Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , że z nimi czasami się ciężko rozmawia ale żeby rozmowa była merytoryczna to musisz im pokazać ten mój zrzut tak by wiedział o czym gada Pan serwisant Pluma. Choć Ci co odbierają telefony są mało kumaci , więc zapewne było by dobrze jak byś przeprowadził rozmowę z ich programistą atedy mieli byście wspólny temat i rozmawaili byście o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak rozmawiałem z programistą tej mojej wersji sterownika to uzyskałem taka informację, że (już nie pamiętam dokładnie) już fizycznie czegoś tam brakuje w tej wersji procesora, który zarządza tym ustrojstwem. NIe mogę tego sprawdzić bo się na tych rzeczach aż tak nie znam. I mój problem to nie kwestia oprogramowania tylko bardziej sprzętowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak praca na czas włącza i wyłącza palnik wraz z pełnym cyklem jego czyszcenia. Dodatkowo jak ustawisz to samo na ecostetT1 pompa się załączy i bedzie grzać chałupę i wyłączy się o zadanej godzinie jak ma się wyłączyć mieszacz się zamknie o kocioł POSTÓJ.

Nie włączy się nawet kocioł a tym samym i palnik nawet jak histeryza kotła spadnie poniżej ustawionej temperatury.

Tylko i wyłącznie włączy się palnik i kocioł o ustawionych czasach gdzie ma grzać siebie i dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie! Dzięki wielkie! Ustawiałem harmonogramy, ale pracę na czas przegapiłem.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60, jakbyśmy się spotkali to czuję się zobowiązany postawić buteleczkę jakiegoś mocniejszego trunku. Nie wiedziałem, że za pomocą harmonogramu można tak fajnie ustawiać...

Grzejąc na moje obecne potrzeby zaoszczędziłbym (gdybym rozumiał zasadę tego działania) pewnie z 300-400kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekgr można wszystko wież mi jak będziesz miał problem to daj znać. I na spokojnie to zrobimy.

Buteleczkę lubię ale nie za dużo bo chronię wątrobę. :)

A o oszczędnościach już nie wspominam bo nie chcę tego robić z wiadomych przyczyn.

 

 

Panowie przecież ja o tym pisałem w grudniu i tak cały czas jadę jedynie jak były mrozy to wydłużałem pracę o pół godziny czasami 1,5 godziny na poszczególnych dniach tygodnia i godzinach, by utrzymać ten komfort o który tak @papenowi76 chodzi :)

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie @cezar76 też można z tych 75kg w mrozy można urwać na 65 kg. Tym bardziej , że 4D masz siłownik też panel w domu jest econet jest więc nic więcej do szczęścia nie trzeba.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort cieplny to ja rozumiem stałe 22'C. Przy paleniu na włącz/wyłącz nie da się u mnie tego utrzymać. Temperatura musiala by mi skakać od 20 do 25'C mniej więcej. U Ciebie pewnie to inaczej wygląda.

Ale przy wyższych temperaturach na zewnątrz napewno tak spróbuję grzać. Testowałem tryb lato w tamtym roku, ale to trochę co innego

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin, jeżeli odczuwasz komfort termiczny na mrozach przy nie działającej pompie CO i zimnych grzejnikach, to gratuluję :) . U mnie to nie działa i w czasie mrozów nie wyłączam pompy CO

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spada szybciej i długo odbija. Dlatego przy mrozach lepiej jest u mnie trzymać stała 22.

 

www.kochowka.blogspot.com

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Roberto koledzy przy otwartych oknach siedzą haha i piszą że palą po 60kg pelletu w domkach około 150m2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a kto tak robi?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie @cezar76 też można z tych 75kg w mrozy można urwać na 65 kg. Tym bardziej , że 4D masz siłownik też panel w domu jest econet jest więc nic więcej do szczęścia nie trzeba.

Taaa, zaproponuj Cezarowi wyłączanie kotła od termostatu przy -15 stopniach za oknem przy jego metrażu do ogrzania hahahaha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam z nikim polemizować czy u kogoś jest czy nie ma u mnie jest .post-67496-0-03187900-1520800074_thumb.jpg. Na panelu w przedpokoju widać ile jest a w salonie 22,5 więc już pisałem , że ten ecoster Toucz coś przekłamuje czyli zaniża,

 W nocy tylko raz podgrzewam by za mocno nie grzać z rana. I za dużo temperatura w domu nie spadła. I to wszystko. Nie każdemu musi się to podobać i nikogo do tego nie namawiam każdy ma swój rozum itd. 

@Benton661 dla mnie u Ciebie pompa może chodzić od jesieni do wiosny mnie to nie interesuje, co i jak u kogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Roberto koledzy przy otwartych oknach siedzą haha i piszą że palą po 60kg pelletu w domkach około 150m2!

Widać tak chyba jest a do tego super pellet za 850 zł który ma problemy z rozpalaniem. Ach..... nie che się pisać wiesz sam.

A jeżeli chodzi o temperatury w mrozy to @Benton661 proszę nie zaniżać , że -15 tylko -20 -do 23 bo takie to chyba u Ciebie na zachodzie i to przez 2 bądź 3 dni były.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pompę wyłączona od termostatu przy prawie 180m2 i jest git. Spalanie do tej pory od połowy września ok 2,4 tony pelletu. Postoje są u mnie nawet 6 godzinne. Fakt później musi pochodzić ponad godz ale nie zmienia to faktu, że jest najekonomiczniej właśnie tak. Jak pompa by chodziła non stop jak Kolega twierdzi, że ma być i ktoś posłucha to nie dziwne, że spalanie ma 50kg albo więcej.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja próbowałem pracy wg harmonogramu zaraz jak kupiłem palnik. Wszystko działa ale widzę poważny problem. U mnie po długim postoju jak wystygnie woda i palnik się uruchamia i nie podgrzeje wody w obiegu do ok 40 stopni to w kotle skrapla się woda i to w dużej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego takie grzanie nie jest zbyt zdrowe dla kotła, ale kto bogatemu zabroni wymieniać kocioł co 3,4 lata?. Kocioł na paliwa stałe nie powinien pracować jak kocioł gazowy!

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż parę cegiełek pozbędziesz się wykraplania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowsze niż palenie smieciuchem od dołu! Jak ustawiona temperatura na kotle 80 histereza 15 czy 20 nic mu nie będzie. Ale jak ustawia sobie 50 i histereza 20 to już lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pompę wyłączona od termostatu przy prawie 180m2 i jest git. Spalanie do tej pory od połowy września ok 2,4 tony pelletu. Postoje są u mnie nawet 6 godzinne. Fakt później musi pochodzić ponad godz ale nie zmienia to faktu, że jest najekonomiczniej właśnie tak. Jak pompa by chodziła non stop jak Kolega twierdzi, że ma być i ktoś posłucha to nie dziwne, że spalanie ma 50kg albo więcej.

Dużo zależy od instalacji i ocieplenia domu. Jeśli u Ciebie się to sprawdza, to ok. Nigdy nie miałem takiego spalania jak piszesz, chyba pomyliłeś mnie z kimś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nie mowie, że Ty tyle spalasz tylko ogólnie jak ludzie piszą to ja nie wiem jakie te domy mają z papieru. Rozumiem kolega ogrzewa 400 czy 500 M2 ale przy 150 i spalają 50 -70 i piszą że serwis be palnik do d...y no to szlak trafia mnie aż odechciewa się tu zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.