breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #476 Opublikowano 5 Grudnia 2018 U mnie wczoraj wyszlo 43.2 kgWysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
lisek311 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #477 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Od wczoraj ruszyłem z projektem PID zmniejszenie spalania. Jako że posiadam bufor i chcę go aby piec na parametrach zbliżonych do 100% mocy nagrzał mi bufor pozmieniałem ustawienia w trybie serwisowym. Czyli ustawiłem moc podawania i czas zbliżony do ustawień kotła na 14 Kw gdyż taki posiadam i teraz próbuję korygować wentylator min i max obroty tak żeby nie dymiło. Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #478 Opublikowano 5 Grudnia 2018 No nie wiem ale ja już jestem bardzo zadowolony z ustawień opracowanych przez dziadka jak na dom nieocieplony to myślę że spokoWysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Dzi4d3k Opublikowano 5 Grudnia 2018 #479 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Im nas więcej to może szybciej do czegoś fajnego dojdziemy ;) PID ma taką zaletę, że kocioł mniej się brudzi :) a jakby udało się go jeszcze opanować... Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #480 Opublikowano 5 Grudnia 2018 No powiem Ci że jednak się troche wiecej popiołu na wymienniku pojawilo jeszcze go w sobote podczyszcze to zobacze co i jak a wlasnie jak czesto czyscicie swoje kociołki?Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Pawel24ng Opublikowano 5 Grudnia 2018 Autor #481 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Ja raz w tygodniu w sobotę przeważnie a co ile czyściciel cały piecWysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
miwanow Opublikowano 5 Grudnia 2018 #482 Opublikowano 5 Grudnia 2018 (edytowane) Właśnie też idę czyścić smoka, staram się co zasobnik ale nie zawsze się udaje. No i kupiłem odkurzacz kolejny (juz trzeci) i mam nadzieje że ten już da se radę z popiołem :) Z odkurzaczami też cala historia... Edytowane 5 Grudnia 2018 przez miwanow Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #483 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Jaki model jesli mozna wiedziec ?Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
lisek311 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #484 Opublikowano 5 Grudnia 2018 (edytowane) 3 godziny temu, breaku napisał: U mnie wczoraj wyszlo 43.2 kg Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Jak ty to obliczasz? Jeśli chodzi o odkurzacz ja kupiłem odkurzacz kominkowy i na razie się sprawdza. Coś w tym stylu https://allegro.pl/odkurzacz-do-kominka-popiolu-2000w-3w1-warsztatowy-i7151817646.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1256542&ev_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Odkurzacze+piorące+i+przemysłowe&gclid=EAIaIQobChMIyvGA76yI3wIVRMYYCh0ZHgslEAQYASABEgKmZPD_BwE&gclsrc=aw.ds Edytowane 5 Grudnia 2018 przez lisek311 Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #485 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Sypie 8 workow po 15kg zeszlo mi 36% na dobe no to po podstawieniu do wzoru 100% 120kg x to 36% czyli 43.2 kg;) Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Pabloxx Opublikowano 5 Grudnia 2018 #486 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Te % nie zawsze są tymi samymi % Cytuj
PaTru1986 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #487 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Ja od prawie 3 tygodni grzeje nowy, niewykończony dom takim piecem ( tle ze 17 kw) Grzałem PIDem ale wciągało ok 2 worków na dobę (czyli 40kg). dom ok 140 m2 tylko podłogówka plus garaz 32 m2 grzejniki temperatura waha się ok 13-15 *C (garaż sporadyczne ogrzewanie - puszczam ciepło na parę minut co pół godziny). Od wczoraj jadę na nieco zmodyfikowanych ustawieniach manualnych podanych przez Dziadka i zobaczymy co z tego wyjdzie. Cytuj
miwanow Opublikowano 5 Grudnia 2018 #488 Opublikowano 5 Grudnia 2018 (edytowane) 1 godzinę temu, breaku napisał: Jaki model jesli mozna wiedziec ? Tu trochę historii - najperw miałem taki z Juli za 79.99 i tego dziada trzeba było wyłączać i szorować ze trzy razy w ciągu jednego zabiegu czyszczenia aż w końcu silnik się spalił jak żona go kiedyś dorwała :) No to kupiłem separator do popiołu bez silnika, taki co się podłącza pod normalny odkurzacz. Ale podobna historia z zapychaniem się filtrów i szorowaniem, plus w kotłowni już się robiło ciasno. No i teraz zamówiłem taki podobny jak Lisek napisał ale ten ma jeszcze otrząsacz filtra więc kiedy moc spada wciskam guzik i trrrrrrrrrrr filter troche sam się trzepie, można dalej dziać. To taki https://allegro.pl/odkurzacz-przemyslowy-kominek-gruz-2000w-3x-filtr-i7535461591.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting-desktop Wczoraj go wytestowałem u teściów na wielkim śmieciuchu (pałą przeważnie drzewem ale też bywa różnie) noi dał rady świetnie wybral dwa worki popiołu z syfem. A przed chwilą skończyłem swego bio efekta czyszczić i też jestem zadowolony. Miałem przy tym jasne spodnie i nawet bardzo się nie uświniłem :) Edytowane 5 Grudnia 2018 przez miwanow Cytuj
Kriters Opublikowano 5 Grudnia 2018 #489 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Pisałem wczoraj o spalaniu pelletu że 3 worki to dużo. Od wczoraj siedzę i czytam całe forum od początku post za postem. Mój kocioł sas bio efekt 17 kw pracuje od maja tego roku. Wygrzewal dom po budowie. Teraz mieszkamy i odkąd zaczęły się chłodniejsze dni zaczął palić ok 3 worków na dobę czasem ciut mniej czasem ciut więcej. Zanim znalazłem to forum robiłem z kotem chyba wszystko. Mnóstwo rzeczy o których piszecie. Uchalane dolne drzwiczki, zwiększana i zmniejszania temperatura spalin zmiana czasów podawania wentylacja no wszystko. I skutki były praktycznie nie zauważalne. Za wyjątkiem jednej zmiany. Temp spalin. Kiedy zrobiło się chłodniej a temp spalin była na 120 stopni piec nie był w stanie dojść do zadanej 60 stopni. Zwiększenie na 220 pomogło ale też zwiększyło spalanie do 3 worków. Stąd moje wnioski kieruje w stronę tej zmiennej, może ilość spalanego opału można najlepiej wyregulowac tym parametrem. Muszę zejść do 2 worków na dobę. Podawaj ie swoje sugestie a ja dodam fotki z moimi ustawieniami. Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #490 Opublikowano 5 Grudnia 2018 No to fajnie jestem przed zakupem dzieki za poradeWysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
miwanow Opublikowano 5 Grudnia 2018 #491 Opublikowano 5 Grudnia 2018 @Kriters a jak dobrze ocieplony dom? U mnie na spalanie duży pozytywny wpływ miało docieplenie strychu, w tej chwili docieplam okna dachowe bo tam są mostki termiczne (wnętrza jeszcze mam developerskie tzn glify do wykończenia, ściany do malowania, podłogi tam... itditp) Cytuj
Kriters Opublikowano 5 Grudnia 2018 #492 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Jestem po rozmowie z magikami z sas. Twierdzą że nikt z nas nie dojdzie przy obecnych warunkach atmosferycznych do parametrów spalania lepszych niż na PID. Częsta zmiana siły wiatru więc i ciągu w kominie zmiana temp z plus na minus wilgotność itp. Może i to prawda. Cytuj
lisek311 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #493 Opublikowano 5 Grudnia 2018 1 godzinę temu, breaku napisał: Sypie 8 workow po 15kg zeszlo mi 36% na dobe no to po podstawieniu do wzoru 100% 120kg x to 36% czyli 43.2 kg;) Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka To tylko mogę ci pogratulować obliczeń które są błędne. Cytuj
lisek311 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #494 Opublikowano 5 Grudnia 2018 (edytowane) 7 minut temu, Kriters napisał: Jestem po rozmowie z magikami z sas. Twierdzą że nikt z nas nie dojdzie przy obecnych warunkach atmosferycznych do parametrów spalania lepszych niż na PID. Częsta zmiana siły wiatru więc i ciągu w kominie zmiana temp z plus na minus wilgotność itp. Może i to prawda. Zależy pod jakim kątem ekonomiczności to śmiem twierdzić że prawda ale ta trzecia czyli GÓWNO PRAWDA. A to nie wiedziałem że PID mierzy ciągi w kominie i wilgotność. To jak to wytłumaczysz że przestawiając na manualne ustawienia mamy o co najmniej 30% mniejsze spalanie niż na PID. Edytowane 5 Grudnia 2018 przez lisek311 Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #495 Opublikowano 5 Grudnia 2018 To gdzie jest błąd?Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Dzi4d3k Opublikowano 5 Grudnia 2018 #496 Opublikowano 5 Grudnia 2018 @Kriters Magicy z Sasa to tacy raczej teoretycy ;) w praktyce, tak jak Liskowi, spalanie mniejsze mam na manualnych. Cytuj
Kriters Opublikowano 5 Grudnia 2018 #497 Opublikowano 5 Grudnia 2018 47 minut temu, miwanow napisał: @Kriters a jak dobrze ocieplony dom? U mnie na spalanie duży pozytywny wpływ miało docieplenie strychu, w tej chwili docieplam okna dachowe bo tam są mostki termiczne (wnętrza jeszcze mam developerskie tzn glify do wykończenia, ściany do malowania, podłogi tam... itditp) Ściany 20 cm styropian, poddasze 15 cm wełna isover miejscami 20 cm wełny, fundamenty ocieplone, podłogowa ok80m2 kaloryfery wszystkich 16 sztuk ale nie wszystkie jeszcze działają. Brakuje tylko w domu jeszcze drzwi wewnętrznych i w tym upatruje największy problem. Jak wszystkie będą założone to dam znać jak ze spalaniem. Narazie w PID pobawię się temperatura spalin. Wg ludzi z sas nie ma się co obawiać temperatury powyżej 200 stopni. Nie smoli i nie osadza się sądzą w okresie zimowym oczywiście. Bo w lato chyba bez sensu dawać taka temp. Cytuj
breaku Opublikowano 5 Grudnia 2018 #498 Opublikowano 5 Grudnia 2018 To tylko mogę ci pogratulować obliczeń które są błędne.No oczywiscie ze 100%_120kg i dalej 36%_x no innego nie widzeWysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Cytuj
lisek311 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #499 Opublikowano 5 Grudnia 2018 1 minutę temu, breaku napisał: To gdzie jest błąd? Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka Po pierwsze zbiornik jest kalibrowany ręcznie przez ciebie czyli zasypujesz pełny i wciskasz kalibracji jak się skończy wciskasz że zbiornik pusty. I za każdym razem wciskasz że zbiornik że jest pełny. Sterownik oblicza zużycie na podstawie czasu przez który był zbiornik opróżniony. Cytuj
Dzi4d3k Opublikowano 5 Grudnia 2018 #500 Opublikowano 5 Grudnia 2018 O ile tyle zeszło Ci przy ustawianiu procentów :) u mnie wychodzi 1% = ok. ~1kg Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.