Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Witam. Panowie, przy ustawieniu w ust. zaawansowanych kotla wyłączenie pompy od termostatu po zadanym sygnale palnik przechodzi w tryb postój ale ten postój trwa nawet pomimo zejścia poniżej zadanej temp minimalnej kotła, czy jest jakiś sposób ustawienia aby piec zalaczal się po osiągnięciu temp min. a nie czekał spowrotem na sygnał od termostatu kiedy temp w pomieszczeniu spadnie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ale czy w ten sposób nie będzie ci więcej spalał? Chyba że chcesz mieć piec w gotowości, ale czy wtedy pompy co, cwu się nie będą cały czas chodzić? Sam się nadal uczę sterowania tego palnika.  

Swoja droga jak macie ustawione głowice termostatyczne przy grzejnikach?

Edytowane przez Joke00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w ten sposób nie będzie ci więcej spalał? Chyba że chcesz mieć piec w gotowości, ale czy wtedy pompy co, cwu się nie będą cały czas chodzić? Sam się nadal uczę sterowania tego palnika.  
Swoja droga jak macie ustawione głowice termostatyczne przy grzejnikach?
Ponieważ mam dwa domy podłączone, nie mogę sobie pozwolić aby temp na piecu spadła do 20-30 st

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby podczas sygnału od term o dogrzaniu pomieszczenia pięć stał do temp zadanej minimalnej, natomiast jeżeli będzie sygnał o grzaniu to żeby pracował biorąc pod uwagę histereze.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie pogubiłem się, czyli jak wybór termostatu będzie na wyłączony to piec będzie się nagrzewał do temp zadanej i przy zadanej minimalnej znowu palnik się rozpali, ale termostat pokojowy będzie wyłączał nadal pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.@Darbatt, zaznaczę, że w tym momencie nie jestem pewny swojej odpowiedzi.

Kocioł w trakcie pracy bierze po uwagę swoją histerezę. Ale na postoju... Jeśli ustawisz temp zadaną kotła np 70, a histerezę 20, ale temp  min kotła 45, to włączy się przy 50, ponieważ pierwsza wystąpi histereza. Jeśli temp min będzie np 55, to włączy się przy temp min.  Rozumiem, że chodzi Ci o to, żeby kocioł trzymał swoją temp/dogrzewał się, bo też już się zgubiłem...

Kol. @Joke00, źle rozumiesz. Wyłączanie pompy, a praca palnika od termostatu to dwie różne sprawy. 

P.S. Kol. @Darbatt, czy mógłbyś nie pisać posta pod postem, tylko edytować poprzedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 860-ce trochę to zmienili. Od termostatu można „wyłączyć palnik”, „wyłączyć pompę” albo „wyłączyć wszystko”. Gdyby wybrać „wyłącz pompę”, to po dogrzanie pompa staje a palnik pracuje do osiągnięcia zadanej. Wyłącza się, czeka aż temperatura spadnie o zadana histereze i znowu zaczyna prace. Jak temperatura pomieszczeń spadnie, to termostat uruchamia pompę. Ale w 850-ce chyba takiej opcji nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 16:03, alfiorz napisał:

Panowie czy mozna zmienic jakis parametr zeby w trybie fl palnik szybciej zaczal modulowac moca chodzi mi o to zeby nie przebijal temperatury i dochodzac do zadanej wczesniej schodzil z moca a jak spadnie temp zadana to wczesniej zaczal modulowac zeby dobic do zadanej

 

W dniu 28.11.2018 o 16:13, robin60 napisał:

Musisz poczekać na tę odpowiedź ponieważ jestem po zaawansowanej lekturze z dobrymi ludźmi z PLUM którzy zagłębili mnie w wiedzę tajemną parametrów A,B,C FL którzy pisali ten algorytm i obecnie testuję ale wyniki są więcej niż obiecujące. Dam odpowiedź dopiero jak to u mnie wypali i będzie pięknie pracować.

Pozdrawiam

Witam po sezonie grzewczym palenia na ruszcie przyszedł  prawdziwy czas na  sezon grzewczy ogrzewania pelletem.

Obiecałem użytkownikom KIPI którzy są nie zadowoleni z modulacji FL w tym i ja osobiście , by doprowadzić do takiej modulacji by przy rozbiorze KW z kotła gdy palnik pracuje w trybie FL nie dochodziło do przeciągania o 5 st od temperatury zadanej kotła , czym kończyło się to wygaszaniem kotła , a po niespełna 0,5 h ponownym jego rozpalaniem . Było to bardzo niedorzeczne , gdyż większość użytkowników była zdania iż tak zwana praca w trybie modulacji powinna być płynna w chwili gdzie odbywa się stały rozbiór z kotła.

W związku z powyższym proszę:

Parametr A FL  - z 5 oryginalna nastawa zwiększyć o 3 na 8

Parametr B FL  - z 40 oryginalna nastawa zmniejszyć o 10 na 30.

Proszę wszystkich użytkowników o podzielenie się swymi odczuciami czy zmiana owych parametrów spowodowała szybsze wchodzenie na modulację a tym samym schodzenie z mocy kotła co nie powinno doprowadzać do wygaszania palnika.

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Parametry A i B FL tak miałem jak podałeś  to sprawdzę czy zmiana coś da, a parametr C FL u mnie jest 15, czy coś Ci wiadomo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 11:58, robin60 napisał:

 

Witam po sezonie grzewczym palenia na ruszcie przyszedł  prawdziwy czas na  sezon grzewczy ogrzewania pelletem.

Obiecałem użytkownikom KIPI którzy są nie zadowoleni z modulacji FL w tym i ja osobiście , by doprowadzić do takiej modulacji by przy rozbiorze KW z kotła gdy palnik pracuje w trybie FL nie dochodziło do przeciągania o 5 st od temperatury zadanej kotła , czym kończyło się to wygaszaniem kotła , a po niespełna 0,5 h ponownym jego rozpalaniem . Było to bardzo niedorzeczne , gdyż większość użytkowników była zdania iż tak zwana praca w trybie modulacji powinna być płynna w chwili gdzie odbywa się stały rozbiór z kotła.

W związku z powyższym proszę:

Parametr A FL  - z 5 oryginalna nastawa zwiększyć o 3 na 8

Parametr B FL  - z 40 oryginalna nastawa zmniejszyć o 10 na 30.

Proszę wszystkich użytkowników o podzielenie się swymi odczuciami czy zmiana owych parametrów spowodowała szybsze wchodzenie na modulację a tym samym schodzenie z mocy kotła co nie powinno doprowadzać do wygaszania palnika.

Pozdrawiam

Panowie Parametr A i B to znaczy co? ponieważ w moim sterowniku 350 nic takiego nie ma tylko histeza fl 1 i 2 przy czym jedynka jest 3% a 2 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy tam gdzie trzeba mieć super tajny kod ten nie do zdobycia od serwisanta ?

Od nie dawna mam ten palnik  . Jaka temperatura zadana kotła powinna być ja mam 60 palnik pracuje w FL 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.