Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Grawitacyjne


piotrkierys

Rekomendowane odpowiedzi

Acha to ok
Ale dziwne jest tez to im wyższa temperatura na kotle to jest niższa temperatura powrotu
A jak na kotle jest np. 52c to powrót ma 50 c
A jak na kotle jest np.70c to powrót ma 46c

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji takiego zaworu to nawet 3-5minut, 

Jak jest niska temp na kotle to zaw 3-D nie otwiera się i woda leci w obiegu kocioł - 3D i kocioł a przy wyższych temp zaw 3-D jest otwarty więcej i mogą być wahania temp powrotu zależnie od zapotrzebowania na odbiorach,

Ale generalnie masz OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich
Mam taka pomysł ale niewiem czy warto i licze na waszą pomoc
Chodzi mi oto ze tato teraz prze dzien pali caly czas drewnem (a od 19 do 8 przełącza na pelet ) i dość często wlacza sie alarm przegrzania kotla 95c i trzeba odkręcić grzejniki i czesto musi przykładać do kotla bo wrzuca po jeden-dwa kawalki drewna zeby sie woda nie gotowala
A Chcial bym zamontowac bufor 500 lub 700l mam możliwość kupienia go za 500zl
W domu mam 14 grzejników panelowych 100x60 we wszystkich termostaty i dwie drabinki w łazienkach
Warto montować bufor czy nie
Pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 12:06, piotrkierys napisał:


A jak na kotle jest np.70c to powrót ma 46c

A jak jest ustawiona temperatura na kotle , może ster puszcza więcej na CO i zimny powrót grzejników ma 46 chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc peletem ma ustawione 67
A jak drewnem to regurator ciagu mam ustawiony na 70
A tym zaworem nie steruje żaden sterownik bo to zawór vtc511 55c
Pewnie jest tak jak pisze kolega Sambor
czujnik przeklamujesz kolka stopni

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrkierys napisał:

Chodzi mi oto ze tato teraz prze dzien pali caly czas drewnem (a od 19 do 8 przełącza na pelet ) i dość często wlacza sie alarm przegrzania kotla 95c i trzeba odkręcić grzejniki i czesto musi przykładać do kotla bo wrzuca po jeden-dwa kawalki drewna zeby sie woda nie gotowala

to spróbuj ustawić trochę niżej miarkownik ciągu bo może on dużo przeciąga , a sprawdzałeś czy łańcuszek miarkownika dobrze ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem juz obnizyc temperature na miarniku wtedy bardzoej sie w kotle kisi a i tak czasami dochodzi do alarmu przegrzania kotla dla tego zastanawiam sie nad buforem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak sie zdecyduje na bufor to taki schemat bedzie ok
Czy powrot z bojlera ma byc na takiej wysokości ,bo ja mam bojler 120l poziomy i woda powrotna z bojlera ma kilka stopni mniej jak zasilanie.
8da4fb51f3280d8b8400162ba4d38299.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w lecie jak CW grzejesz?

Jak kotłem to trzeba jakieś obejście bufora wymyślić.

Ten ZZ przy pompie kotłowej do niczego nie jest potrzebny

ZB potrzebny jest na kotle a nie za buforem.

Naczynie przelewowe powinno być większe- 70-80l

 

Edytowane przez sambor
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wode w lecie grzeje kotłem tylko wlasnie mi oto chodzilo zeby jednym rozpaleniem nagrzac wode i ile sie nagrzeje bufor to tyle bedzie, a puzniej powoli bufor bedzie grzal c.w.u Tylko niewiem czy to jest dobry pomysl

Bo teraz bez bufora to trzeba strasznie uważać zeby nie zagotować wody bo bojler, bojler bardzo powoli odbiera 7d5328807687213bd1079a3283beecf2.jpg&key=05bf569a94e9552952c3de081e91fbd7c8f28396545a74949d6c23d77d53edad

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cenne informacje
Jak zrobie tak jak mowisz to nie bedzie tak ze jak sie wlaczy pompa C.W.U a na zasilaniu pompy bedzie 80c a powrót C.W.U bedzie mial 65 , to nie bedzie za bardzo mieszadlo wode w bufoze ,czy to wogule nie przeskadza

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi oto czy jak do buforu od dołu bedzie wplywac goraca woda 50-60c z powrotu c.w.u a bufor u dolu juz bedzie mial np:30c czy to nie bedzie w niczym przeszkadzało

A jak mowisz ze to bedzie dobre rozwiazanie to zrobie tak jak wczesniej napisałeś

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że tytuł wątka to :zasilanie grawitacyjne", przypomniałem sobie, że niedawno widziałem ciekawe rozwiazanie ładowania "krzyżowego" bojlera, grawitacyjno-pompowego wraz z wyczerpującym opisem. Spróbuję odnależć, ewentualnie ktoś mnie uprzedzi :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje
Tylko ze tytul "zasilanie grawitacyjne " tonjuz dawno ten temat zalozylem i w mojej sytuacji nie dalo sie zarobić zasilania grawitacyjnego c.o .
A tera chce podlaczyc bufor ciepla i moze to byc podlaczenie wymuszone bo juz posiadam zasilanie awaryjne UPS

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.