Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No okej,czyli ten tech wpinam do pokojówki nr.2 i struje on zaworem 4D. Tzn dogrzeje sie pokoj no górze i wyłączy tzw.zasilanie na grzejniki (zawór).Koszt 300zł.

Kupuje np.taki sterownik temperatury,ustawiam w nim progi dolny i górny i działa na takiej samej zasadzie.

Czy dobre jest moje rozumowanie?

Screenshot_2018-12-02-12-46-42-228_pl.allegro.png

Opublikowano

Znalazłem ten czujnik na aukcji poczytałem no i na chłopski rozum to masz racje powinno działać do utrzymania temperatury na zaworze.

Cały zestaw z obudową, zasilaczem to będzie około 70 zł a nie 300 

Wydaje mi się jedynie że piec tak jak pisałem będzie się częściej rozpalał bo będzie pilnował wtedy temperatury zaworu a nie pomieszczenia

Opublikowano (edytowane)

Ale to piec pilnuje dwóch pokojówek w jednakowym czasie czy którąś ma za priorytet?

No i w sumie tu mam tylko problem, że piec nie pilnuje zaworu,on dogrzeje cwu ktory tez na nim jest,ale jak sie wody nie korzysta to temp. w cwu sie utrzymuje,a grzejniki sie wychładzają.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Opublikowano

Też mam jedną pokojówkę bo u mnie ten układ się sprawdza.

Może ktoś doda swoją opinie ale wydaje mi się że są traktowane równorzędnie.

Czytałem Twoje poprzednie posty o problemie z dojściem do temp zadanej.

Pozmieniaj czasy przerwy pomiędzy dawkami peletu bo z tego co widzę masz spore zapotrzebowanie na zaworze co 55 to bardzo dużo.

Jeśli chcesz żeby np Co szybciej się dogrzewało to możesz też zmniejszyć temp startu pompy na zaworze co.

Podłogówka powiedzmy niech zaczyna od55 a Co od 48 to taki przykład

Opublikowano

Witam Panowie.mam bioslim 15.do m 140m2 .dół 80m2 podłogówki .góra kaloryfery .to co mnie nurtuje to to że piec jest trochę za duźy na ten domek.i pytanko jest takie czy jak jest przewymiarowany to moźna ustawić moc na jakieś 80%.czy to do tego służy ta regulacja mocy w sterowniku i czy to ma sens.pozdrawiam

 

Opublikowano

Witajcie ponownie.Jak to ktoś tutaj powiedział,im prościej tym lepiej,a wiec: pokojówke mam podpięta bezposrednio pod pompe podłogowki (piec sie tym nie zajmuje),sterownik o ktorym była mowa powyzej,zamontowany za zaworem 4d.ustawiony na 45 st. z histerezą 7st. i wpiete jako pokojowka do pieca.Teraz przez pare dni miaem bez sterownika temp.ktory dzis zamontowalem,piec działał równo, zobaczę jak bedzie teraz.

IMG_20181204_164827.jpg

Opublikowano

Witam, defro bio slim 15kw, użytkowany od lipca tego roku. Dom 140m2 kostka,średnio ocieplony.
Instalacja na grzejnikach z zaworem 4d sterowanym siłownikiem i dodatkowo pokojowym regulatorem temperatury salus091flrt. Ustawienia pieca fabryczne poza mocą (90%) i współczynnikami ( dół wentylatora 2 i góra na 5 ) reszta bez zmian, ochrona powrotu 50 stopni, zadana pieca na 70 stopni na zaworze 4d ustawione 50 na dom. Jeżeli regulator pokojowy daje sygnał ze pokój niedogrzany i np dojście do temp zadanej na regulatorze zajmuje 5h to piec pracuje cały czas w zakresie temp 68-74 i nie wygasza się. Komora spalania nie jest okopcona tylko ładnie siwa. Co ciekawe to nie udało mi się nigdy osiągnąć wyższej temp spalin niż 85stopni ( przeważnie 60-70) , a w ustawieniach minimalna temp jaka mozna ustawić to 120stopni. Palę pelletem od lokalnego dostawcy za 700zł/t , popiół ładny bez spieków. Spalanie oscyluje w granicach 20kg /doba , a przy ostatnich przymrozkach -15  nocy , dochodzilo do 30kg/doba. Zastrzeżeń co do pracy pieca nie mam, może spalanie mogło by być troszke mniejsze ale dom nie jest zbyt dobrze ocieplony więc może stąd takie a nie inne spalanie.

Opublikowano

Ja mam 150m2 też słabo ocieplone. Spalanie masz normalne,  nie masz się czym przejmować. Również jesteś przykładem że można kupić dobry pelet w ludzkiej cenie,  bo niektórzy nie wierzą. 

Opublikowano

Ja mam 130 m2,nie ocieplony,z betonu komórkowego 24cm...teraz mi bierze 20-25 kg.W  domu 22st.Jestem ciekaw jaka bedzie roznica po ociepleniu.

Opublikowano

Ja trzymam w domu 23 stopnie. Różnica w spalaniu peletu jest że tak powiem delikatnie, odczuwalna :)

Opublikowano

Takie pytanie mam: czy rowniez macie problem z niezsypywaniem się pelletu w całości w zbiorniku? Ścianki dolne sa ze skosa a i tak jakby sie klinował i robi sie taki lej w miejscu ślimaka i czujnik woła o pellet a w rzeczywistosci jest połowa zbiornika.

Opublikowano

Mam 2 pelety,  gorszy i lepszy. Gorszy ma 8mm i ma dużo pyłu, który jest odpowiedzialny za tworzący się lej.  W tym lepszym 6mm tego problemu nie ma. Wszystko ładnie śliska się do ślimaka.  Co prawda mam inny kocioł,  ale ppodobny, wysoki górny zbiornik.

Opublikowano

I to by sie zgadzało,mam od lokalnego 6mm,spala sie dobrze,bardzo rzadko jakis tam spiek sie zrobi, ale w workach widac pył.

Opublikowano

Mam pytanie odnosnie spiekow. Kiedy jest to problem i jak to stwierdzic? Z ciekawosci zajrzalem dzisiaj do palnika podczas pracy ( koniec palenia, wydmuch i na koncu czyszczenie mechaniczne ) przed czyszczeniem mechanicznym palnik w 30% pelen byl takiego spieczonego popiolu ktory podczas czyszczenia mechanicznego i wydmuchu rozpadal sie w popielniku na drobne grudki wielkosci max 1cm i popiol. Grudki w palcach rozpadaly sie bez problemu. Czy to normalne zjawisko czy palnik powinien byc pelen jedynie niewydmuchanego popiolu? Ewentualnie co zmienic w ustawieniach zeby nie bylo takiego efektu ( dodac powietrza, zmniejszyc podsyp?) w chwili obecnej mam tak jak bylo fabrycznie , min podsyp 2sec max podsyp 4sec max przerwa w podsypie 18sec .

Opublikowano

Panowie .strasznie mi kopci z płomienia. Mam bio slim 15.chodzi dopiero drugi dzień .popiół nie jest  taki sypki jak na waszych zdjęciach no i czarno w piecu.palę w pid. 

Gość Visitor1230
Opublikowano

Za malo powietrza. I co za tym idzie za niski nadmiar tlenu w spalinach. Gdy poziom schodzi w okolice 6,5% to zaczyna sie wlasnie kopcenie. 

Opublikowano

Kolego A jakimi parametrami to regulować najlepiej 

Opublikowano

Dodaj kilka sekund w maksymalnej przerwie podajnika żeby zmniejszyć ilość peletu w palniku.

Jeśli kocioł nie będzie osiągał temp zadanej po tej zmianie to wróć do obecnej wartości i dodawaj powietrza.

Ładny kolor palnika zależy też od "zetki" w kotłowni.

Opublikowano

Jeżeli nie pomoże dodawanie czasu w przerwie to powietrze podnosić w korekcie went.dolnej i górnej czy sà jakieś inne nastawy?

Opublikowano

Najprościej bawić się współczynnikami dolnym i górnym.

Są też wentylatory w m.serwisowym biegi i obroty ale tutaj zabawy jest sporo.

Proponuje jednak najpierw spróbować dostosować ilość peletu do obecnych ustawień powietrza pomoże Tobie to w mniejszym spalaniu.

Napisz coś jakie jakie masz ustawienia czy masz zetkę w kotłowni

Temat z płomieniem już przerabiany wcześniej na tym forum jak poszukasz to coś sobie znajdziesz.

Opublikowano

Dzięki .współcz.dolny to jest na 9 .górny na 16 .temp spalin max do 85st.inne na stawy jutro napiszę. Zetki nie mam tylko w kominie ta kratka wentylacyjna.pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)

Witam .podaję inne ustawienia. Proszę Panowie  o korektę jeżeli sà złe

Min czas pracy podajnika 1

Max czas 4

Min przerwa pracy podajnika 7

Max przerwa 30

Min went roboczy1: 9

Maxwent roboczy 1:18

Min went roboczy 2: 10

Max :100

Min obroty went 1: 308

Max: 703

współczynnik podajnika wewn: 45procent

Pelet to lava

Edytowane przez Trolik76

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.