Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz trochę na wesoło. Obejrzyjcie filmik, proponuje Cioci trochę już ulżyć i może KIPI by ktoś zamontował Kobiecinie do jej kociołka.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kolego Dragster, musiałem zmodyfikować propozycję Twoich ustawień ponieważ piec miał trudności z dobiciem do 75 st


Ja bym zostawił, póki nie dobije. FL sobie poradzi. I będziesz widział w econecie, jaki masz rozbiór ciepła. Jak będzie chodził 24 godziny, to się sam wyłączy i znowu rozpali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 17:59, Darbatt napisał:

witam ponownie.

mam piec cichewicz ekono 25 kW kupiony 10 lat temu z palnikiem na ekogroszek, rok temu wymieniłem na palnik na pellet Kipi 20 kW.

Piecem ogrzewam dwa domy 160 m2 i 90 m2 plus boiler 250 litrów.

Witam po dłuższej nieobecności.

Panowie co by nie robić to i tak za bardzo nie da się pomóc tak koledze by spalał mniej . Nie żartujcie .

Można by coś zaoszczędzić wydaje mi się ale jak by w każdym domu był panel pokojowy oddzielny który by pilnował temperatury. 

A tak jak już grzeje to na raz dwie chałupy w oparciu o ustawioną temperaturę w pomieszczeniu. Na przykład jak mały dom nie wymaga grzania to i tak grzeje i odbiera KW. z kotła nie potrzebnie.

Trzeba by zasięgnąć wiedzy w Plumie jak można to by obejść , czy jest takowe rozwiązanie dla sterowania oddzielnych domów.

Tak mi się wydaje.

Kolego @Darbatt nie sądzę , że przez regulator wzrosło spalanie a jedynie zapotrzebowanie budynków na KW  się zwiększyło ponieważ spadła temperatura i to znacznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa domy + 250 l CWU, to musi pobrać. Te 7kW na godzinę moze być teraz realne. Tylko to rozpalanie co 20 minut to kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Darbatt napisał:

Kolego, jakieś pomysły bo już zaczynam wychodzić z siebie :-)
Czy nie wydaje się wam że ja po prostu mam za małej mocy palnik?

Nie masz za małego palnika. Po prostu takie ustawienia. 

7 minut temu, robin60 napisał:

Trzeba by zasięgnąć wiedzy w Plumie jak można to by obejść , czy jest takowe rozwiązanie dla sterowania oddzielnych domów.

Można sterować dwoma obiegami z paneli ecoster. Kolega ma dwa oddzielne obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papen76 napisał:

Dwa domy + 250 l CWU, to musi pobrać. Te 7kW na godzinę moze być teraz realne. Tylko to rozpalanie co 20 minut to kiszka.

7kW da się już zmodulowac w FL. Ewentualnie krótki nadzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisujesz konkretny panel do konkretnego obiegu mieszającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 5306, tam opisał swoją instalację. Dość skomplikowana. Ja bym zaczął od oddzielenia obiegu kotłowego od obiegów grzewczych. Wtedy łatwiej ustabilizować kocioł.

Mały dom - kaloryfery, duży - kaloryfery i podłoga. Podłoga sterowana zaworami na powrocie. Każda pompa ma inny przepływ... Itede...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dragster napisał:

Przypisujesz konkretny panel do konkretnego obiegu mieszającego.

Pod warunkiem,że ma sprzęgło to wtedy zadziała.

Edytowane przez panczo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie ma sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Darbatt już pisał co ma : 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. I nie ma jak sterować dwóch oddzielnych obiegów.Ale nie napisał też czy ma głowice termostatyczne a to by ustabilizowało trochę temperaturę.

Edytowane przez panczo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panczo88 no ma właśnie doczytałem drugi to jako uniwersalny na pewno podłączony pod mieszacz.

No to ja osobiście nie widzę możliwości szukania oszczędności.

To są Panowie dwa domy a każdy chce coś zjeść.

Co wy chcecie , żeby spalał 15 kg na dobę to nie realne.

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom to sterownik Ecotouch + zawór 4d sterowany pogodowo, drugi dom to obieg z zaworem 4 d + sterownik st431 + sterownik pokojowy - taki zwykły

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

[mention=46762]panczo88[/mention] 

No to ja osobiście nie widzę możliwości szukania oszczędności.

 

Co wy chcecie , żeby spalał 15 kg na dobę to nie realne.

Pozdrawiam

 

Nikt nie pisał o 15kg na dobę

@darbatt Ale 5500 za groch zapłaciłeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oba domy muszą wszamać tyle ile potrzebują. Pytanie czy masz dobrą kontrolę nad rozbiorami. Czy dobrze sterujesz oddawaniem ciepła, czy nie przegrzewasz pomieszczeń.

Druga sprawa to tryb pracy i częste wygaszanie palnika na pewno nie jest ekonomiczne. Przy takim rozbiorze pokusiłbym się o po testowanie trybu FL z ewentualnym nadzorem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60

A nawet więcej, ale nie 15. Może źle Ci się wpisało, to sorry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oba domy muszą wszamać tyle ile potrzebują. Pytanie czy masz dobrą kontrolę nad rozbiorami. Czy dobrze sterujesz oddawaniem ciepła, czy nie przegrzewasz pomieszczeń.
Druga sprawa to tryb pracy i częste wygaszanie palnika na pewno nie jest ekonomiczne. Przy takim rozbiorze pokusiłbym się o po testowanie trybu FL z ewentualnym nadzorem.
W każdym z domów jest max 22 tak są ustawione sterowniki pokojowe, do tej pory jechalem na FL z nadzorem nawet chwilami do 20 min żeby piec się za bardzo nie wychladzal bo potem jak to dzisiaj napisałem bardzo długo dochodził do temp zadanej

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie  robin  masz rację  może trochu się zagalopowaliśmy  , ale nie chcemy żaby kolega za chwilę spalał 50 kg na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.