Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie mam zamiaru wywalac znowu kasy do tego badziewnego sterownika. Serwisant wprowadzil mnie w blad przy zakupie bo mowil ze niczym sie sie roznia funkcje maja te same tylko ilosc mieszaczy do podpiecia rozna no i uwierzylem nie sprawdzajac a ze nie mialem wtedy zaworu 4d to to olalem zwyczajnie dlatego jak ten padne to kupie inny „madrzejszy” do sterowania kotlem a poza tym wolalem tego st 431n bo mam 3 kotly wpiete w uklad i lepiej mi panowac nad tym wszystkim. Dlatego chyba zdecyduje sie na st280 i jakos to zgram wszystko. 
Miałem identyczna sytuację, kupiłem kipi 26 ze sterownikiem 350, a zaworem sterowal mi z poprzedniego pieca st 431 z pokojowką st 296rs, potem wymieniłem 350 za dopłatą na 920 bo chciałem nic sterowanie wszystkiego z jednego miejsca i econet. Ale muszę powiedzieć że sterowanie zaworem i pogodówka z 431 jest dużo lepsze, łatwiejsze ustawienie i kontrola. Zamiast st280 kup sobie st296rs, będziesz mógł sterować temp na mieszaczu z mieszkania lub proporcjonalnie i podgląd temperatur, tego nie ma st 280.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tego sterowania nie ma w st280 ale i tak bede chodzil co jakis czas kontrolowac prace palnika wiec tak czy siak bede w kotlowni a szkoda kasy na lepszy bo podejrzewam ze roznica w cenie bedzie dosyc znaczna. St431n faktycznie fajnie dziala i prosty w ustawieniach. Ja zauwazylem oszczednosci od kiedy mam st431n i wlaczone sterowanie pogodowe dlatego tez sie zastanawiam czy termostat w pokoju jest jeszcze w stanie obnizyc te spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie chyba ok 100 zł, ale różnica w pracy znaczna. Zwłaszcza przy dużych zladach wody.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

860 ma obsługę jednego mieszacza tak jak 350 i 850.

image.thumb.png.e5b61872b88052b028b43596b9e94a96.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 860P3-C Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać oboje mieliśmy rację. Kiedy był wyprodukowany Twój sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gonzo19 napisał:

ja też Płeć: Mężczyzna "obaj" :)

Dobrze, że piszesz bo w profilu masz ukryte...? A może ja Kobieta...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie taka myśl... Czy da się z poziomu sterownika wyłączyć CWU w trybie zima? A najlepiej wyłączyć i niech się automatycznie włączy za kilka dni? Pewnie nie... :(

PS. Przeraża mnie ilość popiołu z tego ukrainca... Szykuje mi się tygodniowy wyjazd i chyba bede musiał załadować jakiś lepszy pellet, bo miejsca na popiół mi braknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mhosaja napisał:

Chodzi mi po głowie taka myśl... Czy da się z poziomu sterownika wyłączyć CWU w trybie zima? A najlepiej wyłączyć i niech się automatycznie włączy za kilka dni? Pewnie nie... :(

PS. Przeraża mnie ilość popiołu z tego ukrainca... Szykuje mi się tygodniowy wyjazd i chyba bede musiał załadować jakiś lepszy pellet, bo miejsca na popiół mi braknie... emoji15.png

przez tydzień czasu popiół zawala Ci piec ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano... Co zrobić...

Palnik jest jakieś 10cm na dnem popielnika, a popiół z tego pelletu to niestety nie pyłek, który zostanie wydmuchnięty pod ściankę kotła, tylko małe grudki spieków, które szybciutko usypują kopczyk pod samym palnikiem i zaczynają go zasłaniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu z gromadzonych  użytkowników Kipi posiada palnik włożony pod ruszta wodne ale w odległości ok 1-3cm?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę. Będzie podgotowywać wodę na tym ruszcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tak? Próbowałeś tak palić? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dragster napisał:

Słabo to widzę. Będzie podgotowywać wodę na tym ruszcie. 

Ja mam.

20190101_171742.jpg

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu z gromadzonych  użytkowników Kipi posiada palnik włożony pod ruszta wodne ale w odległości ok 1-3cm?
Ja mam palnik pod rusztem wodnym ale 15-20 cm i wody sie nie gotuje w rusztach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u Ciebie to wiem ile cm jest ale u mnie to kwestia ok 3 cm.

@misiek30ile cm masz do rusztu i ile miejsca na popiół? Bo na tym zdjęciu to nic nie widać co wrzuciłes! Wg nie wiem co to jest?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie palnik jest 5cm. od rusztu , musi tak być bo ja mam Viadrusa U26 i innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.