Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel Online


zaqqu577

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest z ekogroszkiem ale orzech (rusek)z firmy Energo z Bielska w moim zasypowcu wypala się w pył.

 

to widocznie mają inny towar niż 2-3 lata temu, wtedy też miałem okazję spalić 1t. orzecha z tej firmy i tak około 1/4 objętościowo popiołu to były kamienie ...

 

Jak widać wszystko zależy od bieżących (w danym sezonie) dostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem się skończył, po 8 wprowadzili do sklepu nową partię :) Jest ssanie.

 

Ale już niedługo będą wyprzedaże po połowie ceny, bo sprzedawcy bedą chcieli pozbyć się zalegającego im towaru... Trzeba ciepło się ubrać w domu i przeczekać. Już niedługo poznamy prawdę i zwyciężymy, ceny spadną... 4 lata max, góra 8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to walne fotki tego co jest w popielniku i jak wyglada palnik. Jak zagladalem tam rano to delikatnie mówiąc tragedia. Smialo można zebrać łopatą z szuflady i znowu na palnik. I nie ważne co bym zmieniał to nic się nie poprawia. Wczoraj wieczorem dorzuciłem wapna,zobacze czy to cos zmieni. Jak nie to wymieszam worek z innym grochem a jak to nie pomoże to reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem swoją drogą czy ten towar da się zareklamować, tzn na jakiej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ręcznych i z wapnem czy na pidzie?

Na telefonie nie wygląda to tragicznie, powiedziałbym ze nawet całkiem, trochę niedopału i koksu widac ale cudów bym się nie spodziewał.

A jak Twoje odczucia z wapnem i bez?

Mniej się spieka?

Z jakiej ilości opału to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są z palenia na grupowym na sterowniku ecoal jeszcze bez wapna. Próbowałem na ręcznym podajac malo z krótką przerwą i podajc większą dawkę z długą przerwą i wiekszej różnicy nie bylo. Dzisjaj podeślę jak to wyglada z wapnem. Jak patrzylem rano to bylo moze trochę lepiej. Mam juz inny opał i jak wypale co mam w zasobniku to zasypie miksa z wapnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mit o cudownym, uczciwym handlem ekogroszkem pod zacną nazwą Tauron pryska jak bańka mydlana. Pozbywają się hałd odpadów pakując je na najnowocześniejszej linii pewnie do tego przewidzianej. Tylko się trochę im dziwię po co? Psują sobie renomę, są przecież znaczączym operatorem energetycznym z jeszcze większymi aspiracjami (już kilkukrotnie do mnie wydzwaniali,abym ich wybrał jako dostawcę energii), a tak szargają sobie opinię wyrobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nowej mieszance węgla produkowanej od września w zakładzie Tauronu w różowych workach jest zbyt dużo typu 33, co przy intensywnym spalaniu powoduje topienie się popiołu ze słabego węgla i powstawanie szlakii, a przy spokojniejszu spalaniu koksowanie węgla typu 33. Spieki szlakowe zauważyłem u siebie. Sens miałaby mieszanka z Chwałowicami, Silesią, ale nie z Brzeszcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W nowej mieszance węgla produkowanej od września w zakładzie Tauronu w różowych workach jest zbyt dużo typu 33, co przy intensywnym spalaniu powoduje topienie się popiołu ze słabego węgla i powstawanie szlakii, a przy spokojniejszu spalaniu koksowanie węgla typu 33. Spieki szlakowe zauważyłem u siebie. Sens miałaby mieszanka z Chwałowicami, Silesią, ale nie z Brzeszcami.

Czyli to jednak nie pośrednicy psuli ten węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Zastanawiające jest dlaczego węgiel typu 33 ma tak niskie wartości opałowe 25-26 Mjk, a wysoki współczynnik Ri do 20

Bo to panie fachowcu od paliw nie jest sam węgiel typu 33, a mieszanka węgla typu 31.2 o zerowej spiekalności i kaloryczności 22Mj/kg z węglem typu 33 o spiekalności 45-55 wg rogi i kaloryczności 29Mj/kg. 

 

 

Przy workowanym trudno mówić o winie pośredników. 

No nie do końca, bo do września Jaret i Jaret Plus produkowali właśnie pośrednicy, autoryzowani partnerzy Taurona.

Pan się trochę podciągnie i nie spamuje forum żenującą kryptoreklamą. Jak można sobie zrobić taki nick? Prostactwo czystej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o spiekalność było retoryczne - zwracam uwagę, że naturalnie, czyli bez wymieszania trudno uzyskać czysty węgiel o współczynnikach Ri 20 i 25Mjk

W kwestii "pośredników przy produkcji" tu znowu brak zrozumienia i błędne wnioski. Niezależnie czy Tauron samodzielnie produkuje czy zleca podwykonawcy to na nim spoczywa dbanie o jakość, więc nie można zrzucać winę na podwykonawców.

 

Proszę bez wycieczek personalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tauronem miałem farta,że sąsiad potrzebował eko,bo akurat zamontował kocioł i odstąpiłem mu połowę 500kg palety. Ale spalić u mnie te 250 kg to był horror. Ale u niego o dziwo na palniku rynnowym palił się o wiele lepiej niż na mojej stałej retorcie. Fakt,że oboje potem dostaliśmy Prestige Platinum, u mnie szału nie ma, nie jest to czym paiiłem od lat, u niego bardzo fajnie się wypala, jeszcze coś tam poprzerabiał wg instrukcji z netu z podawaniem powietrza. Tylko czemu płacić za wodę. Kupiłem teraz Skarbek  Bobrek i tam jest lekka wilgoć, otwarty worek po 2-3 dniach opał jest suchy.

W tamtym roku kupiłem też tauron i też była kicha, ale po reklamacji Inmex-Piechota zwróiciło 50% kosztów bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@obser, piszesz o tym co na fotce?

Jak Ci się tym pali? Masz jakieś porównanie do innych węgli w sensie mocniejszy, słabszy, więcej/mniej popiołu?

Czy w porównaniu do innych węgli powietrza ubrałeś czy dodałeś czy bez zmian?

 

Jeśli kupiłeś co innego to nie było pytań :).

post-44592-0-48456100-1516012073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam. pali się miodzio, powietrza ująłem, bo w stosunku do drobniuteńkiego Prestige Platinum ten ma o wiele większe uziarnienie, a tym samym przy stałej retorcie powietrze lepiej dmucha. Popiołu nie ma, a jak już to kupeczka "papierosowego". Teraz kombinuję gdzie kupić, bo kupiłem paletę 500 kg. I akurat na mrozik. Temperatura w piecu na życzenie i długo śpi. Fakt, że za ten luksus z transportem przeszło 1200 zł, może gdzieś lokalnie znajdę. Jest wilgotny, ale nie mokry. Jeszcze na worku pisze po śłąsku "Nachajcuj w doma ......"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.