Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mocy minimalnych jakie powinny być ustawienia?

Co ciekawe, swego czasu dostałem od Recalartu fabryczne ustawienia dla mocy max (paliwo "pellet") dla mojej 17stki i tam było 2/4. Teraz mam 3/12 i pytanie czy warto zmieniać na 2/6 lub 3/9?

Spróbuj bo inaczej nie będziesz Wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robik, jak liczysz te kW? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku w/g tabeli, którą kiedyś na szkolenie udostępnił mi technolog  z Sasa :) może coś się  zmieniło ? sprawdzę - ale chyba raczej nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku :PP

aaa... tabela... myślałem, że jakoś MJ/kg przerabiasz przez podawanie, przerwę, kowersję jednostek i wychodzi kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem propozycję zmiany sterowania na Techa - chyba wrócę do tego tematu jak będę w Techu i w Sasie , bo Recalarta już mam w jednym palcu (chyba ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś, ale rozśmieszyłeś ;-) a sposób zapisu nicku jest w stylu h4x0r ;) "Dziadek" jest już zajęty ;)

 

 

Kiedyś miałem propozycję zmiany sterowania na Techa - chyba wrócę do tego tematu jak będę w Techu i w Sasie , bo Recalarta już mam w jednym palcu (chyba ) :D

Nie bardzo nadążam :P

--

Wiesz co, jak tak patrzę na dostępne opcje ustawiania w trybie manualnym to stwierdzam, że założenie TECHa było takie, że nikt z tych ustawień nie będzie korzystał ;) a jedynie z "PID" :) które też nie do końca jest zoptymalizowane... wgrałem przed chwilką aktualizację oprogramowania z września 2017... ale jakoś nie widzę różnic w ustawieniach. Może Serwis Techa mi odpowie co tam zmienili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś, ale rozśmieszyłeś ;-) a sposób zapisu nicku jest w stylu h4x0r ;) "Dziadek" jest już zajęty ;)

 

 

Nie bardzo nadążam :P

--

Wiesz co, jak tak patrzę na dostępne opcje ustawiania w trybie manualnym to stwierdzam, że założenie TECHa było takie, że nikt z tych ustawień nie będzie korzystał ;) a jedynie z "PID" :) które też nie do końca jest zoptymalizowane... wgrałem przed chwilką aktualizację oprogramowania z września 2017... ale jakoś nie widzę różnic w ustawieniach. Może Serwis Techa mi odpowie co tam zmienili ;)

Przejdź na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Posiadam piec Sas Bio efekt 17kw i także chciałbym się z wami podzielić info na temat jego użytkowania. 

Chciałbym was zapytać o temperaturę na wyjściu z pieca podczas jego pracy, bo u mnie momentami dochodzi do 230 stopni.  Rozmawiałem z kilkoma osobami jedni mówią że dobrze tak ma być,  a z kolei inni twierdzą że energia ucieka w komin i przy pracy powinno być koło 130-150 stopni. Stąd moje pytanie, czy piec tak powinien palić? Czy jest coś źle ustawione. Korzystam z trybu z Pid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kocioł bio efekt 17kw wraz ze sterownikiem pokojowym tech st-292. I chciałbym zapytać użytkowników tego oto kotła jak mają je ustawione bo u mnie pomimo założenia sterownika spalanie wcale nie spadło a wręcz wzrosło, idzie mi średnio 30kg na dobę pelletu gdzie temperatury na zewnątrz wcale nie są takie niskie a co będzie jak spadną do -10? Dom 6 letni, ocieplony po podłodze 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. 

Dziś chłopaki kończyli montaż mojej kotłowni. W związku z tym ze ja nie mieszkam aktualnie w okolicy budowy domu roboty nadzoruje teść i nie mogę sam doglądać. Proszę was Panowie o ocenę tej instalacji na podstawie zdjęcia (tylko takim dysponuje na ta chwile). Czy podajnik jest dobrze zamontowany?. W domu jest 100% ogrzewania podłogowego.

 

post-75088-0-73211900-1512056842_thumb.jpg  Nie wiem czemu zdjęcie odwrócone się dodaje.

Edytowane przez brychu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od września 2017r piec SAS BIO EFEKT 14KW, Tech 550 z PID. Dom ocieplony, 150 m2.

Obecnie spalam 6 worków pelletu na 4 dni. Piec pracuje z PID.

 

Czy jest sens wyłączenia PID. Czy można uzyskać wtedy niższe spalanie. Jeżeli tak to jakie należy wprowadzić ustawienia.

 

Na stronie SAS jest do pobrania aktualizacja sterownika Tech. Co daje taka aktualizacja ?

 

W jaki sposób policzyć/ustalić moc z jaką pracuje piec ?

 

Wiem ze to dużo pytań, ale to mój pierwszy piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pochwalę się moim sposobem na zmniejszenie spalania - liczę się z tym że posypią się gromy na moja głowę - ale co tam   :P


mam piec SAS Bio efekt 23 KW, ( dom 240 mkw, nieocieplony), spalanie przy ustawieniach fabrycznych oraz przy wszelkich możliwych moich modyfikacjach, próbach, nieprzespanych nocy, wypitego piwa   :D wahało się w okolicach 50 - 55 kg na dobę, przy czym w nocy od godz 21 do 5 rana piec jest wyłączony gdyż metodą prób i błędów wyliczyłem że w czasie nocy , nie grzejąc domu piec zżera około 10 kg peletu sam dla siebie.


W akcie desperacji ( wbrew logice)  wgrałem ustawienia tj ustawiłem w menu ustawienia dla pieca Efekt 14 KW - i o dziwo piec się " uspokoił" tj nie wiem jak to nazwać , przestał się " szarpać" , szybko grzać. Spalanie spadło ( na razie - jeszcze testuję) na około 40 kg/doba , dodam że piec grzeje dom i wodę ( 300 l). Temp zadana pieca to 60 stopni, wody 50 stopni. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że w menu serwisowym zmieniłeś mu moc na 14kW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. a w 550-tce nie ma możliwości doboru mocy (20%, 50% itd.) z menu instalatora? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki -ktory wskaznik temperatury kotla jest bardziej wiarygodny? Ten elektroniczny na sterowniku czy ten analogowy wmontowany w gornej czesci kotla (obok sterownika)? U mnie zauwazylem rozbieżność w kategorii ok 10stopni i nie wiem czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki -ktory wskaznik temperatury kotla jest bardziej wiarygodny? Ten elektroniczny na sterowniku czy ten analogowy wmontowany w gornej czesci kotla (obok sterownika)? U mnie zauwazylem rozbieżność w kategorii ok 10stopni i nie wiem czy to normalne.

...aż z ciekawości u siebie zobaczyłem ;-) wiesz, ja nie mam takiej różnicy. Wyświetlacz pokazuje mi 68st, a na tym analogowym jest na 70-tce, czyli dość podobnie. Może się sprężynka u Ciebie popsuła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój bio slim 23 kw na Pid około 32 kg prubuje zejść bez Pid do 20 może 16 :)

Jak się uda zejść to się podziel :) ja aktualnie na manualnych jadę i mam tak z 22-23kg/doba. Jak włączyłem PID to skoczyło mi na 33kg, pomimo, ze poprawiłem mu wentylację (ta domyślna jest za mocna). Hmm... w ustawieniach serwisowych jest możliwość wybrania granulacji. Niby ta drobna jest bardziej na owies.... ale na grubej to wywala pellet z paleniska i płomienia nie ma... może ta drobna by była odpowiednia? takie tam rozmyślania... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie dane odnośnie pieca, sterownika oraz co grzeje jest pod moim awatarem :) walczę z tym sterownikiem 3-ci sezon z różnymi wynikami i z róznymi podpowiedziami od forumowiczów https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20550-sas-slim-17kw-muli-flam-na-pellet/page-7?do=findComment&comment=335155

Na podstawie tematu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18782-multifun-sas-slim-29-kw-na-pellet/page-73?do=findComment&comment=338374

własnych obserwacji, itd... 

Aktualnie mam ustawione tak:

MANUALNE: CZAS PRACY - 2s, CZAS POSTOJU - 8s, CZAS PRACY W PODTRZ. - 3s, CZAS PRZERWY W PODTRZ. - 2min 15s., WENTYLATOR - 23 BIEG, CZAS PRACY W PODTRZYMANIU 10sek, CZAS PRZERWY W PODTRZYMANIU 2min15sek

MANUALNE: RUSZT - 4 min, RUSZT W PODTRZYMANIU - 15min, histereza CO - 10*

 

Praca jest ustawiona pod mój palnik. Praca na inne moce palników można znaleźć w tym linku drugim. W pierwszym chyba swego czasu podałem pod 14kW.

Jeżeli chodzi o podtrzymanie to w ten sposób kocioł mi nie gaśnie. Nie mamy recalarta, który w swoich ustawieniach ma większą kontrolę nad podtrzymaniem żaru, ale jak rozmawiałem z ludźmi to niektórym też działa podtrzymanie wzięte z Recalarta, tj. 8s co 6min

Nadmuch trzeba dobrać indywidualnie, tak aby płomień był jasny długi, niedymiący i niepostrzępiony.

Tak to by wyglądało ;)

Minus manuala jest taki... że kocioł szybciej się brudzi ;/

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.