Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

usunęli ^^

 

Zajrzałem w Twój manual i faktycznie nie ma tego w 550-tce. Ja u siebie mam histerezę w nadzorze i chyba mogę ustawić do 30st. 

a widzisz, może dlatego u Ciebie nadzór włącza się raz a nie jak u mnie praca - nadzór - praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to kwestia ustawień serwisowych.

Ja mam starszy sterownik i domyślnie mam ustawione:

- min praca: 2sek

- max praca: 4sek

- min przerwa podawania: 10sek

- max przerwa podawania: 60sek

- min went roboczy: 20bieg

- max went roboczy: 39bieg

- min obroty: 750 rpm

- max obroty: 2250rpm

 

...ale w tych ustawieniach nadmuch jest za mocny, zmieniałem go, ale nie pamiętam już jak :PP

W tych ustawieniach w nadzór idzie mi tylko raz.

 

Masz nowszy sterownik to może coś w nim innowacyjnego wymyślili :) jednak działanie PID jak dwustan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... i w tych ustawieniach to mam 30% większe spalanie niż w manualu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też serwis sasa mówił rok temu o potrzebie otwierania drzwiczek dolnych.

dołączam się do pytania dziadka. masz rozszczelnione drzwiczki dolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant Sasa powiedzial mi  aby dolne drzwiczki zamknac ale luzem zostawic tą klapke. Co czlowiek to inne wskazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant Sasa powiedzial mi  aby dolne drzwiczki zamknac ale luzem zostawic tą klapke. Co czlowiek to inne wskazania

 

dla mnie to kpina z klienta, który płaci za piec 10 kawałków i jest zostawiony samemu sobie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to kwestia ustawień serwisowych.

Ja mam starszy sterownik i domyślnie mam ustawione:

- min praca: 2sek

- max praca: 4sek

- min przerwa podawania: 10sek

- max przerwa podawania: 60sek

- min went roboczy: 20bieg

- max went roboczy: 39bieg

- min obroty: 750 rpm

- max obroty: 2250rpm

 

...ale w tych ustawieniach nadmuch jest za mocny, zmieniałem go, ale nie pamiętam już jak :PP

W tych ustawieniach w nadzór idzie mi tylko raz.

 

Masz nowszy sterownik to może coś w nim innowacyjnego wymyślili :) jednak działanie PID jak dwustan? 

Ten PID wchodzi w nadzor po osiagnieciu temperatury o 5 stopni wkieszej niz zadana. Czy wiesz moze jak zmieniac ustawienia PID w sterownikach Techa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PID wchodzi w nadzor po osiagnieciu temperatury o 5 stopni wkieszej niz zadana. Czy wiesz moze jak zmieniac ustawienia PID w sterownikach Techa?

co prawda nie do mnie to pytanie ale w 550-tce mamy tylko do wyboru zmianę mocy kotła i parametry dolnej i górnej korekty wentylatora.

tylko tymi zmiennymi ustawiamy ilość paliwa i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie do mnie to pytanie ale w 550-tce mamy tylko do wyboru zmianę mocy kotła i parametry dolnej i górnej korekty wentylatora.

tylko tymi zmiennymi ustawiamy ilość paliwa i powietrza.

Powiedzieli mi to samo: prasa w nadzorze nie działa histereza. Z tymi drzwiczkami na dole też jaja bo poprzednio jak dzwoniłem to miały być zamknięta A dziś mam otworzyć na ok 1.5cm Do tej pory tj przez miesiąc pracował w Pid dziś włączyłem pracę ręczną i zobaczymy. Po godzinie palenia miałem pełny popielnik niespalonego pelety i mnóstwo smoły! Kazali zmienic ustawienia na 4 sek podawania 10 przerwy ,zobaczymy wiecorkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PID wchodzi w nadzor po osiagnieciu temperatury o 5 stopni wkieszej niz zadana. Czy wiesz moze jak zmieniac ustawienia PID w sterownikach Techa?

Do ustawień serwisowych możesz się dostać kodem 5162. Tylko przed zmianą zapisz ustawienia (np. na kartce), aby się dało do nich wrócić jakby co.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam że po dwóch cyklach na ustawieniu ręcznym wygląda to obiecująco, a mianowicie podtrzymanie trwa 36-37min A praca 8min. Dużo lepiej niż w pid, tam miałem średnio 20do25. Co prawda więcej żre przy rozpalany bo 3sek na 10 ale spróbuję to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 14kW były podawane tu na forum gdzieś ustawienia 2 na 10, lub 3 na 15, lub 4 na 20.

Spróbuj ustawić zadaną c.o. na 65st oraz histerezę c.o. 10st. Mi trzyma 1,5h w podtrzymaniu oraz 12 min w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 14kW były podawane tu na forum gdzieś ustawienia 2 na 10, lub 3 na 15, lub 4 na 20.

Spróbuj ustawić zadaną c.o. na 65st oraz histerezę c.o. 10st. Mi trzyma 1,5h w podtrzymaniu oraz 12 min w pracy.

Zaraz sprawdzę, byłoby super! Taka praca to byłaby szczytem moich marzeń .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, zrobiłem tak jak mówiłeś odniosłem temp do 65 i histereze do 10 i owszem rozpalanie to 12min ale podtrzymanie tylko 30???? Słabo spała pelet, ogień też trochę krótki. Pan z serwisu stwierdził że mało paliwa dostaje dlatego krótki i muszę zwiększyć dawkę do 3/10. Zostawiam na noc zobaczę rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw moc wentylatora, aby płomień był tak jak pisałem w poście #80 tego tematu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24509-sas-bio-efekt-23-kw-tech-st-550-z-pid-pellet/page-4?do=findComment&comment=345426

Jest jeszcze kwestia ustawienia zaworu, aby dawał minimum potrzebnego ciepła na odbiornik. Ty masz podłogówkę, to nie bardzo wiem jak tu doradzić temperaturę ;)

 

Jak lepiej idzie 3/10 to tak zostaw i testuj. Temp. spalin max do 160st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zaworem 4d jest polka którą pcha na rozdzielacze góra-dół niestety rozdzielacze nie udało mi się pstryknąć bo bateria w tel padła, jutro zrobię. Zrobiłem jeszcze fotkę popielnika, bardzo źle teraz spala. Nie wiem czemu, może za dużo paliwa i nie zdąża spalić? Może zmniejszyć dawkę A popracować nad wentylatorem? Wcześniej na pidzie palił idealnie. Zwiększe jutro nadmuch do 30% teraz 25% może to pomoże

post-76825-0-20692900-1515448153_thumb.jpg

post-76825-0-71653100-1515448305_thumb.jpg

post-76825-0-79578600-1515448382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas pracy 2s/10s i spala ladnie bo zmniejszylem wentylator (17bieg), przy wiekszym biegu wyrzucalo niedopalone fragmenty (do zadanej 65st dochodzi w 12 minut). Wchodzi w podtrzymanie i temp jeszcze troche rosnie bo do okolo 70 dochodzi, a potem spada do 55st ze wzgledu na histereze 10st.

 

W podtrzymaniu mam 3s/3m, ale szczerze mowiac trzyma tak okolo 40minut. Nie obrazilbym sie gdybym podtrzymanie nieco wydluzyzl do choc szczerze mowiac nie mam pomyslu jak. Nie mam silownika na zaworze 3d wiec kombinuje tam manualnie (otwarty na 30% mniej wiecej).

 

Ogolnie i tak jest lepiej niz w PID :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas pracy 2s/10s i spala ladnie bo zmniejszylem wentylator (17bieg), przy wiekszym biegu wyrzucalo niedopalone fragmenty (do zadanej 65st dochodzi w 12 minut). Wchodzi w podtrzymanie i temp

jeszcze troche rosnie bo do okolo 70

dochodzi, a potem spada do 55st ze wzgledu na histereze 10st.

 

W podtrzymaniu mam 3s/3m, ale szczerze mowiac trzyma tak okolo 40minut. Nie obrazilbym sie gdybym podtrzymanie nieco wydluzyzl do choc szczerze mowiac nie mam pomyslu jak. Nie mam silownika na zaworze 3d wiec kombinuje tam manualnie (otwarty na 30% mniej wiecej).

 

Ogolnie i tak jest lepiej niz w PID :D[/quote

A jaki masz powrót na kotle bo to jest ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w graniacach 40-45 stopni. Musze jednak cos zrobic zeby ten wynik poprawic (czesto przewija sie opcja pompy kotlowej na powrocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w graniacach 40-45 stopni. Musze jednak cos zrobic zeby ten wynik poprawic (czesto przewija sie opcja pompy kotlowej na powrocie).

A to nie masz ustawionej konkretnej temperatury? Rozumiem że masz wyłączną ochronę powrotu. Jeśli zwiększysz powrót o parę stopni znacząco zwieszy ci się czas podtrzymania. Musisz tylko uważać żeby temperatura na podłogówce nie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie masz ustawionej konkretnej temperatury? Rozumiem że masz wyłączną ochronę powrotu. Jeśli zwiększysz powrót o parę stopni znacząco zwieszy ci się czas podtrzymania. Musisz tylko uważać żeby temperatura na podłogówce nie spadła.

Mam zawor 3d, ktory jest zamontowany w ponizszym schemacie (przestawilem bo wczesniej bylo inaczej). Nie posiadam silownika. Tak jak pisalem obecnie mam otwarty zawor na 30%. Ciekawi mnie jakby sytuacja wygladala gdybym otworzyl go na 100% i temp na grzejnikach regulowal glowicami. Temp podlogi jest regulowana przeze mnie innym zaworem, zreszta wyglada to tak jak na zdjeciu ponizej (to starsze zdjecie, teraz mam zawor 3d ustawiony tak jak w zdjeciu obok).

post-70588-0-71821800-1515496373_thumb.jpg

post-70588-0-50607200-1515497083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.