Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko, że wczoraj żeby się nie  martwić co będzie w nocy na Skarbku resztkę zasobnika (pół worka) wieczorem wywaliłem i zapodałem mój regularny groch i przy wyciąganiu z zasobnika było pełno kamieni i kawałków drewna - jak dla mnie masakra jak na oryginalny i nie tani opał, nie wspomnę o drutach które pokazywałem na fotkach kilka tygodni wcześniej, no ale temat zakończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś to reklamować. Szczególnie że jak widac nie był to odosobniony przypadek

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że więcej tego masz, ale w sumie dobrze byłoby założyć temat choćby coś w rodzaju 'co można znaleźć w oryginalnym ekogroszku skarbek' ;)

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, staryk napisał:

'co można znaleźć w oryginalnym ekogroszku skarbek'

I nie tylko:))))   Zobacz tu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, YaroXylen napisał:

Uniwersalna zasada dla każdego aby palić oszczędnie: ustawiać jak najmniejszą ilość powietrza potrzebną do prawidłowego spalenia podanej dawki paliwa, płomień powinien być pomarańczowo-żółtawy spokojny(żywy), biały poszarpany(dynamiczny) to za dużo wiatru, żółto-czerwony (leniwy) z kopcącymi końcówkami już za mało powietrza. Oczywiście również zależy to od opału.

Pozdrawiam. YARO

Możesz zerknąć na mój wentylator? Jaka moc i jak klapka najlepiej? Teraz 35% przesłona z 1,5cm

IMG_20190107_190549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc masz na wentylatorze 83W to duża dmuchawka, ale tobie chodzi chyba o ustawienie w sterowniku mocy dmuchawy to trzeba dobrać, klapka ma być otwarta jakby się zamykała to nawet gumką recepturką złap, najlepiej przestawić obciążnik dźwigienki na stałe otwarcie, jeśli chodzi o przesłonę na wlocie wentylatora to trzeba dobierać do tego co się obecnie dzieje.

A jak teraz idzie proces spalania, płomień popiół spieki etc...?

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bez zmian, regularnie osiąga zadaną, delikatne spieki kruszą się w dłoni, kolejna 1s przerwy dodana, jeszcze niedopałki są, z nadmuchem nic nie grzebię, jest dobrze, spalanie na dziś 30kg, więc znośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trzymaj i jak coś to jeszcze wydłużaj ale patrz żeby żar nie poszedł za głęboko :)

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracam z problemem zlepów z niedopału

Od wrześnie paliłem grochem który nie sprawiał problemu, zamówiłem kolejną partię i od połowy stycznia problemy

 

IMG_20200125_073509.thumb.jpg.cdaded41e3dcfafd5c5311738c0c44cf.jpg

Z lewej strony robi się wielki zlep i wywala go na zewnątrz, to widok z 10h palenia

IMG_20200125_074042.thumb.jpg.0674ccd1c405687052e73d4da4ee2ccc.jpg

IMG_20200125_074054.thumb.jpg.d319849e1120f51705a5ca312847dec7.jpg

Kombinowałem już od kilku dni różne nastawy, nadmuchy, przesłony, ciągle to samo

Kanały mam drożne bo ogólnie jak pogrzebaczem wszystko wyrównam to pali się ładnie i równo

IMG_20200125_090403.thumb.jpg.771e08a32bb1b74ec605ae6d26bc2874.jpg

Najgorszy wg. jest moment podtrzymania, jak jest w trybie pracy to względnie da się uregulować spalanie, chociaż i tak widzę tendencję do lepszego spalania od strony nawiewu.

Ale jak już przejdzie w podtrzymanie i startuje ponownie w tryb pracy to wtedy po postoju robi się ten wielki glut i się już tak ciągnie jak na pierwszych zdjęciach.

Na poprzedniej partii węgla było dobrze bo 3 miesiące paliło się bardzo dobrze, węgiel na pewno inny bo miał więcej popiołu ale spalał się bardzo dobrze.

Teraz popiołu jest bardzo mało ale robią się te zlepy. Ogólnie piec osiąga zadaną bez problemu

Nastawy ogólnie miałem 4s/70s, nadmuch 33% przesłona na 1cm, zadana 65st

Teraz próbowałem nadmuch 20%, 25%, 37%, przesłone odchylałem, przysłaniałem, przerwę zwiększałem, zmniejszałem, ciągle to samo

Teraz ustawiłem 2s/30s naduch 30% żeby może wzruszać węgiel ale po godzinie dalej to samo, wywala na lewą stronę gluta

 

 

Edytowane przez mafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, wracam co dwóch latach ze stałym problemem

Temperaturę na układ steruję zaworem 4D z uwagi na brak głowic na połowie grzejników.

Póki temperatura na zewnątrz utrzymuje się do max 5st. na plusie jest w miarę OK i mam palenie opanowane.

Jak tylko temperatura spada do 0 i poniżej, wtedy zaczyna się jazda widoczna m.in. na zdjęciach ze starego posta i na tym poniżej z dzisiaj.

Ogólnie cały problem polega na ciągłym przerzucaniu węgla z lewej strony retorty - przeciwnej do strony z której dochodzi nawiew z wentylatora. Jakiego podawania bym nie ustawił zawsze wywala lewą stroną węgiel niespalony. Otwory w retorcie drożne i czyste, korona uszczelniona, piec corocznie rozbierany, czyszczony.

Poniżej przykładowe efekty korekt:

- jak wydłużam przerwę to z prawej strony kopiec się zapada bo piec długo dochodzi do zadanej i węgiel się wypala całkowicie w tym miejscu a lewa strona zawalona niespalonym węglem jak na zdjęciu poniżej

- jak przerwa jest krótsza to jest kupa niespalonego węgla na całej retorcie - oczywiście na lewej stronie też i po całej nocy wszystko niespalone spada do popielnika

Przyznam że walczę z tym od 2017 roku czyli od kiedy posiadam piec. Za każdym razem jakoś się w końcu udaje ucelować w ustawienia i jakoś sezon przepalam, ale nawet jak spiszę ustawienia to za rok one już niestety się nie sprawdzają.

W okresie październik-listopad ustawienia 4s/80s dmuchawa 32%

Potem zaczyna się jazda z przerwą od 60s do 75s i dmuchawa 32-37% i niestety nic nie poamaga

Piec normalnie dochodzi do zadanej (65st), w domu ciepło ale niespalony węgiel wkurza na maksa, przebieram, przesypuję i spalam ponownie ale chyba nie na tym to polega

Może ktoś pomoże ogarnąć??

 

IMG_20211212_124656.jpg

IMG_20200125_073509.thumb.jpg.cdaded41e3dcfafd5c5311738c0c44cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się o koronę i talerz nowego typu. Korona jest przysłonięta od strony nawiewu a talerz ma nawiercone otwory.

 Może to cos pomoże.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starych dyskusji w wątku o aktualizacjach wynika, że w Eko Lux trzeba wymienić talerz, koronę, kolano (nie ma otworów), turbinkę zamienić na małą i wgrać 3.6.3. Czy to samo da się zrobić w starym duo by mieć efekt jak w nowym kotle-nie wiem. Duo chyba nie jest obłożony ceramiką, łącznie z deflektorem. No i pytanie o sens ekonomiczny, jeśli kocioł nie ma 5 klasy.

Ja bym zaczął od wyczyszczenia całego kanału powietrznego i kolana, korony, talerza. Przytkane kanały lub kolano zarośnięte nagarem też może dać taki objaw.

 

 

 

 

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał, kolano, talerz rozebrany i czyszczony latem. Zero nagaru, wszystko w najlepszym porządku, wszystkie kanały powietrzne w bardzo dobrym stanie.

Takie spalanie i przewalanie na lewą stronę jest od pierwszego roku użytkowania pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie taca miała zaspawane 2 okienka od strony wentylatora (całkowicie, ale ma też otwory po obwodzie, których w starych nie ma).

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.