Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Grawitacyjne


piotrkierys

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko święta prawda co pisze papen76. Konsultowałem te Twoje połączenie bufora z kotłem i podpięcie CWU.

2145275031_OperaZrzutekranu_2020-11-16_075137_forum.info-ogrzewanie_pl.png.01bd76bee6d9c86d0587c997dd1a7e09.png

Powrót z bufora musisz wpiąć po przeciwnej stronie  albo wspawać dodatkową mufę nierdzewną z takim kolanem w środku na powrocie,. Gdyż obecnie na czas tak długiego ładowania bufora wpływa to iż powrót masz wpięty na obiegu kocioł- bufor i pompa ładowania bufora zaworu WTC 511 zasysa powrót z grzejników i część tylko z bufora zamiast zasysać tylko z bufora w efekcie czego jest zakłócone ładowanie i uwarstwienie się bufora. Dlatego to tak trwa długo. 

Tu jeszcze ma wpływ pewno zarośnięty wymiennik po spalonym drzewie na ruszcie który nie odbiera tak jak powinien a powinien mieć gołe blachy też robi dużą różnicę.

 By go oczyścić do gołej blachy trzeba użyć tylko i wyłącznie tego środka https://allegro.pl/oferta/sotin-255-rozpuszczalnik-sadzy-szklistej-6947812386

Sama wymiana kotła nic tu nie wniesie do skrócenia czasu ładowania bufora i spalanego przy tym paliwa. 

Poza tym jak pisałem wcześniej musisz obejść bufor w celu ładowania zasobnika CWU bezpośrednio z kotła. To też wpłynie na zmniejszenie spalania.

 W jednym z postów pod koniec sambor napisał Ci jak on to widzi podłączenie bufora do zasilania obiegu CO , w tym miejscu gdzie jest odpowietrznik na górze poprzez wkręcenie trójnika i odpowietrznika ręcznego.

 By nie być gołosłownym masz 2 fotki jak to w u mnie wygląda zasilanie CO i podłączenie bufora oraz powrót z obiegów.

20201116_160441.thumb.jpg.6af5059ec3cd043f62d8d106e9458004.jpg20201116_160456.thumb.jpg.8a9efdec9045106a33e8c11869f13dae.jpg

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc
Robin od góry nie mogłem podłączyć wyjścia c.o na dom bo tam tam jest mufa wspawana 1/2
Dlatego zrobiłem tak jak mam
Ale teraz na to wychodzi ze to jest źle i napewno jak się skończy sezon grzewczy to będę musiał to przerobić tak jak mi radzicie
A jak już przerobię ten bufor i wymienię kocioł na nowy to bufor będzie się szybciej nagrzewal i będzie oszczędność w plecie ?
Kotła nie będę czyścił niewiem czy jest sens bo ja teraz tak palę ze jak jadę do pracy to pali się pellet a wieczorem palę drewnem

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nic nie zmienia - i tu i tu CWU jest z obiegu kotłowego. Co za różnica co jest pierwsze - zasilanie zaworu czy CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na wiosnę będę działał i trzymał się już tego schematu
A od strony grzejników może zostać po staremu, zasysa ciepła wodę z góry bufora a powrót u samego dołu

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin 60 a w takim układzie jak będzie działac pompa do c.w.u.
Teraz u mnie jest tak, posiadam sterownik ecomax850 i moduł B do sterowania buforem, kocioł mi się odpala jak u góry bufoa temperatura spadnie do 40c, a pompa c.w.u się zalancza od temperatury bufora, a teraz naprzyklad kocioł będzie zimny i a bufor gorący to pompa c.w.u będzie przcowac i ciągnąć zimna wodę z kotła a kocioł się nie odpali dopuki nie spadnie do 40c temperatura w buforze

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrkierys Plum to tak rozwiązał , że nie ma odpaleń kotła tylko na , ładowanie bufora  , czy też ładowanie CWU. U mnie jeżeli czujnik CWU zgłosi zapotrzebowanie, odpala się kocioł i w pierwszej kolejności ładowany jest zasobnik CWU ( choć nie ma ustawionego priorytetu) jak na ładuje , pompa STOP, załącza się pompa laddomatu pomimo , że bufor nie jest rozładowany następuje doładowanie bufora tak by nie było niepotrzebnych rozpaleń  następujących po sobie w krótkim odstępie czasu.

W ustawieniach sterownika jest taka funkcja źródło ciepła CWU trzeba wybrać kocioł.

Tak się dzieje w oprogramowaniu sterownika ecomax 850 Toucz 11 xxx.xxx.xxx. Jeżeli u Ciebie jest taki z pokrętłem to musisz go unowocześnić.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin Jednak nie mam takiej opcji w sterowniku niema
To co muszę zrobić żeby uaktualnić sterownik 90fffaa314c3c2fcddbb39c874739dbd.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzisiaj paliłem drewnem w kotle i 2g50m bufor został cały nagrzany prawie do 80c a0ddd2a20ed32f6b7c54d71f87b4f3e1.jpg3333b996c39ab555c9ad93728b93cf18.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, tak to powinno wyglądać. Czyli wygląda na to, że wymiennik za mało wydajny do peletu. Ciekawe jak długo będzie się rozładowywał z 80 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem o czerwone nie pomarańczowe z opisem
76373662240df464c36a06019bdfc024.jpg.6b946fbe621590d9b09dbb019f9084c1.jpg
To jest dolny czujniki w bufoze zamontowany jest 30cm od dołu

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma jeden powrót z bufora z dołączonym powrotem z instalacji. Dlatego tak dziwnie to wygląda. Ale 10 godzin to i tak zacnie. Jak poprawi bufor, będzie to fajnie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem termometr do pomiaru temperatury spalin
Jednak czujnik z że sterownika pokazuje 120c a termometr 190c05bbf383f881b06dbb7b3d21b926ba3f.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich
Mam takie pytanie będę zakładał nowy kocioł na pellet , kocioł będzie podłączony do bufora, bufor muszę trochę przerobić (wcześniej było o tym pisane)
Teraz pytanie do Was jaka średnicę rury zastosować w kotle jet wyjście 5/4
Pozdrawiam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam
Czy rury miedziane fi35 lutuje się tak samo ja np. Rurę fi22
Posiadam tak palnik
https://m.ceneo.pl/50360644


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.