Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wczoraj wyszlo 43.2 kg

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj ruszyłem z projektem PID zmniejszenie spalania.

Jako że posiadam bufor i chcę go aby piec na parametrach zbliżonych do 100% mocy nagrzał mi bufor pozmieniałem ustawienia w trybie serwisowym.

Czyli ustawiłem moc podawania i czas zbliżony do ustawień kotła na 14 Kw gdyż taki posiadam i teraz próbuję korygować wentylator min i max obroty tak żeby nie dymiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale ja już jestem bardzo zadowolony z ustawień opracowanych przez dziadka jak na dom nieocieplony to myślę że spoko

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im nas więcej to może szybciej do czegoś fajnego dojdziemy ;) PID ma taką zaletę, że kocioł mniej się brudzi :) a jakby udało się go jeszcze opanować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że jednak się troche wiecej popiołu na wymienniku pojawilo jeszcze go w sobote podczyszcze to zobacze co i jak a wlasnie jak czesto czyscicie swoje kociołki?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też idę czyścić smoka, staram się co zasobnik ale nie zawsze się udaje. No i kupiłem odkurzacz kolejny (juz trzeci) i mam nadzieje że ten już da se radę z popiołem :) Z odkurzaczami też cala historia... 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model jesli mozna wiedziec ?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, breaku napisał:

U mnie wczoraj wyszlo 43.2 kg

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Jak ty to obliczasz?

 

Jeśli chodzi o odkurzacz ja kupiłem odkurzacz kominkowy i na razie się sprawdza. Coś w tym stylu

 

https://allegro.pl/odkurzacz-do-kominka-popiolu-2000w-3w1-warsztatowy-i7151817646.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1256542&ev_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Odkurzacze+piorące+i+przemysłowe&gclid=EAIaIQobChMIyvGA76yI3wIVRMYYCh0ZHgslEAQYASABEgKmZPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypie 8 workow po 15kg zeszlo mi 36% na dobe no to po podstawieniu do wzoru 100% 120kg x to 36% czyli 43.2 kg;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie 3 tygodni grzeje nowy, niewykończony dom takim piecem ( tle ze 17 kw)

Grzałem PIDem ale wciągało ok 2 worków na dobę (czyli 40kg).

dom ok 140 m2 tylko podłogówka plus garaz 32 m2 grzejniki

temperatura waha się ok 13-15 *C (garaż sporadyczne ogrzewanie - puszczam ciepło na parę minut co pół godziny).

Od wczoraj jadę na nieco zmodyfikowanych ustawieniach manualnych podanych przez Dziadka i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, breaku napisał:

Jaki model jesli mozna wiedziec ?

Tu trochę historii - najperw miałem taki z Juli za 79.99 i tego dziada trzeba było wyłączać i szorować ze trzy razy w ciągu jednego zabiegu czyszczenia aż w końcu silnik się spalił jak żona go kiedyś dorwała :) No to kupiłem separator do popiołu bez silnika, taki co się podłącza pod normalny odkurzacz. Ale podobna historia z zapychaniem się filtrów i szorowaniem, plus w kotłowni już się robiło ciasno.  No i teraz zamówiłem taki podobny jak Lisek napisał ale ten ma jeszcze otrząsacz filtra więc kiedy moc spada wciskam guzik i trrrrrrrrrrr filter troche sam się trzepie, można dalej dziać. 

To taki https://allegro.pl/odkurzacz-przemyslowy-kominek-gruz-2000w-3x-filtr-i7535461591.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting-desktop

Wczoraj go wytestowałem u teściów na wielkim śmieciuchu (pałą przeważnie drzewem ale też bywa różnie) noi dał rady świetnie wybral dwa worki popiołu z syfem. A przed chwilą skończyłem swego bio efekta czyszczić i też jestem zadowolony. Miałem przy tym jasne spodnie i nawet bardzo się nie uświniłem :) 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczoraj o spalaniu pelletu że 3 worki to dużo. Od wczoraj siedzę i czytam całe forum od początku post za postem. Mój kocioł  sas bio efekt 17 kw pracuje od maja tego roku. Wygrzewal dom po budowie. Teraz mieszkamy i odkąd zaczęły się chłodniejsze dni zaczął palić ok 3 worków na dobę czasem ciut mniej czasem ciut więcej. Zanim znalazłem to forum robiłem z kotem chyba wszystko. Mnóstwo rzeczy o których piszecie. Uchalane dolne drzwiczki, zwiększana i zmniejszania temperatura spalin zmiana czasów podawania wentylacja no wszystko. I skutki były praktycznie nie zauważalne. Za wyjątkiem jednej zmiany. Temp spalin. Kiedy zrobiło się chłodniej a temp spalin była na 120 stopni piec nie był w stanie dojść do zadanej 60 stopni. Zwiększenie na 220 pomogło ale też zwiększyło spalanie do 3 worków. Stąd moje wnioski kieruje w stronę tej zmiennej, może ilość spalanego opału można najlepiej wyregulowac tym parametrem. Muszę zejść do 2 worków na dobę. Podawaj ie swoje sugestie a ja dodam fotki z moimi ustawieniami. 

IMG_20181204_223346.jpg

IMG_20181204_223612.jpg

IMG_20181204_223315.jpg

IMG_20181204_223603.jpg

IMG_20181204_223546.jpg

IMG_20181204_223204.jpg

IMG_20181204_223538.jpg

IMG_20181204_223155.jpg

IMG_20181204_223323.jpg

IMG_20181204_223338.jpg

IMG_20181204_223330.jpg

IMG_20181204_223629.jpg

IMG_20181204_223622.jpg

IMG_20181204_223531.jpg

IMG_20181204_223147.jpg

IMG_20181204_223523.jpg

IMG_20181204_223139.jpg

IMG_20181204_223514.jpg

IMG_20181204_223131.jpg

IMG_20181204_223346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie jestem przed zakupem dzieki za porade

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriters a jak dobrze ocieplony dom?

U mnie na spalanie duży pozytywny wpływ miało docieplenie strychu, w tej chwili docieplam okna dachowe bo tam są mostki termiczne (wnętrza jeszcze mam developerskie tzn glify do wykończenia, ściany do malowania, podłogi tam... itditp) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z magikami z sas. Twierdzą że nikt z nas nie dojdzie przy obecnych warunkach atmosferycznych do parametrów spalania lepszych niż na PID. Częsta zmiana siły wiatru więc i ciągu w kominie zmiana temp z plus na minus wilgotność itp. Może i to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, breaku napisał:

Sypie 8 workow po 15kg zeszlo mi 36% na dobe no to po podstawieniu do wzoru 100% 120kg x to 36% czyli 43.2 kg;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

To tylko mogę ci pogratulować obliczeń które są błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kriters napisał:

Jestem po rozmowie z magikami z sas. Twierdzą że nikt z nas nie dojdzie przy obecnych warunkach atmosferycznych do parametrów spalania lepszych niż na PID. Częsta zmiana siły wiatru więc i ciągu w kominie zmiana temp z plus na minus wilgotność itp. Może i to prawda. 

Zależy pod jakim kątem ekonomiczności to śmiem twierdzić że prawda ale ta trzecia czyli GÓWNO PRAWDA. 

A to nie wiedziałem że PID mierzy ciągi w kominie i wilgotność.

To jak to wytłumaczysz że przestawiając na manualne ustawienia mamy o co najmniej 30% mniejsze spalanie niż na PID.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jest błąd?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriters Magicy z Sasa to tacy raczej teoretycy ;) w praktyce, tak jak Liskowi, spalanie mniejsze mam na manualnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, miwanow napisał:

@Kriters a jak dobrze ocieplony dom?

U mnie na spalanie duży pozytywny wpływ miało docieplenie strychu, w tej chwili docieplam okna dachowe bo tam są mostki termiczne (wnętrza jeszcze mam developerskie tzn glify do wykończenia, ściany do malowania, podłogi tam... itditp) 

Ściany 20 cm styropian, poddasze 15 cm wełna isover miejscami 20 cm wełny, fundamenty ocieplone, podłogowa ok80m2 kaloryfery wszystkich 16 sztuk ale nie wszystkie jeszcze działają. Brakuje tylko w domu jeszcze drzwi wewnętrznych i w tym upatruje największy problem. Jak wszystkie będą założone to dam znać jak ze spalaniem. Narazie w PID pobawię się temperatura spalin. Wg ludzi  z sas nie ma się co obawiać temperatury powyżej 200 stopni. Nie smoli i nie osadza się sądzą w okresie zimowym oczywiście. Bo w lato chyba bez sensu dawać taka temp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko mogę ci pogratulować obliczeń które są błędne.
No oczywiscie ze 100%_120kg i dalej 36%_x no innego nie widze

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, breaku napisał:

To gdzie jest błąd?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Po pierwsze zbiornik jest kalibrowany ręcznie przez ciebie czyli zasypujesz pełny i wciskasz kalibracji jak się skończy wciskasz że zbiornik pusty. I za każdym razem wciskasz że zbiornik że jest pełny. Sterownik oblicza zużycie na podstawie czasu przez który był zbiornik opróżniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile tyle zeszło Ci przy ustawianiu procentów :) u mnie wychodzi 1% = ok. ~1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.