Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A może piec na drewno ?


rodhaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Są to kotły z końca lat 90(mam test z badań w Monachium z 1997 roku) o identycznej budowie komory dopalającej co buderus logano s 231-25.  Sprawność nieco niższa(82-86%) od aktualnych modeli.Zakres mocy tx 25 to 16-33 kw. a tx 40 od 33-52 kw. z palnikami kol. mac65 już wyjaśnił.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowe szczeliny palników posiada viadrus u24,mój ma 3, uważam że są lepsze jak jeden wielki/otwór/ palnik np.pod wiszącym Wymiennikiem, tak jak zauważył mac65 żeby, można było regulować wysokość palników było by super,ja wysokość reguluję dodatkowym rusztem,sprawdza się doskonale szczególnie w okresie przejściowym.

Edytowane przez janjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janjan

3 palniki czyli 25 kW. Ruszt dodatkowy zmniejszający wysokość warstwy palącego się paliwa w przypadku grewna grubego raczej ma mały wpływ na moc paleniska ale juz przy drobnym paliwie sprawdza sie super . Trzeba tylko pamiętać o zamknięciu przepływu powietrza pod dodatkowym rusztem na drodze do palnika bo wtedy droga PP  na skruty prosto w wymiennik . Oczywiście wtedy brak dymu ale tylko pozorny bo spaliny idą w dużym nadmiarze powietrza spod rusztu .

A U24 super i na drewno tylko droga spalin troche krutka do takiego paliwa i przydają się przeszkadzajki pomiędzy żebrami wymiennika wydłużają trochę drogę spalin a najważniejsze że urywają płomień . Łatwo można sobie taki labiryn zrobić w wymienniku z pasków blachy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przepraszam że troszeczkę nie na temat ale doczytałem tu że któryś z panów pisał tu o przeróbce camino na drewno. Planuję to samo ale chciałbym spalać drewno tradycyjnie,ale palić dużymi szczapami.Dużymi coby spalało się powoli jak w kominku i żeby nie trzeba było stosować do tego bufora (nie stać mnie :unsure: ).Nagryzmoliłem w innym wątku moją wizję przeróbki - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2390-camino-kwd3/?p=169765

Piszę tu bo nie widzę nigdzie na forum podobnych tematów (może i ślepy już jestem?) Jakby ktoś coś gdzieś kiedyś widział na ten temat dajcie cynk nawet na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat zawiera już kilka ciekawych przekrojów kotłow na drewno. To może go odgrzejemy.  Tym razem ciekawostka, nie kocioł, ale piec. Do spalania całych pni. Bo właściwie po co rąbać?  Przy dorzucaniu opału użytkownik ma przy okazji trening strongmana.

sprucestove.jpg

Więcej zdjęć na stronie: http://www.gizmag.com/spruce-stove-log/29863/

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga powietrza b, długa (to dobrze bo całe ciepło zostaje w piecu) a więc komin może być niedogrzany więc słaby "zug". Dodatkowy wentylator wyciągowy albo czapa kierunkowa (nie wiem jak się to nazywa) powina pomóc. Ja mam VIGAS 25. chętnie pomogę w rozwiązywaniu problemów,  a miałem ich sporo. Teraz chodzi jak ta lala :))

Nie mogłem sobie darować żeby nie pokazać tej konstrukcji dla tych którzy budują , przerabiają czy modyfikują swoje kotly do opalania drewnem.

Proponuję zwrócić uwagę na miejsca podawania powietrza w tym kotle .

No i oczywiście adres strony dla zainteresowanych

http://www.rei-sanitär.at/biovent.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na jakiś  foto reportaż . Jak kocioł sie sprawuje , czy pracuje z buforem i ile ogrzewa no i to co zawsze nurtuje to wymiary dyszy palnika dla 25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.