stary telefon).

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać wydaje się że przedobrzyłeś z podawaniem w trybie czuwania 8s co 5 min, dużo! Piec za długo stoi w tym trybie, dokładane są nowe porcje węgla. Dmuchawa nie chodzi i nie chłodzi również podajnika, a ciąg kominowy też robi swoje ciepło oddawane jest na palnik i taki efekt. Ta dawka powinna być minimalna max 2s co 8 lub 1 co 4 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt. Trzeba samemu dobrać aby ogień na palenisku był właściwy. Tu kolejne pytanie a jaki jest właściwy. Na pewno nie pomarańczowy, czerwony czy różowy, nie porywisty nie postrzępiony. No to teraz co zostaje? Jasno żółty, żółty, łagodny ale nie za leniwy. No to chyba tyle.😁 A tak na marginesie osobiście nie uznaje tego wynalazku na dmuchawie w postaci przesłony, uważam że lepiej dobrać to biegami %. Ktoś inny może jednak być innego zdania i też może mu to odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki. Jaki jest czas podawania i przerwy. Dalej ile piec stoi w czuwaniu po dogrzaniu do temperatury zadanej i o ile przebija tą temperaturę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ekogroszku nastawy weryfikacja

Zobacz w tym temacie, są zdjęcia ale i dyskusja może znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzial bym problem w ustawieniu nadmuchu.Poki wystarcza 4% w min.mocy,to 60% w max.jest za dužo.Poki 60 w max.mocy jest okej,potym min.mocy odpowiada 18-20%.Tež widze na zdejcjach kociol w czuwaniu,poki dobro ustawisz nadmuchu,to nie bedzie czuwal,tylko modulowal z moca i staly przeplyw powietrza nie pozwala na przegrzewanie podajnika.Pokrywa dmuchawy calkowo odkryc,lub zdemontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie mocy palnika teraz masz min 4 max 60(zdjęcie) te parametry możesz zmieniać. Kolega @bercus sugeruje że moc max 60 może być za duża w stosunku do zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 ustawienia powietrze i skala wentylatora.Skala jest ukryta pod trybem instalatora i dobieramy dla mocy silnika w dmuchawie.Poki jest okolo 40W skala jest okolo 18-60.Poki jest okolo 80W skala jest okolo 7-28.Potym ustawiamy powietrze dla min. i max.mocy i možemy troche zwiekszac jego zakres- 10-90,bo mamy juž w szkali wybrany optymalny fragment mocy w jakim bedzie dzialac ustawienie "powietrze".

I liepiej dac zdejcje informacyjne.Wejdz w menu-info-i prawo gore mala  ikonka i  i jest poza tym na ekranie kompletny opis wszystkich ustawieni.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jescze nie ma skali dmuchawy w ustawieniach? Poki nie ma,to polecam oprobowac 5-7/25 bo dmuchawa w tym przypadku bedzie miala mocy isto 75-80W.

I wydlužaj max.czas przekrocz.temp. na maximum,ktore dane oprogramowanie pozwoli.Niech pracuje i nie spada po 10 min by przy minimalnym przestapieniu zadanej zbytno w podtrzymanie i nie brudzi kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach walki nadal utrzymuje się temperatura 46 stopni. Nawet odkręciłem blaszkę pod paleniskiem i wyczyściłem miejsce gdzie powietrze przechodzi do paleniska wtedy temperatura zaczeła spadać nawet do 39 i po chwili znowu żar się cofnął i temperatura znowu jest 46 stopni.

Czujnik temperatury sprawdziłem. Jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie z tego wnioski ? Ano takie że ustawiona min dawka powietrza jest za mała. Teraz pytanie ,co chłodzi palnik ano powietrze !!! Ustaw min na przykładowo 15. Przy ustawieniu 2% na wystarczy aby rozżarzyć palenisko a nie je schłodzić. 

Edytowane przez 1mps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 przy tej dmuchawe to huragan dla 10% mocy. Okolo 5-8 jest okej. 18-21 Jest dla dmuchawy 45W.Podaj zdejcje jak to wyglada na palniku przy niskiej i wyzszej mocy,zerknij tež na moc tej dmuchawy,bede na naklejke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa jest 80

Przy małym powietrzu żar sie cofa. Przestawiłem powietrze na palnik min 20 max 50 zobaczymy co będzie. Do tego ściągnąłem pokrywę z dmuchawy.

Nie przyznałem się wcześniej ale to się zaczeło dziać jak zdjąłem kosz i wymieniłem ślimaka przed świetami. Tylko że dałem orgynalne uszczelki pod kosz i w miejscu łączenia rury z piecem. Wydaje mi sie że dokręciłem dobrze  ale jak nic nie pomoże to będę zmuszony to rozkręcić i dać silikon uszczelnaijący wysokotemperaturowy.

sprostowanie "przestawiłem powietrze min 20 max 60"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdemontowac kosz z powrotom jest pare minut roboty,usczelka užylem samoklejaca okienna ktora znalazlem w domu i žaden problem.I nie jest bezpieczne,možne odpalic caly kosz.Palnik-podajnik mam silikon samochodo silnikowy.Problem jest w niesczelnosci-cofa žar. Takie dmuchanie to dužo i strata kominowa.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność - cofa żar, na pewno ??? W jaki sposób ? Ta nieszczelność musiała by być bardzo duża a na palnik szła by tylko minimalna dawka powietrza Żar może się obniżyć w 2 przypadkach ,kiedy podaje za małe dawki lub kiedy są za duże przerwy dodając do tego mały nadmuch promieniowanie cieplne nagrzewa palnik a ruch spalin ogranicza się do ciągu przez dmuchawę. Więc zwiększenie obrotów jest jak najbardziej uzasadnione.

Po co rozbierać, świeczka w koło uszczelek i dmuchawa na max. Jak jest nieszczelność będzie widać po płomieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preciež tu nie chodzi o taka niesczelnosc,že by brakowalo tlenu.Tu chodzi o to,že jakas mala niesczelnosc powoduje skierowanie tego powietrza w rure podajnika w strone kosza,czym pozwoli rozpala opal w kolanu,czy rurze i nie pozwoli zbalansowanie cisnienia i eliminacju tego stanu.Poki jest mala,to w wiekszych mocach slimak može by wypchal tego paliwa rozpalonego.Na niskich,bo jest teraz cieplo nie jest takie przesuniecie opalu w rurze i žar cofa.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.