Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Ciepło Z Gazu Jest Zimne - Tak


gtoni

Rekomendowane odpowiedzi

A są takie? Od 1kw do np 30kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opale oszczędzają, na zdrowiu nie!!! znam takich co 16 w domu całą zimę i chodzą w polarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz inna kwestia. Kociol moduluje od np 3kw pracuje np 20 godzin dziennie. Zużuwa gazu Xm3 pobór mocy przez kocioł to mp 100w wentylator, zaworki, pompa,elektonika itd. Do tego jeszcZe ze 2 pompy mieszacze i inne zabawki np 100w kociol płynnie moduluje gaz to wącha a prądu to sporo łyknie. Eko śmieciuch polknie jeszcze wiecej miażdżony wegiel przez podajnik dmuchawa silowniki zaworow 3d i 4d ze 3pompy. Czy ktoś analizuje to pod tym względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak analizowalem. U mnie miesieczny pobor pradu przez kociol to koszt 15-20 zl ( tylko pompa z kotla, brak sprzegla mieszaczy czy dodatkowych pomp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xetol tzn że masz zwykła pompę 40W. Przy elektronicznej miałbyś znacznie mniejsze zużycie.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam  elektroniczną, która chodzi 24h/dobę 7 dni w tygodniu z mocą minimalną 72%. Pobór mocy za grudzień w granicach 13 zł. Te 15-20zł pisałem w zaokrągleniu, żeby rzucić obraz na pobór prądu przez sam kocioł.

 

Żeby nie było, tutaj możesz poczytać coś więcej o kotle, który mam zainstalowany buderus gb192;

 

  • Moc modulowana w zakresie do 1:10
  • Paliwo: gaz ziemny E (Lw, Ls) lub gaz płynny LPG
  • Dotykowy panel sterowania BC30 z czytelnym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym LCD
  • Z energooszczędną elektronicznie modulowaną pompą c.o. o współczynniku efektywności energetycznej EEI ≤ 0,23
  • Wersje 15, 25 i 35 kW z wbudowanym zaworem trójdrogowym
  • Front kotła wykonany ze szkła tytanowego Buderus
  • Dotykowy panel sterowania zintegrowany z frontową obudową kotła
  • Możliwość montażu regulatora RC300FA w kotle
  • Skrajnie wysoka sprawność i efektywność energetyczna
  • Wymiennik ciepła z nierdzewnego stopu aluminium-krzem z zastosowaniem technologii ALU plus
  • Rozwiązania ułatwiające i przyspieszające montaż, uruchomienie i konserwację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie i jeszcze do tego mieszaczki i pompki i jest 40zl miesięcznie. Nie wspominając juz o pompach biegowych chodzących na 3 biegu po 100w na łeb bedac szcześliwym posiadaczem pompy 32/80 marki fer.. ktora była za głośna i zarła z 250w po zamianie na pompe jak to określił guru tego forum na prlowski blok pobiera 50w i pracuje cichutko dodatkowo pracuje w 2 taryfie wiec pod względem prądożernosci wypada jak 25/40 elektroniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci poeksperymentuje z cichym wentylatorem z kompa podwieszonym do zyrandola, by

wymuszal staly obieg powietrza.

gtoni

Tu raczej chodzi o zjawisko promieniowania, które daje uczucie ciepła. Ale w pełni się zgadzam, że inaczej odczuwa się ciepło pomimo tej samej temp w pomieszczeniu przy pracującym kotle, jak w trakcie jego postoju gdy grzejniki są zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć od siebie tylko tyle , że wszystkie osoby które znam i ogrzewają domy gazem , dziwnym trafem nie lubią zimą ciepła :) a temp jaką mają w domach to max 20* i to w święta .Za to bardzo lubią chodzić w grubych swetrach i papuciach :) .

 

Odnośnie odczuwania ciepłą .

 

Człowiek traci najwięcej ciepła poprzez promieniowanie cieplne , także ogrzewając swoje mieszkania na zasadzie , jestem w domu grzeje , a jak w pracy to wyłączam , na noc wyłączam , tak na prawdę grzejemy sam powietrze które nie akumuluje ciepła , reszta domu ściany , podłogi , i wszystko co akumuluje ciepło jest zimne .

Dlatego jak wyłączymy kaloryferki powietrze po chwili staje sie chłodne i odczuwamy zimno , bo nasze ciało nie jest nim ogrzewane i zaczyna promieniować do zimnych ścian itp  .

Natomiast jeśli budynek jest ogrzewany  ciągle , akumuluje ciepło i nawet po wyłączeniu ogrzewania nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu cieplnego  .

 

Dla przykładu latem 15* i biegamy po dworze na krótkim rękawie czy tam w bluzie,  ale już późna jesienią przy 15*nosimy kurtki , 

Latem ziemia i otoczenie( budynki , asfalt itp) ma wyższa temperaturę niż  jesienią , a temp 15* to tylko temperatura powietrza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam gazem, lubię ciepło i mam ciepło: 22-23,5. W domu grzeję ze stałą temperaturą 22/24h bez obniżeń.

Ja znam osoby, które ogrzewają węglem i mają w domu po 18 stopni i wynika z tego dokladnie tyle samo co z palenia gazem. Grzejesz masz ciepło!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy materiał budowlany akumuluje ciepło. Meble, podłogi, tynki, beton, ceramika tak. Ale bazobeton i płyty kartonowe gipsowe już nie tak bardzo że wskazanie na brak akumulacji cieplnej.

Mieszkałem w domu z klasycznego pustaka a teraz swój mam z gazobetonu i to zupełnie inny komfort cieplny. Ma to swoje plusy i minusy. Mnie osobiście pasuje gdyż szybciej uzyskuję zadaną temperaturę. Nie mam co prawda gazu ale zawór 4d w połączeniu z pogodówką daje na instalacje taka temp jak dobrze podłączony piec gazowy.

 

Edit.

Też znam osoby które to w ramach oszczędności wyłączają piec lub znacznie zmniejszają zadana temperaturę.

Parę osób na moją sugestię przestało to robić w efekcie ich rachunki za gaz spadły niestety nie wiem jak bardzo. I tu niestety bardzo duże znaczenie ma z jakiego materiału jest dom czy mieszkanie.

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam węglem , chociaż żałuje że nie wybrałem gazu z racji wygody no i tam gdzie mam teraz kotłownie mógłbym mieć np pralnie .

W domu mam min 23,5 do 25* :) w pomieszczeniach gdzie sie przebywa , w sypialni 22-22.5 dla mnie osobiście to za gorąco zwłaszcza ze wszędzie podłogówka , ale 2 kobiety w domu to zmarzluchy :) , na ekonomię nie narzekam , za cały rok ogrzewania domku 120m2 pow. użytkowej , wraz z grzaniem CWU wydaje max 2tyś zł .

Kotłownie mam całkowicie sterowalną przez internet , w pokojach bezprzewodowe czujniki temp + wilgotności , mieszanie wody na podłogę pogodowe , 4d+ siłownik 

Podgląd kotła w stopce .

 

Niestety przy węglu trzeba doliczyć obsługę :( , kurz itp . 

 

Proszę o osoby które ogrzewaja domy o podobnym metrazu gazem o podanie rocznych kosztów CO + CWU , dom  30cm pustak ceramiczny + 10cm grafit + poddasze 20cm wełna isover super mata , około 135m2 podłogówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pisząc gazobeton masz na myśli tzw belit?

Jeśli tak to się mylisz. To materiał który tez świetnie spisuje się jako akumulator cieplny.

Dla z obrazowania tego zachęcam do obserwacji placu składowego fabryki. Ja mieszkam właśnie w miejscu gdzie znajduje się zakład Solbetu.

Po wyrośnięciu wsadu ( wygrzewane są w autoklawach) i jego pokrojeniu bloczki oddają ciepło jeszcze prze pare ( ze składów unosi się para wona) dni mimo ze składowane są na powietrzu.

Inny przykład :

Odwiedź budowę w surowym stanie np. Po zimie i popsuj dłuższa chwile nawet dzień w takim budynku. Mimo ze powietrze ma już znośna temperature to w środku jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli Solbet lub ytong to typowy gazobeton. To co podałeś to raczej silikat.

Sam budowalem dom więc wiem jak ten materiał się zachowuje.

Nie porównuj gazobetonu mokrego i suchego. A uwierz mi różnica jest bardzo duża.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nie pisze o silikacie pisze o belicie.

Bezwładność ciepła budynku wybudowanego w tej technologi jest bardzo duża porównywalna do muru z ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Grzejesz masz ciepło!!!!

Dokładnie o tym pisałem, podczas grzania występuje promieniowanie (częściowo pomijając temp w pomieszczeniu), które w dużej mierze odpowiada za komfort cieplny. Kocioł pracuje, temp w domu 22*C - jest ciepło. Pomieszczenia nagrzeją się do 23*C, kocioł się wyłącza, grzejniki stygną i zaczynam odczuwać chłód - brak promieniowania od grzejników. Dlatego też wolę aby kocioł cały czas pracował z min temp niż z wyższą, a okresowo - pomijając już ekonomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o promieniowanie dlatego przy kominku tak miło. Z tego względu zostawiłem kaloryfery żeliwne . Grzeję gazem i mam spokój chociaż jest trochę drożej. Podajnik też bym pewnie chwalił jakby się dobrze paliło i nie było problemów. Stop mówię kotłom rozpalanym raz dziennie bo sam wiem co to znaczy. Pomijając komfort to te lokomotywy rozpalane na zimno najwięcej dają w komin  dlatego strach wychodzić po południu z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.