Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO OPTIMA KOMFORT EKO


syriusz24
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Daćko,

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś  miał jakieś pytania odnośnie tego kotła to chętnie coś podpowiem 

 

Pozdrwaiem 

Wojtek 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tez jestem bardzo zadowolony Kocioł ma bardzo duża  sprawność i  bez większych problemów bardzo czysto spala nawet drewno iglaste Węgla jeszcze nie próbowałem ale jak z drewnem daje rade to z węglem powinno byc tylko lepiej 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Tak drewno pali się świetnie nawet iglaste pali się bez dymu Ale oczywiście trzeba palic na pełnej mocy. Ale to w każdym kotle tej klasy. No i oczywiście trzeba sie nauczyć Palić bo ten kocioł w pewnym stopniu też zgazowywuje  paliwo I jak utworzysz warstwę żaru to tak naprawdę  co bys nie włożył do tego kotła spali się czysto  A wyiary 22kw ma 36cm szerokosci  na 31cm i wysoki na 50cm  Węglem jeszcze nie paliłem ale myślę ze  będzie tylko lepiej 🙂 Aha i sprawność wydaje się też spoko bo choćbym nie wiem jak palił to nie udało mi sie przekroczyć 170 Stopni  spalin a tak normalnie oscyluje ok 140 Myślę ze na węglu na podtrzymaniu będzie to ok 100 stopni Jak będziesz potrzebował to nagram ci jakiś filmik 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, syriusz24 napisał(a):

22kw ma 36cm szerokosci  na 31cm i wysoki na 50cm 

36 cm w środku? czyli polana max długie 30-34cm? chyba że też dobrze pali się wrzucając polana na stojąco? bo drzwiczka wydają się małe ale to chyba kwestia przyzwyczajenia podrzucania drzewa.

Jaka temperatura w piecu musi być optymalna żeby tej smoły nie wytwarzało? wiem że podstawa to suche drzewo 🙂

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 85 stopni wody w wymienniku smoła sama sie rozpuszcza i spływa w doł oczyszczając komore zasypową, jeśli palisz nizej to bedzie sie gromadzić tak czy tak. Trzeba raz na jakiś czas przegonić aby sie sam oczyścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam . Jestem pod wrażeniem 😉 . Myślę nad tym patentem co Pan. Drewno pali się świetnie fakt ale Oryginalna przegroda jest za mała na drewno na węgiel ok .  Myślę nad ta przegrodą Panie Wojtku . Co do przegrody to te same wymiary co oryginalna na węgiel ? tylko z przedłużeniem ? bo ja mam 17 KW . Mój kocioł   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tak oryginalna przegroda zostawia zbyt małe palenisko i sie drewno zawiesza do wegla jest ok A ja zrobilem wymiary generalnie jak oryginal tylko z drutu 12mm przez co nie wisi w powietrzu jak oryginalna tylko opiera sie o ruszt ja dlugosc tak wymierzylem ze od sciany od szamotu do poczatku przegrody dalem 22.5 cm i testuje juz jest zdecydowanie lepiej Teraz moze soe znajdzie jakas madra glowa na tym forum jak najlepiej wyregulowac powietrze  przy stosowaniu tej przegrody Ale moze powoli wspolnymi silami cos sie uda wymyślić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.