Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa kaisai 14kw monoblok


matys070891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam pompę kaisai 14kw monoblok i problem w tym że sprężarka pompy cały czas pracuje na prawie pełnej mocy między 10-12kw. A różnica temperatury na zasilaniu a powrocie utrzymuje się 7°C. Wydaje mi się że coś jest nie tak, w ciągu 2 miesięcy pobrała już 3kKW wg mnie to bardzo dużo. Do pompy podłączony bufor 200l i zbiornik CWU 300l (temp. CWU 47°C). Gdy pompa pracowała na krzywej to w cieplejsze dni było za ciepło i od wtórnie w chłodniejsze za zimno. Może coś poradzicie mogę wrzucić zdj. Tylko powiedzcie jakie(czego).

Ps. Firma która montowała już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2023 o 15:39, matys070891 napisał(a):

Witam posiadam pompę kaisai 14kw monoblok i problem w tym że sprężarka pompy cały czas pracuje na prawie pełnej mocy między 10-12kw. A różnica temperatury na zasilaniu a powrocie utrzymuje się 7°C. Wydaje mi się że coś jest nie tak, w ciągu 2 miesięcy pobrała już 3kKW wg mnie to bardzo dużo. Do pompy podłączony bufor 200l i zbiornik CWU 300l (temp. CWU 47°C). Gdy pompa pracowała na krzywej to w cieplejsze dni było za ciepło i od wtórnie w chłodniejsze za zimno.

Jak duży i jak ocieplony dom ogrzewa pompa? Różnica temperatury zasilanie-powrót zależy od kilku czynników. Może po prostu obieg płynu jest zbyt powolny. Jeśli pompa źle pracowała ,,na krzywej", to może trzeba było zmodyfikować przebieg krzywej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2023 o 15:39, matys070891 napisał(a):

Wydaje mi się że coś jest nie tak, w ciągu 2 miesięcy pobrała już 3kKW wg mnie to bardzo dużo.

3000 kWh w ciągu 2 miesięcy przy tej mocy pompy ciepła w domu średnio izolowanym pewnie o powierzchni gdzieś 200 m to może być całkiem realny wyniki przy temperaturze utrzymywanej w pomieszczeniach na poziomie 21-22*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.