Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, robin60 napisał:

@panczo88 no ma właśnie doczytałem drugi to jako uniwersalny na pewno podłączony pod mieszacz.

@robin60Chodziło mi o sprzęgło:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega właśnie FL by kocioł oscylował w granicach zadanej. Nadzór jest po to by uniknąć krótkiego postoju i nowego rozpalenia. Do tego histereza 1st moim zdaniem potęgowała ilość rozpaleń. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Darbatt napisał:

Kurcze Panowie co robić, może rzeczywiście pomyśleć o tym sprzegle, nie chce popadać w paranoje ale zaczynam czarno to widzieć

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A tak z ciekawości jaką masz temp.powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Darbatt napisał:

Kurcze Panowie co robić, może rzeczywiście pomyśleć o tym sprzegle, nie chce popadać w paranoje ale zaczynam czarno to widzieć

Sprzęgło zrównoważy hydraulicznie obiegi i ustabilizuje pracę kotła. Rozbioru raczej nie zmniejszy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60
Spoko, napewno nikt tu nie myśli, że przez zmianę ustawień palnika na dwa domy pójdzie mu 15 kg na dzień.
Poszło 6 ton grochu, pójdzie jeszcze więcej pelletu. Natura.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Darbatt ja bym na Twym miejscu pokusił się o pracę na czas kotła połączoną z ecoster Toucz i tym uniwersalnym w jednym czasie.

Do tego musisz tak zmodulować kocioł by w tej pracy w czasie się nie wygaszał a pracował cały czas w okolicach temperatury zadanej przy stałym rozbiorze , jak się chałupy nagrzeją pompy stop i zawór 4D zamknięty.

Histeryza temperatury w domu do 0,8 stopnia. 

Masz duży rozbiór KW z kotła więc samej mocy palnika bym nie ograniczał. Ponieważ on musi sobie dać radę z tym rozbiorem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60
Spoko, napewno nikt tu nie myśli, że przez zmianę ustawień palnika na dwa domy pójdzie mu 15 kg na dzień.
Poszło 6 ton grochu, pójdzie jeszcze więcej pelletu. Natura.
Może tego nie napisałem ale wtedy nie miałem żadnych zaworów 4d, sterowania pogodowego i generalnie wszystko ustawialem ręcznie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głowice termostatyczne na grzejnikach masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego [mention=79802]Darbatt[/mention] ja bym na Twym miejscu pokusił się o pracę na czas kotła połączoną z ecoster Toucz i tym uniwersalnym w jednym czasie.
Do tego musisz tak zmodulować kocioł by w tej pracy w czasie się nie wygaszał a pracował cały czas w okolicach temperatury zadanej przy stałym rozbiorze , jak się chałupy nagrzeją pompy stop i zawór 4D zamknięty.
Histeryza temperatury w domu do 0,8 stopnia. 
Masz duży rozbiór KW z kotła więc samej mocy palnika bym nie ograniczał. Ponieważ on musi sobie dać radę z tym rozbiorem.
Pozdrawiam
Ale czy wtedy nie będzie tak że jak się chałupy nagrzeja, pompki staną to potem jak ruszą to wychlodzona woda z grzejników wychlodzi Kociol i znów będzie musiał zapie....ja już sam nie wiem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Dragster podesłał Ci kilka stron wstecz histeryzy H1 i H2 ustaw je tak  , żeby kocioł jak dochodzi do zadanej nie przeciągał i się nie wygaszał jak ma cały czas rozbiór. i w tedy pracuje cały czas grzeje domy jak nagrzeje przeciągnie i się wygasi dopiero . Do tego tak ustaw pracę kotła na czas i paneli by domownicy nie zmarźli ale temperatura oscylowała w okolicach 22-21,2

Ja już jestem bardzo blisko optymalnych ustawień .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomieszczeń nie przegrzewasz. Zapomnij o trybie standard i dużej histerezie u Ciebie to się nie sprawdzi. Tryb FL tak jak miałeś tylko nieco większą histerezę. Z tego co mówiłeś i z czego powstała ta dyskusja wynikało, że masz dużo rozpaleń na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 

3 minuty temu, Darbatt napisał:

Wychodzi na to że całą tą instalacje w kotłowni należałoby rozebrać i zrobić od nowa, ani czas na to ani funduszy nie ma :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nie przesadzaj,:))Rozdziel dwa obiegi żeby mieć nad nimi kontrolę.Każdy ma inne zapotrzebowanie na ciepło a steruje tylko jeden biedny 4d,

Edytowane przez panczo88
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darbatt napisał:

Ale czy wtedy nie będzie tak że jak się chałupy nagrzeja, pompki staną to potem jak ruszą to wychlodzona woda z grzejników wychlodzi Kociol i znów będzie musiał zapie....ja już sam nie wiem.


 

Darbat musisz spróbować , tak jak spróbowałeś duże histereze , innaczej się nie dowiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darbatt

Nie, no po co. Wstawisz sprzęgło, ustabilizujesz obieg kotlowy, pozostałe obiegi ustawisz jak Ci pasuje będzie póki co znośnie. Potem ocieplenie, bo Twoje 5 cm styropianu to nie za tego. U mnie przy mrozach -17 na kalafiory poszło ok. 41 stopni. W domu stała +22. I zobacz, jak chodził kocioł na FL u mnie.54775d8c8332fef268dec986dd777ad9.jpg&key=adc0dd1a3df76b2a736f82f2e5d593b0758870902a213bde4678ea09cc4a3dde

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 
Nie przesadzaj,:))Rozdziel dwa obiegi żeby mieć nad nimi kontrolę.Każdy ma inne zapotrzebowanie na ciepło a steruje tylko jeden biedny 4d,
Obiegi są rozdzielone na mój dom idzie woda przez zaw sterowany pogodowo na drugim obiegu tepm ręcznie zadana na sterowniku 50 st i on steruje zaworem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie mam żadnego sprzęgła, obiegi na oba domy wychodzą z rury wychodzącej z pieca i tyle
Po lewo ist z zaworem na mniejszy dom ,po prawo na mój dom.870e101799d3fed95545e24b18da01db.jpg&key=38969a4cdcf5d37b0377b4df2307cc7031f8888c2c631a59da4af377118b2a88


Sorki, ale nie masz rozdzielonych obiegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem Wam niezmiennie wdzięczny za wszystkie rady i uwagi, nie spodziewałem się takiego odzewu :-)
Nie pozostaje mi nic innego jak próbować różnych ustawień, na pewno wykorzystam Wasze wskazówki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Sorki, ale nie masz rozdzielonych obiegów.
Chodziło mi o to że z pieca wychodzi rura pod która podpiete są dwa obiegi, wg mnie są rozdzielone ale widać że znowu się myle.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj, testuj i nie panikuj. Każdy cykl testów to co najmniej doba. Zapotrzebowania na kW nie oszukasz ale coś tam na pewno się urwie optymalnymi ustawieniami. Moim zdaniem u Ciebie modulacja zda egzamin. Minimalizuj ilość rozpaleń. I pomyśl nad lepszym dociepleniem bo to największy czynnik dla oszczędności. Może na początek poddasze. Górą najwięcej ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.