Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, u mnie głównym problemem to jest słabe ocieplenie domów, no ale od razu tego nie zmienie, dlatego chwytem się różnych sposobów, żeby chociaż trochę zmniejszyć ilość spalanego pelletu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak byśmy byli krezusami to nie było by nas tu na forum walczących o kg pelletu.

Ja też mniej-więcej wiem gdzie muszę po docieplać ale z kasą bywa różnie.

Kiedyś to porobimy

Uroki budowy systemem gospodarczym :-)

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero właśnie po dociepleniu i ogarnięciu chaty pomyślę o palniku bo teraz mógłbym być jednym z bardziej gorliwych uczestników tego forum,na cw wychodzi mi 35000kw rocznie a to ponad 8 ton pelletu ,zabójcza ilość dla mnie,przy waszej pomocy pewnie do 6ton bym zszedł ale to też za dużo,po ociepleniu myślę że 4 tony by stykło ,u mnie jest po 700zł więc 3 koła jest już super a wygoda wielka,teraz  mieszczę się w 2,5 koła,ale roboty przy tym kupa

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że opał jest już drogi to jeszcze te informacje o podwyzkach prądu, wszystko pójdzie do góry o opale to już nie chce myśleć, jak tak będzie dalej to niczym nie będzie się opłacało ogrzewać domu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się porządnie zainwestuje to ogrzewanie domu może być bardzo tanie ,myślę o panelach słonecznych i grzaniu prądem czy to bufora czy też przez pompę ciepła ,czy też bez tych fajerwerków ,od razu na podczerwień ogrzewanie podłogowe i lub panelowe

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie o buforach kotlach zeliwnych krotkich postojach palnika... kto ma kociol zeliwny ma tez dluzszy postoj palnika. Wiadomo kazdy ma inny dom inaczej rozprowadzona instalacje kto ma kaloryfery aluminiowe badz stalowe dobrze wie ze one sie szybko nagrzewaja ale jeszcze szybciej stygna. Moim zdaniem instalaja gdyby miala kaloryfery zeliwne to wiadomo ze postoj bylby dluzszy bo czynnik tak mocno by sie nie wychladzal. Kiedys jak w piecu wygaslo to stare zeliwne kaloryfery oddawaly cieplo jeszcze przez dobre pol dnia czego nie mozna zrobic ze stalowymi/aluminiowymi kaloryferami bo moment i zimny takze wydaje mi sie ze stare kaloryfery sa duzo lepsze pod tym wzgledem i mozliwe ze generowalyby dluzszy postoj samego palnika i nie wychladzaly tak szybko kotla. 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli się stawia nowy dom od podstaw i ma się kasę to się zgodzie, jeżeli ma się dom po rodzicach z lat 70, lekko zmodernizowany 15 lat temu to życzę powodzenia. Wszystkie takie rozwiązania kosztują krocie, ostatnio był u mnie gość od fotiwoltaiki, fajne rozwiązanie rozwiązanie, gdyby nie cena całej inwestycji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też napisałem- porządnie zainwestuje,mnie też to nie interesuje -dom z końca lat 70,inwestycja z ociepleniem to ze 100 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maronka napisał:

Jak się porządnie zainwestuje to ogrzewanie domu może być bardzo tanie ,myślę o panelach słonecznych i grzaniu prądem czy to bufora czy też przez pompę ciepła ,cz też bez tych fajerwerków ,od razu na podczerwień ogrzewanie podłogowe i lub panelowe

Pellet to na pewno wygoda, bez dwóch zdań. Zapach, czystość, w miarę łatwa obsługa. Ale ... wygoda kosztuje. Na pewno rozbudowa kotłowni (kolejne koszty) i regulacja pozwoli trochę przyoszczędzić, a przynajmniej nie marnować (puszczać pieniądze kominem) opału. Jeśli chcemy zaoszczędzić to musimy uderzyć w panele czy pompy. Ale czy Państwo nas nie wydoi w inny sposób tego nie wiemy.

Teraz to chyba tylko korzystnie jest trochę pociągnąć to Państwo i jak się da to wyciągać dotacje, modernizować się i tutaj szukać oszczędności. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po zalogowaniu do ecoNeta wyskakuje mi duży czerwony X  i napis "urządzenie nieaktywne"

Miał ktoś coś takiego?

Nadmienię że wczoraj na chwilkę wyłączałem sterownik z prądu, ale w sterowniku było napisane że połączony z netem i 75% sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po zalogowaniu do ecoNeta wyskakuje mi duży czerwony X  i napis "urządzenie nieaktywne"
Miał ktoś coś takiego?
Nadmienię że wczoraj na chwilkę wyłączałem sterownik z prądu, ale w sterowniku było napisane że połączony z netem i 75% sygnał.
Kolego ją tak miałem ostatnio non stop, pisalem o tym, dopiero jak econet polaczylem kablem z routerem mam cały czas połączenie, wcześniej cały czas zrywalo połączenie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zauwazylem u siebie coś takiego, tak jak doradzał kolega Dragster wydluzylem histereze do 15 stopni i co zauwazylem, Kociol ust na 75 s w postoju schodzi do 60 s no i później wchodzi w fazę rozpalania i nie było by nic dziwnego gdyby nie fakt że od momentu rozpoczęcia rozpalania temperatura spada nawet do 48 s, o kolejne 12 s i to szybciej niż podczas postoju, zastanawiam się dlaczego, może ustawić wyższa moc minimalną kotła w tej chwili mam 10 kW przy FL min 30 %.
Jak nyslicie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wróbel75 napisał:

ecoNeta (tzn to "pudełko") czy na stronie econet24.com?

A jak to "pudełko", to wystarczy wyciągnąć z sieci? Pytam bo całe "pudełko" schowałem pod sterownik, ale jak mus to będę rozkręcał :-)

tak  u mnie wystarczyło odłączyć z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Panowie, zauwazylem u siebie coś takiego, tak jak doradzał kolega Dragster wydluzylem histereze do 15 stopni i co zauwazylem, Kociol ust na 75 s w postoju schodzi do 60 s no i później wchodzi w fazę rozpalania i nie było by nic dziwnego gdyby nie fakt że od momentu rozpoczęcia rozpalania temperatura spada nawet do 48 s, o kolejne 12 s i to szybciej niż podczas postoju, zastanawiam się dlaczego, może ustawić wyższa moc minimalną kotła w tej chwili mam 10 kW przy FL min 30 %.
Jak nyslicie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że masz po prostu taki rozbiór. Zanim  kocioł się rozpali załapie  doła. U Ciebie raczej droga nie w tym kierunku.  Przełącz się w tryb FL o ile go nie masz. Ustaw kocioł 60-65stC, histereza 5. Pamiętaj, że w FL kocioł przebije zadaną o 5stC. Trzeba dopasować moce tak by jak najdłużej modulował w granicy zadanej i się nie wygaszał. Zacznij od 5-6kW min pośrednia 10-12kW i masz 18-20kW.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darbatt napisał:

gdyby nie fakt że od momentu rozpoczęcia rozpalania temperatura spada nawet do 48 s,

I w czym to przeszkadza.Przecież raczej w instalację i tak nie idzie wyższa temperatura. Kocioł się rozpali nadrobi straty i ponownie przejdzie w postój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.