Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura powrotu


MichalSz31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z temperaturą powrotu kotła. Hydraulik powiedział, że jej nie uzyskam w żaden sposób z czym się nie zgodzę i szukam jakiegoś rozwiązania aby mi to poprawił. Po przeczytaniu kilkunastu postów zakładam że są dwa sposoby do jej wyregulowania. Chciałbym jednak zapytać o opinię was. W załączniku narysowałem na szybko schemat. Pierwszy sposób: przenieść zasilanie podłogówki za zawór 4d a przed pompę, a powrót wpiąć w powrót do zaworu 4d, lub Drugi sposób: Założenie wywalić zawór 4d i założyć sprzęgło za obiegiem CWU. Podłogówkę podłączyć bez zaworu bo mam zestawy mieszające, a na grzejniki dać zawór 3d?  Czy ma to prawo bytu? Co jest bardziej realne i rozsądne?1454902017_InstalacjaCOiCWU.png.65423b0f5af39ee49b883b89e0838d31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do wstawienia pompy kotłowej na powrocie z 4d, rozważałeś tą opcję?

Montaż sprzęgła to moim zdanie przeróbka całkowita instalacji przy kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dogrzewam obecnie powrót przez pompę cwu, i myślę o wstawieniu pompy kotłowej. Z tego forum wyczytałem, że pompa na powrocie z 4D to jedne z rozsądniejszych wyjść w tej kwestii. Na razie możesz uruchomić CWU na stałe, to powinno dogrzać powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sytuacja, gdy mamy tylko podlogowke? Jest mozliwosc jakas mozliwosc? Bo po przemieszaniu instalacji. Powrot ma te sama temp. Co obieg grzewczy. I przez caly czas chodzi pompa ochrony powrotu. Przy postoju kotla strasznie mi go wychladza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalSz31 napisał:

Drugi sposób: Założenie wywalić zawór 4d i założyć sprzęgło za obiegiem CWU. Podłogówkę podłączyć bez zaworu bo mam zestawy mieszające, a na grzejniki dać zawór 3d?  Czy ma to prawo bytu? Co jest bardziej realne i rozsądne?

Dla tego kotła najlepsze rozwiązanie.

 

Tu masz schemat tego

obraz.png.3002c5946128e15a0767d2a603f00f25.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie można zrobić oba sposoby, które opisałeś. W pierwszym jest mniej kasy do wydania chodz więcej ustawien i regulowania i oczywiście montaż pompy na powrocie z 4d do kotla  . A co do 2 to jest raczej jeden z najpewnieszych schematów.  Tylko jest jest jeszcze jedno pytanie, CWU grzejesz latem z kotla czy masz jakieś inne źródło grzania CW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Padła decyzja o zainstalowaniu sprzęgła. Mam jednak jeszcze pytania. Wiedząc że mam op. na parterze i piętrze 2 rozdzielacze z mieszaczami i obieg na grzejniki (pomijając CWU bo to wepnę przed sprzęgłem) jakie sprzęgło zastosować? Z 1 wyjściem i powrotem od strony instalacji i później odchodzić trójnikami na każdy obieg? A może scalić zasilania i powroty od podłogówki(ale to raczej głupie) albo sprzęgło z wyjściem i powrotem na 3 obiegi od strony instalacji? Kolejne pytania odnośnie doboru mocy sprzęgła z czym się borykam. Mam piec SAS BIO SOLID 14KW, 190 m2 podłogówki (1600 metrów rur pex 16) pompy przy rozdzielaczach Grundfos UPM3 FLEX AS 15-70/130 mm. Zasobnik CWU 300 l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.